YOUTUBE KANALI İÇİN BAŞARILI İÇERİK ÜRETİMİ

Eklenme Tarihi: 07.01.2020 Güncellenme Tarihi: 07.07.2021

Söz konusu markaların dijital pazarlama stratejileri olduğunda, günümüzde orijinal ve farklı içerik üretimi ihtiyacı, hızlı değişen tüketici trendleri nedeniyle pazarlama departmanlarına zor anlar yaşatabilecek bir soruna dönüşebiliyor. Youtube ve orijinal içerik yoksunluğu...  Evet bu ciddi bir sorun... Peki bu sorunu nasıl çözebiliriz?

 

İyi analiz, Yaratıcılık ve Doğru Prodüksiyon...

İçerik pazarlamasında, her geçen gün daha da popüler hale gelen video pazarlama, şu an en güçlü içerik pazarlama yöntemlerinden biri şüphesiz ki... Artık videonun hedef kitleye ulaşmada güçlü bir araç olduğunu hepimiz biliyoruz.

Bu nedenle; siz de markanızın, hizmetinizin ya da ürününüzün hedef kitlesine uygun olarak hazırlanmış, hikayesi olan, algı değiştirmeyi amaçlayan bir video içerik ve sosyal medya videoları ile hedef kitlenizi harekete geçirebilirsiniz. Peki bu nasıl olacak?

Video içerik üretim aşamasında hedef kitlenizi yakından tanımanız, rakiplerinizi ve hamelelerinizi yorumlamanız, ulusal ve global trendlere hakim olmanız ve özgün olmanız sizi başarılı kılacaktır. Trendlere ve değişen tüketici hareketlerine göre konsept yaratılması ve bu konseptin de marka stratejisine paralel olarak senaryolaştırılması gerekir. Tüm bu aşamalar tamamlandığında aslında önemli bir yol da katetmiş olacaksınız. Peki bitti mi? Hayır...

Video içeriklerde, hedef kitlenin izlediği içerik kadar, işittiği, hissettiği de önemlidir... Yüksek prodüksiyon kalitesi kadar video genelinde kullanılan müzik bile pazarlama hedeflerinize ulaşmada önem arz eder ve bu nedenle işin uzmanları tarafından kurum ya da marka stratejinize uygun olarak planlanmalıdır. Hatta Youtube içerik üreticilerinin başını en çok sıkan olaylardan biri de sanırız ki teliflerdir.... Bu da bir kanal sahibi olarak önemsemeniz gereken konulardan birisidir. 

Bir diğer detay ise şüphesiz ki videolarınızın uzunluğu... Uzmanlara göre, videonuz müşterinin ilgisini sıcak tutacak kadar kısa ve anlatmak istediğiniz şeyi anlayacakları kadar uzun olduğunda, size daha büyük katkı sağlıyor. Hem istatistiksel olarak da video pazarlama yapan şirket yöneticilerinin, diğerlerine oranla %49 kar ettiği verilerle gözlenebiliyor... 

Dikkat çekici, insanlara fayda sağlayan, kaliteli bir video içeriğin erişim ve etkileşim oranları da yüksek olacağı için hem markanın hem de videonun popülaritesi de artacaktır. Böylece hedef kitlenizdeki potansiyel müşterilere ulaşmanız daha da kolaylaşacaktır.

Video içeriğin nedenli önemli olduğu ortada... Ancak video içerik kadar video prodüksiyon kalitesi de şüphesiz sizi hedefinize ulaştıracak çok önemli bir detay...

Bu aşamada başarılı bir videoya sahip olmak için pek çok bileşen var. Oldukça komplike gözüken tüm bu detayları kendi pazarlama ekibinizle yapabilmek kolay hatta mümkün olmayabilir. İşte bu aşamada video ajansları devreye giriyor. Yeni nesil youtube kanalı video içerik ve prodüksiyon ajansları markaların ihtiyaçları doğrultusunda 360 derece ve esnek düşünen, tüm dijital video mecralarına hakim, veri odaklı ve teknolojik donanımı olan ajanslardır. Elde ettikleri datalarla internet kullanıcısının alışkanlıklarını hakim olduklarından, kullanıcıya yönelik nasıl video içerik üretileceğinin planlamasını kolayca yaparlar. Hızlı ve sistemli olarak değişen video trendlerini takip ederek, marka güncelliğinin korunmasını sağlarlar. Pazarlama stratejinizle eş yürüyen ajans, video beklentilerinizi karşılamaktadır.

Yönetmen, stratejist, videographer, kameraman, kurgu yönetmeni ve metin yazarından oluşan ekipleriyle yaratıcı içerikler üretmeye odaklanarak, markanızın daha üst seviyeye ulaşmasını sağlar. 

Bu aşamada Piktora Production Agency olarak doğru video içerik ve yüksek prodüksiyon kalitesiyle üretilmiş videolar için sizlere hizmet vermekten memnuniyet duyarız.

contact_support İLETİŞİM FORMU

Bilgileriniz başarıyla kaydedildi!
Teşekkür Ederiz.
Yetkililerimiz en kısa sürede verdiğiniz iletişim bilgileriniz ile sizlere geri dönüş sağlayacaklardır