Tanıtım Filmi & Kurumsal Tanıtım Filmi

Tanıtım Filmi

Tanıtım filmleri; bir kişi, firma veya topluluğun, sunduğu hizmetleri kamuoyuna tanıtmak amacıyla yayınladığı video içeriklerdir. Bu içerikler, görsel ve işitsel iletişim materyallerinden yararlanarak hazırlanır ve profesyonel biçimde kurgulanır.

Tanıtım Filmi Nedir?

Tanıtım filmleri; bir kişi, firma veya topluluğun, sunduğu hizmetleri kamuoyuna tanıtmak amacıyla yayınladığı video içeriklerdir. Bu içerikler, görsel ve işitsel iletişim materyallerinden yararlanarak hazırlanır ve profesyonel biçimde kurgulanır.

Tanıtım filmleri, şirketlerin/markaların gerçekleştirdiği tüm faaliyetlerin hedef kitleye en doğru biçimde aktarılması ve marka bilinirliğinin artırılması açısından son derece önemli. Bu nedenle tanıtım filmi hazırlanırken oluşturulacak taslağın şirketin/markanın talepleriyle uyuşması gerekir.

Firmaların beklentisine ve sunduğu hizmetlere uygun pek çok farklı çekim yönteminden yararlanılarak tanıtım filmi tasarlanabilir. Tanıtım filmleri için gerçek çekim teknikleriyle ilgi çekici videolar hazırlanabildiği gibi, gelişmiş grafik tasarım yöntemlerinden yararlanılarak animasyon içerikler de üretilebiliyor.

Özellikle sosyal medya araçları, tanıtım filmlerinin hedef kitleye ulaşmasında oldukça etkili. Tanıtım filminin tasarım ve yaratım aşamasında, çekilecek içeriğin hedef kitleye uygun olan hangi kanal üzerinden verileceğinin belirlenmesi gerekiyor. Özellikle sosyal medyada yankı uyandıran tanıtım filmleri sayesinde ürün ve hizmetler geniş kitlelere ulaşabiliyor. Bu nedenle tanıtım filmi tasarlama ve çekme sürecinin profesyonel bir çalışmayla yürütülmesi gerekiyor.

Tanıtım Filmlerinizi Hazırlarken Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

Sektör Hakimiyeti

Hedef kitle analizini titizlikle yapıyor, öne çıkmanızı sağlayacak stratejiler oluşturuyoruz. Filmin sonunda, verilmek istenen mesajı net ve anlaşılır şekilde vererek hedef kitleyi eyleme geçirmeyi başarıyoruz.

Profesyonel Ekip

Başarılı bir tanıtım filmi için yönetmen, senarist, kameraman, ses teknisyeni, oyuncuların ise deneyimli ve yetenekli profesyonellerden oluşması önemli. Sizin için alanında uzman kişileri bir araya getiriyoruz.

Son Teknolojiye Sahip Ekipman

Tanıtım filmleri; bir kişi, firma veya topluluğun, sunduğu hizmetleri kamuoyuna tanıtmak amacıyla yayınladığı video içeriklerdir. Bu içerikler, görsel ve işitsel iletişim materyallerinden yararlanarak hazırlanır ve profesyonel biçimde kurgulanır.

Tanıtım Filmi Çeşitleri

Kurumsal Tanıtım Filmi

Kurumların veya şirketlerin, markaların kuruluş öyküsünü, sunduğu ürün ve hizmetleri, gelecek hedeflerini, başarılarını, misyon ve vizyonlarını tanıtmak amacıyla çekilen videolara kurumsal tanıtım filmi deniyor. Kurumsal tanıtım filmleri hem çalışanların hem müşterilerin şirket hakkında detaylı bilgi edinmesini sağlayan en etkili yöntemlerden biri. Bu filmler genellikle birkaç dakikalık videolar şeklinde hazırlanıyor. Pek çok şirket kurumsal tanıtım filmini hem hizmetlerini tanıtmak hem marka imajını güçlendirmek adına katıldığı seminer, konferans veya fuarlarda kullanıyor. Özellikle sektörel fuarlar, firmaların yeni müşterileri kazanma potansiyelini artırabileceği en önemli alanlardan biri. Firmalar, sundukları hizmetleri doğru yöntemlerle etkili biçimde aktaran tanıtım filmleri sayesinde müşteri portföyünü de geliştirebiliyorlar.

Fabrika Tanıtım Filmi

Fabrika tanıtım filmi, şirketlerin müşterilere sunduğu hizmetleri tanıtmak amacıyla hazırlanıyor. Fabrika tanıtım filmlerinde firmaların hizmetleri hangi koşullarda, nerelerde ürettiğiyle ilgili tüm önemli detaylar aktarılıyor. Tüketici güvenini ve müşteri memnuniyetini artırmada son derece etkili yöntemlerden biri olan fabrika tanıtım filmleri, aynı zamanda markaların imajını tazelemeye de yardımcı oluyor. Yaratıcı ekip, hedef kitleye ulaşma konusunda etkili bir fabrika tanıtım filmi tasarlamalı. Burada ekibin markanın faaliyetlerini doğru biçimde aktaracak yöntemi tespit etmesi ve film planlamasını bu doğrultuda yapması önemli. Müşteri sadakatini artırmak ve yeni müşteri kazanmak isteyen her şirket/marka, profilini doğru yansıtan fabrika tanıtım filmleri sayesinde farklı hedef kitlelerin de dikkatini çekebiliyor.

Şirket Tanıtım Filmi

Firmaların en doğru biçimde tanıtılması amacıyla tasarlanan şirket tanıtım filmleri kurumsal yapıyı, hizmetleri, gelecek hedeflerini hem müşterileriyle hem sektör paydaşlarıyla doğrudan paylaşmaya yardımcı oluyor. Müşterileri ve sektörde hizmet sunan diğer firmaları ilgilendiren tüm detaylar, tanıtım filmleri aracılığıyla iletilerek ilgili kuruluşun hizmet verdiği sektörde bilinirliğini artırıyor ve prestijine katkı sağlıyor. Bunun yanı sıra şirket tanıtım filmleri şirketin öncelikli hedef kitlesini baz alarak mevcut ürün ve hizmetlerini tanıtırken onlarla kurduğu güven ilişkini taze tutabilir. Aynı zamanda şirketlerin profesyonel kimliğini destekleyici çalışmaların etkin bir parçası olan şirket tanıtım filmleri, mevcut müşteri ve iş ortaklarının yanı sıra yeni iş birlikleri kurmaya da aracılık edebilir.

Ürün Tanıtım Filmi

Ürün tanıtım filmleri, firmaların veya markaların sunduğu ürün veya hizmetleri ilgili hedef kitlelere ve faaliyette bulunduğu sektöre tanıtmak için çekilir. Bu filmlerde ürünün özelliklerinden müşterilere sağlayacağı faydaya, hangi amaca hizmet ettiğinden nasıl kullanılacağına kadar pek çok detaylı bilgi yer alır. Bu sayede ürün tanıtım filmi aracılığıyla müşteride ürün kullanma isteği uyandırılır. Ürün tanıtım filmlerinde görsel efekt ve müzik kullanımına yer verilir. Bu sayede daha ilgi çekici ve merak uyandırıcı içerikler hazırlanmış olur. Hazırlanan filmler şirketin/markanın satış kanallarında yayınlanır. Firmaların satış kanalları sektöre ve ürüne göre değişiklik gösterebilir. Bu nedenle hazırlanan ürün tanıtım filmleri fuarlar, internet siteleri, dijital içerik kanalları veya sosyal medya platformları gibi farklı alanlarda gösterilebilecek formatta tasarlanır.

Otel Tanıtım Filmi

Bir otelin sunduğu hizmetleri, otelin tarihçesini, bulunduğu konumu, tarihî ve doğal güzelliklerini anlatan otel tanıtımları; hedeflenen müşteri kitlesine uygun olarak hazırlanır. Otel tanıtım filmleri ile karşılaşan müşteriler, daha otele gitmeden yararlanabileceği tüm imkânlar hakkında fikir sahibi olabilir. Örneğin oda tipleri, özel lezzetler, sauna veya hamam gibi ek olanaklar bu filmlerde yer alır. İlgi çekici detaylarla zenginleştirilen tanıtım filmleri sayesinde şirketler, otel tanıtımlarının yanı sıra potansiyel müşteri sayısını da artırabilirler. Bu filmlerde, gerçek otel müşterilerinin deneyimlerini aktaran görüntülere de yer verilerek potansiyel müşterilerin yaşayacakları otel deneyimine dair güven duymaları sağlanabilir. Otel tanıtım filmleri özellikle sezon öncesinde otelin web sitesinin yanı sıra sosyal medya ve diğer pazarlama kanallarında yayınlanır.

Diğer Tanıtım Filmleri

Tanıtım filmleri reklam veren her sektörde kullanılabilir. Örneğin bir yayınevi, ilk baskısını yapacak olan bir kitabın daha geniş kitlelere ulaşabilmesi için reklam kampanyasının bir parçası olarak tanıtım filmi hazırlanmasını isteyebilir. Yaratıcı ekipler markaların beklentisine veya projeye uygunluğuna göre tanıtım filmini animasyon olarak da tasarlayabilirler. Animasyon içerikler dikkat çekici yönleriyle müşterilerin beğenisini kazanırken firmanın da mevcut pazarda fark yaratmasını sağlayabilir. Doğru ve etkili tekniklerle hazırlanan tanıtım filmleri, firmaların müşteri potansiyelini artırarak sunduğu hizmetleri daha geniş kitlelere kolay yoldan ulaştırabilir. Bu nedenle firmaların veya kurumların var olduğu sektör ne olursa olsun, firmalar tanıtım filmi hizmetinden yararlanarak iş ve müşteri hacmini artırma adına önemli bir adım atabilir.

Tanıtım Filmi Çekimi

Öncelikle talebinizle ilgili tüm süreci titizlikle takip edecek bir proje yöneticisi belirlenir. İhtiyaçlarınızı saptayıp çözüm bulma noktasında size destek verecek proje yöneticisi, bütçenin onaylanmasından videonun teslim edilmesine kadarki tüm süreçte aktif olarak sizinle iletişimde kalır.

İşe, şirketinizle ilgili tüm bilgi ve detaylar toplanarak başlanır. Ardından hedef kitle analizi ve sektör incelemeleri gerçekleştirilir. Toplanan bilgiler kreatif ekibe iletilir ve uzman kadronun çalışmalarıyla ihtiyaca cevap verecek uygun bir senaryo hazırlanır. Tanıtım filmi senaryosu yazım aşamasında en önemli kriter, yaratıcı ve özgün bakış açısını korumaktır. Yaratıcı senaryo hazır olduğunda onaya gönderilir ve onayın ardından çekim günü belirlenir.

Bir Piktora Yapım markası olan Kamera Fabrikası, son teknolojiye sahip ekipman gücü ile en iyi sonucu almak için çalışır. Senaryonun vermek istediği mesaja uygun şekilde farklı işitsel, görsel teknolojiler ve efektler kullanılarak seyir zevki yüksek bir iş ortaya çıkar.

Tanıtım Filmi Nasıl Hazırlanır?

Tanıtım filmi teklif süreci, proje hedeflerinin belirlendiği ve buna uygun önerilerin bulunduğu sunumla başlar. Proje için belirlenen bütçe, projenin teslim tarihi, filmin beklenen etkisi ve temel amaçlar ile sunulan hizmetler ayrıntılı bir biçimde görüşülür. Teklif onaylandığında çözüm süreci başlar ve iş birliği geliştirilir. Bu aşamadan sonra hedef kitlenin belirlenmesi, senaryo, kurgu gibi diğer adımlara seçilir.

Tanıtım filmi hazırlığında ilk adım, filmin yapılmasındaki ana hedefin ve amaçların belirlenmesidir. Markanın bilinirliğini artırmak, ürün veya hizmet satışlarını hızlandırmak, web sayfasına trafik çekmek, müşterileri eğitmek veya müşterilerin katılımı artık tanıtım filmi hedeflerinden bazılarıdır. Markanın/şirketin bu veya buna benzer hedeflerden hangilerine sahip olduğu saptanmalıdır. Bu, aynı zamanda hedef kitlenizin kim olduğunu da içerir.

Tanıtım filminin amacını ve hedef kitlesini belirledikten sonraki ilk aşama, hikâyenin oluşturulması ve senaryonun kaleme alınmasıdır. Başarılı bir tanıtım filmi yaratmak için güçlü bir senaryo oluşturulması gerekir. Ortaya çıkarılacak hikâyenin ana mesajının en çarpıcı şekilde verilmesi gerekir. Kısa ve etkili diyaloglar, görsel anlatımlar birleşerek ana mesajın iletilmesini sağlar.

Senaryonun oluşturulmasının ardından, belirlenen hikâyenin hedef kitleye en iyi şekilde anlatılması/gösterilmesi gerekir. Bu aşamada filmin çekileceği ortama, filmde yer alacak oyunculara, filmin hangi tonda (otoriter, eğlenceli vb.) ilerleyeceğine karar verilir. Bunun yanı sıra video içeriğin üretim yöntemi (iki veya üç boyutlu videolar, stoklu videolar vb.) belirlenir. Tüm bunların ardından çekimler tamamlanır, üzerine ses ile müzik eklenir.

Tanıtım filminin kurgu etabının tamamlanmasının ardından yayın aşamasına geçilir. Dağıtım ve pazarlama için belirli stratejiler tasarlanır. Bu stratejilere göre tanıtım filmi için ayrı reklam kampanyaları yapılabilir. Hazırlanan tanıtım filmi şirketin/markanın web sayfasında, sosyal medya hesaplarında ve diğer platformlarda yayınlanır. İzlenme sayıları takip edilir ve gerekli durumlarda farklı kampanyalarla ulaşılmak istenen hedef kitle genişletilmeye çalışılır.

Tanıtım Filmi Projelerimiz

Mutlu Müşterilerimiz

Tanıtım Filmi Fiyatları

Tanıtım filmi fiyatları pek çok farklı etkene bağlı olarak çeşitlilik gösterir. Tanıtım filminde kullanılacak ekipmanların teknik özellikleri, çekimlerin yapılacağı alanlar, iş birliği yapılacak oyuncular ve videonun uzunluğu en temel bileşenleri oluşturur. Tüm bunların yanı sıra filmin üretiminde kullanılacak yöntem de fiyatlandırma konusunda büyük bir etkiye sahiptir. Video içeriğin üretim yöntemi iki boyutlu, üç boyutlu veya canlı olabilir. Ayrıca özelleştirilebilir stoklu video yöntemi kullanılması da mümkündür. Sözü edilen tüm bu yöntemler farklı bütçe kalemleri oluşmakta, dolayısıyla çeşitli fiyatlar söz konusu olmaktadır. Yapım şirketleri, öngörülen bütçelerle ne tür tanıtım filmleri yapılabileceği konusunda şirketlere/markalara destek verir. Bütçe optimizasyonu konusunda alınan destek ile rasyonel bir süreç yönetimi gerçekleştirilebilir.

TEKLİF AL

Referanslarımız

Tanıtım Filmi Hakkında Merak Edilenler

Tanıtım filmi yapmak için profesyonel bir ekibin tüm üretim sürecini planlaması gerekir. Çekim ve kurgu kısmı için profesyonel araçlar kullanılmalıdır.

Filme başlamadan önce hedef kitle belirlenir. Ardından belirlenen hedef kitleye uygun şekilde hikâye oluşturulur. Kreatif ekip tarafından senaryo yazılır ve çekimler yapılır. Çekimler tamamlandıktan sonra videoya ses ve müzik eklenerek kurgu tamamlanır.

Tanıtım filmi senaryosu oluştururken öncelikle ürün veya hizmetin ne olduğunun anlaşılması gerekir. Buna uygun şekilde hedef kitle belirlenir ve hikâye geliştirilir. Senaryonun en can alıcı noktası; kısa, akılda kalıcı ve çağrışım içeriyor olmasıdır. Bu sayede hedef kitleye ulaşmak ve onları satın alma davranışına yönlendirmek mümkün hâle gelir.

Kısa tanıtım filminde izleyicinin dikkatini çekmek ve verilmek istenen mesajı en doğru şekilde izleyiciye iletmek gerekir. Bunun için özgün ve etkileyici bir hikâye seçmek önemlidir. Kısa ve akıcı diyaloglara odaklanılmalı ve sahneler görsel anlamı tamamlayacak biçimde seçilmelidir. Yaratıcı gelişmelerin ön planda tutulması kritik bir öneme sahiptir. Böylece filmin akılda kalıcılığı desteklenmiş olur.

Okul tanıtım filmi hazırlarken okulun misyonunu, vizyonunu ve özel programlarını yansıtan bir hikâye tasarlanması gerekir. Hedef kitleye uygun bir şekilde okulun fark yaratacak özellikleri aktarılır. Öğrenci deneyimleri ve verilen hizmetler ön plana çıkarılır. Okuldaki eğitimcilere, okulun kuruluşuna dair detayları içeren sahneler kurgulanır. Okulun akademik başarıları, öğrenci ve velilerin olumlu geri bildirimleri paylaşılır.

Kurumsal tanıtım filmi hazırlanırken öncelikle şirketin/markanın hedefi ve amaçları üzerinde durulması gerekir. Şirketin hedef kitlesini oluşturan personalara uygun bir film senaryosu oluşturulur. Burada şirketin/markanın geçmişi, başarı öyküleri ve hayata geçirdiği özel projelerden söz edilir. Şirketin/markanın sektördeki avantajlı konumuna yer verilir. Kısa ve en etkili biçimde hedef kitlenin neden bu şirketi/markayı seçmesi gerektiği güçlü bir mesaj ile vurgulanır.

contact_support İLETİŞİM FORMU

Bilgileriniz başarıyla kaydedildi!
Teşekkür Ederiz.
Yetkililerimiz en kısa sürede verdiğiniz iletişim bilgileriniz ile sizlere geri dönüş sağlayacaklardır