TREN

Tanıtım Filmi

Tanıtım filmleri; herhangi bir organizasyonu, şirketi, derneği ve benzeri yapıları görsel ve işitsel materyallerin kullanılarak tanıtılmasını amaçlayan iletişim stratejileridir. Bu bağlamda kurumsal tanıtım filmleri kurumların tarihçelerini, vizyon misyon gibi değerlerini ve stratejik yapılarını anlatabilmeleri açısından önemlidir.

Başarılı bir kurumsal tanıtım filmi; görüntü kalitesi, kurgu yapısı, marka kimliğine uygun dil ve akıcı anlatım çerçevesi gibi bileşenlerden oluşur. Profesyonel ve kurumsal imajı daha net aktarabilmek adına, marka değerlerinin hem görsel hem de dilsel olarak iyi anlatılması gerekir. Bu noktada da işletmeler kurumsal tanıtım filmi prodüksiyonu ve tasarımı gibi süreçler için oldukça hassas stratejiler belirleyerek hareket etmelidirler.

Başarılı Bir Tanıtım Filmi İçin Nelere Dikkat Edilmeli?

Tanıtım filmleri, sektör farkı olmaksızın her işletmenin daha kolay bulunabilir olduğu dijital dünyada opsiyon değil bir zorunluluktur. İşletmelerin markalaşma yolunda kendi kurumsal imajlarını destekleyecek görsel materyaller kullanması, değer vadeden bir yapı olabilmeleri açısından kritiktir. Bu bilgiler ışığında işletmelerin, kurumsal tanıtım filmi tasarımı kapsamında dikkat etmeleri gereken etkenler şu başlıklar dahilinde detaylandırılabilir:

Prodüksiyon Ekibinin Uzmanlığı

Özellikle reklam ajansı ve prodüksiyon şirketi gibi yapılarla çalışan işletmeler, nitelikli bir tanıtım filmi çekimi için projelerini yürütecek olan ekibi mercek altına alabilirler. Prodüksiyon ekibinin uzmanlığı, ortaya çıkacak olan işin niteliğini doğrudan etkileyeceği için doğru ekiple çalışmak oldukça önemlidir. Bu bağlamda, kurumsal tanıtım videoları ile alakalı projenizi yürütecek olan ekibin referansları, daha önce hangi projelerde yer aldıkları ve hatta hangi ekipmanların kullanılacağı bile önemlidir.

Görsel Dünya, Kurgu ve Dil Çerçevesi

Videonuzun kurgusu; özellikle işletmenizle alakalı bir değer vaadi oluşturmanız açısından kritik bir etkendir. Kurumsal tanıtım filmi kurgusu kapsamında kullanılacak olan görsel etkenler, markanızın kimliği ile uyuşmalı ve mesajınızı destekleyecek nitelikte olmalıdır. Bunun yanı sıra dil çerçevesi, kullanılacak olan ton ve ifade biçimi gibi etkenleri belirleyecektir. Dil çerçevesi doğrultusunda markanızı nasıl anlatacağınız, nasıl bir ton kullanacağınız gibi detayları belirleyebilirsiniz.

İtibarınızı Zedeleyecek Yöntemlerden Kaçının

Kurumsal tanıtım, özellikle işletmenin web site ve sosyal medya gibi kanalları üzerinden tüketici ile etkileşim kuran araçlardır. Bu doğrultuda, sırf maliyet hesaplı oldukları için profesyonel olmayan kurumsal tanıtım animasyonları ve whiteboard animasyon filmleri gibi yöntemleri kullanmayın. Özellikle animasyon tanıtım filmi gibi araçlar, işletmenize özel hiçbir şey barındırmadığı gibi özel şablonlar üzerinden tasarlanır. Uzman bir prodüksiyon ekibi ile işletmenizi tüm değerleri ile tanıtmaya odaklanan tanıtım filmleri; daha profesyonel bir marka imajı için yararlı olacaktır.

Tanıtım Filmi Fiyatları

Kurumsal tanıtım filmi fiyatları, proje genelinde ve işletmelerin ihtiyaçlarına göre farklılık gösterir. Fiyat üzerinde belirleyici olan unsurlar arasında genel olarak kullanılacak olan ekipmanlar, prodüksiyon ekibi ve bu kadronun yetkinliği öne çıkar.

Bunun yanı sıra; belirlenecek olan film kurgusu, montaj, seslendirme, efekt gereksinimleri gibi etkenler de kurumsal tanıtım filmi çekim fiyatları açısından belirleyici etkenler arasında yer alır.

Profesyonel Tanıtım Filmi Kullanmanın Avantajları

Dijital dünyadaki gürültülü ve rekabet dolu ortamda işletmenizi tanıtmak oldukça zorlayıcı bir durumdur. Fakat müşterileri için hatırlanır olmak isteyen firmalara yönelik farklı iletişim çözümleri de mevcut. Bunlar arasında en güçlü çözümlerden olan kurumsal tanıtım filmleri; bir işletmenin marka olarak hedef kitlesi ile konuşmasına olanak verir. Marka değerlerini, ürünlerini, vizyon ve misyonunu en net bir şekilde hedef kitlesine aktaran işletme; hedeflediği konumlandırma stratejini uygulama şansı elde eder. Tüm bunlar haricinde kurumsal tanıtım filmi kullanmanın avantajları şöyledir:

Tutundurma ve Pazarlama İletişimi Altyapısı Oluşturma

Kurumsal tanıtım filmleri, firmaların tutundurma, konumlandırma ve diğer pazarlama iletişimi altyapılarını kurabilmeleri açısından önemlidir. Film vasıtasıyla tanıtılacak olan değerler, marka imajı ve misyonu; diğer tanıtım araçları için de yol haritası çizer.

Marka Kimliğini Şekillendirme

Marka kimliği; markanın karakteristik özelliklerinin bütünü olarak tanımlanır. Marka kimliğini tüketici zihnine oturtulması için de hem görsel hem işitsel uyaranların sistematik bir şekilde kullanımı gereklidir. Bu bağlamda kurumsal tanıtım ve reklam filmi gibi araçlar marka kimliğini tüketiciye iletilmesi süreçlerinde en stratejik araçlar arasında yer alırlar.

Tanıtım videosu ile hedef kitlenize en doğru yaklaşımla ulaşın.
İletişim stratejisini video içerikle destekleyerek rakipleriniz arasında fark yaratın.

Google video içeriklere öncelik verdiği için arama sonuçlarında üst sıralarda gözükün.

Video içeriği paylaşması kolay olduğu için iletişim ağınızı genişletin.

Peki Piktora'da video süreci nasıl işler?

Elbette her video içerik kendisine özgüdür. Fakat genel olarak; ilk etapta projenize özel bir yönetici atanır. Bu yönetici tüm süreçle ilgili size bütçe aşamasından videonuzun finalize edildiği aşamaya kadar destek verir. Projeniz ile ilgili bütün bilgiler bir metin havuzunda toplanır. Daha önceki çalışmalarınız, eski tanıtım filminiz, rakipleriniz, sektörünüz, hedef kitleniz ekibimiz tarafından detaylıca incelenir.

Tüm bu bilgiler eşliğinde, kreatif ekibimiz tarafından alternatifli olarak senaryo üretim süreci başlatılır ve hazırlanan yaratıcı senaryolar onayınıza sunulur. Onayınızla birlikte karşılıklı olarak çekim tarihleri ya da deadline kararlaştırılır. Ekibimiz ve yine kendi markamız olan Kamera Fabrikası son teknoloji ekipman gücüyle çekiminiz yapılır. Entegre görüntüleme sistemleri ile görüntü zenginliği sağlanır. Grafik ve kurgu ekibimiz tarafından motion ve post production hizmetleriyle finalize edilen video size sunulur.

Piktora olarak; video prodüksiyon hizmetlerimiz, alanında uzman teknik kadromuz, kendi markamız olan Kamera Fabrikası ekipman gücümüz, hedefe ulaştıran içerik üretimi ekibimiz ve güler yüzlü hizmet anlayışımızla sizi bir kahve molası için ofisimize bekliyoruz.

Bizlere 0212 211 90 33 no'lu telefondan ulaşarak teklif ve destek alabilirsiniz.

Tanıtım Filmi
Bilgileriniz başarıyla kaydedildi!
Teşekkür Ederiz.
Yetkililerimiz en kısa sürede verdiğiniz iletişim bilgileriniz ile sizlere geri dönüş sağlayacaklardır