Sosyal Medya Videoları

Sosyal medya, geçtiğimiz on yılda inanılmaz bir yükseliş yakalamış ve insanların yaşam tarzları, düşünce biçimleri, davranış ve tutumlarını şekillendiren bir güce ulaşmıştır. Durum böyle olunca sosyal medya, geleneksel kitle iletişim araçlarına kıyasla kitleler üzerinde büyük bir etkiye sahip olmuştur. Ticari olarak da kullanılmaya başlanması işletmelere kapsamlı iletişim olanakları sağlamış dolayısıyla sosyal medya, şirketlerin pazarlama süreçleri için en önemli araçlardan biri haline gelmiştir. Sosyal medya videoları aynı zaman da birer tanıtım filmi olarak da dijital ortamda büyük önem de taşımaktadır.

Sosyal medya videoları; dönüşümün çok ciddi seviyelerde olduğu sosyal mecralarda en önemli etkileşim araçlarından biri haline gelmiştir. Siz de ister pazarlama ister PR çalışmalarınız için bu aracı aktif bir şekilde kullanabilirsiniz.

Bu bağlamda sosyal medya videoları gibi iletişim formatları; şirketlere Instagram, Youtube ya da Facebook gibi kanallar üzerinden tüketicileri ile diyalog kurma olanağı vermektedir. Sosyal medya video formatları; profesyonel olarak hazırlandığından işletmelerin dijital stratejileri için en önemli görsel materyaller olarak değerlendirilebilir.

Görsel etkileşimin etkisinin daha büyük olduğu inancını taşıyan işletmeler bu videolara her geçen gün daha büyük yatırım yapmaya başlamıştır.

Sosyal Medya Videoları Nasıl Hazırlanır?

Şirketler, organizasyonlar ve benzeri yapılar için profesyonel kurgu ve prodüksiyon yöntemleri ile tasarlanan kurumsal sosyal medya videoları, ihtiyaca yönelik farklı formatlarda tasarlanabilir. Bu süreç doğrultusunda öncelikli olarak şirketin ihtiyaçları belirlenir ve onun ihtiyaçlarına yanıt verecek bir sosyal medya video kurgusu üzerinde durulur. Belirlenecek olan strateji dahilinde markanın yapısına göre yaratıcı bir çözüme odaklanılarak prodüksiyon planlama yapılır. Prodüksiyon planlama sürecinde, tercih edilecek sosyal medya video tasarımı için marka dili, görsel dil ve kurguya dair detaylar belirlenir. Sonrasında ise tercih edilecek formatlar dahilinde prodüksiyon stratejileri uygulanarak işletme için özgün, yaratıcı ve değer vaat eden sosyal medya videosu hazırlanır.

Sosyal Medya Videoları Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Sosyal medya görsel içerik kullanımı açısından fırsat dolu bir alan. Sosyal medya görsel içerik formatları; metin odaklı diğer içerik formatlarına göre daha fazla etkileşim aldığından işletmeler tarafından da yoğun olarak tercih edilmektedir. Bu bağlamda pazarlama süreçleri için sosyal medya filmi gibi içerik formatları kullanmanın avantajları dahilinde şu başlıklar öne çıkar,

Doğrudan Tüketici Etkileşimi

Sosyal medya içerik oluşturma kapsamında en önemli başlıklardan olan sosyal medya videoları, doğrudan tüketici etkileşimine olanak verdiğinden tüketicinize işletmenizi, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi daha net anlatmanızı sağlar. Yaratıcı sosyal medya videoları tasarlayarak sadece ürünlerinizi tanıtmakla kalmaz, aynı zamanda takipçilerinizle daha organik etkileşimler de kurabilirsiniz. Özellikle sosyal medyanın gelişmiş hedefleme seçenekleri sayesinde hedef kitlenizi lokasyon, yaş, yaşam tarzı gibi değişkenlere göre segmentlere ayırabilirsiniz. Sonrasında belirlediğiniz segmentlere yönelik kapsamlı sosyal medya video stratejileri belirleyerek onların ihtiyaçlarına yanıt veren kampanyalara odaklanabilirsiniz. Nitekim dünyada adını duyurmayı başarmış pek çok kurum ve marka sosyal medya videoları ile trendleri belirlemeyi tercih ediyor.

Organik Tüketici İletişimi

Sosyal medya, reklam odaklı bir mecra olmadığından işletmelerin daha organik ve doğal gönderilere odaklanmaları gerekir. Video odaklı içeriklerle oluşturulacak sosyal medya gönderileri sayesinde daha organik tüketici iletişimi sağlanabilir. Böylelikle markanızı tüketicinize reklam dili kullanmadan, eğlenceli, sıcak kanlı ve daha özgür biçimde ifade edebilirsiniz. Organik tüketici iletişimi dahilindeki bir diğer önemli avantaj da tüketicilerin reklam gibi olmayan içeriklere daha fazla güven duymasıdır. Bu sayede şirket sosyal medya gönderilerinizin inandırıcılığı ve ikna gücü de reklam odaklı iletişim araçlarına nazaran daha yoğun olur.

Sosyal medya videoları ile hedef kitlenize en doğru yaklaşımla ulaşın.

İletişim stratejisini video içerikle destekleyerek rakipleriniz arasında fark yaratın.

Google video içeriklere öncelik verdiği için arama sonuçlarında üst sıralarda gözükmenize katkı sağlayın.

Sosyal medyada hedef kitlenizle iletişimi videonun gücüyle sürekli kılın.

Uygun Maliyetli Prodüksiyon Süreçleri

Sosyal medya video tasarımları diğer prodüksiyon projelerinde olduğu gibi detaylı fiyatlandırma politikalarının mevcut olduğu bir alan değildir. Bu bağlamda sosyal medya video prodüksiyon fiyatları da oldukça uygun aralıklarda yer alır. Özellikle maliyet odaklı işletmelerin tercih ettiği sosyal medya tasarımları dahilinde farklı bütçe aralıklarından işletmelerin ihtiyaçlarına yönelik uygun fiyatlı çözümler kolaylıkla bulunabilir.

Özelleştirilebilir Kurgular ile Yeni Nesil Müşteri İletişimi

Tasarlatacağınız sosyal medya video kurguları kapsamında yaratıcı çözümlere, oyunlaştırma ve hashtag stratejilerine odaklanabilirsiniz. Hedef kitlenizin özelliklerine göre belirleyeceğiniz bu özellikler sayesinde içeriklerinizi onların yaşam tarzlarına, davranışlarına ve beklentileri doğrultusunda tasarlayabilirsiniz. Belirli oyunlaştırma ve yarışma kurguları ile sosyal medya etkileşimlerinizi zenginleştirebilir ve yeni nesil bir müşteri iletişimi altyapısı oluşturabilirsiniz. Bunun yanı sıra genel stratejiniz için sosyal medya animasyon videosu ve whitboard videolar gibi farklı formatlardan da faydalanabilirsiniz.

Sosyal Medya Video Çekim Fiyatları

Sosyal medya video fiyatları, proje genelinde ve işletmelerin ihtiyaçlarına göre farklılık gösterir. Fiyat üzerinde belirleyici olan unsurlar arasında genel olarak kullanılacak olan ekipmanlar, prodüksiyon ekibi ve bu kadronun yetkinliği öne çıkar.

Bunun yanı sıra; belirlenecek olan konsept, cast, film kurgusu, montaj, seslendirme, efekt gereksinimleri gibi etkenler de sosyal medya video çekim fiyatları açısından belirleyici etkenler arasında yer alır.

Peki Piktora'da video süreci nasıl işler?

Pek çok video, amatör çözümler ya da hatalar yüzünden izleyici ile öngörülen ölçekte bir bağ kuramaz. Doğru tekniklerin, senaryonun, bakış açısının, ekipmanların, açıların, grafiklerin ve ekibin kullanılması başarılı bir video içerik üretiminde zorunluluktur. Bu niteliklerin videonuzun nihai görünüşü üzerinde büyük etkisi vardır. Söz konusu önemi bilen ve bu bilinç ile hareket eden bir ekibe sahip olmanın size değer katacağını düşünüyoruz.

Video içeriklerin zorluğunu aşarken eşsiz olmayı sağlamak da önemlidir. Elbette her video içerik kendisine özgüdür. Ancak Piktora'da; ilk etapta projenize özel bir yönetici atanır. Bu yönetici tüm süreçle ilgili size bütçe aşamasından videonuzun finalize edildiği aşamaya kadar destek verir. Projeniz ile ilgili bütün bilgiler bir metin havuzunda toplanır. Daha önceki çalışmalarınız, rakipleriniz, sektörünüz, hedef kitleniz ekibimiz tarafından detaylıca incelenir.

Tüm bu bilgiler eşliğinde, kreatif ekibimiz tarafından alternatifli olarak senaryo üretim süreci başlatılır ve hazırlanan yaratıcı senaryolar onayınıza sunulur. Onayınızla birlikte karşılıklı olarak çekim tarihleri ya da deadline kararlaştırılır. Ekibimiz ve kendi markamız olan Kamera Fabrikası son teknoloji ekipman gücüyle çekiminiz yapılır. Entegre görüntüleme sistemleri ile görüntü zenginliği sağlanır. Grafik ve kurgu ekibimiz tarafından motion ve post production hizmetleriyle finalize edilen video size sunulur.

Piktora olarak; video prodüksiyon hizmetlerimiz, alanında uzman teknik kadromuz, kendi markamız olan Kamera Fabrikası ekipman gücümüz, hedefe ulaştıran içerik üretimi ekibimiz ve güler yüzlü hizmet anlayışımızla sizi bir kahve molası için ofisimize bekliyoruz.

Bizlere 0212 211 90 33 no'lu telefondan ulaşarak teklif ve destek alabilirsiniz.

contact_support İLETİŞİM FORMU

Bilgileriniz başarıyla kaydedildi!
Teşekkür Ederiz.
Yetkililerimiz en kısa sürede verdiğiniz iletişim bilgileriniz ile sizlere geri dönüş sağlayacaklardır