ŞİRKETLER İÇİN BAŞARILI İNTERNET CANLI YAYIN REHBERİ

Eklenme Tarihi: 06.01.2020 Güncellenme Tarihi: 07.04.2021

İnternetten canlı yayın, içinde bulunduğumuz süreçte, izleyici ve katılımcılarla etkin bir iletişim kurmanın en etkili araçlarından biri… Üstelik dijital pazarlamanın diğer metotlarından da çok daha fonksiyonel bir araç.

Amatör amaçlı bir internet canlı yayını için belki bir ajansla çalışmaya gerek olmayabilir. Ancak söz konusu markaların prestiji ve pazarlama hedefleri olduğunda, canlı yayınlar ile ilgili profesyonel bir destek almaları gerekmektedir.

YouTube canlı yayınları ve Facebook canlı yayınları ile internet üzerinden bir şirketi, hizmeti, projeyi, kampanyayı, semineri veya buna benzer içerikleri, takipçilerinizle canlı olarak paylaşabilir hatta yayınlarınızı amatör yayınların biraz daha ötesine taşımak için çok kameralı reji gibi teknolojilerden faydalanabilir ya da tek kameralı yayınlar eşliğinde de hedef kitlenize ulaşabilirsiniz. 

Youtube ve Facebook canlı yayınları ile takipçileriniz ve hedef kitlenizle online olarak iletişim sağlayabilir, içeriği ve görselliği yüksek bir youtube canlı yayını ile hedef kitlenizi genişletebilirsiniz.

İnternetten canlı yayın süresince, canlı olarak görüntüyü yüksek prodüksiyon kalitesiyle binlerce kişiye ulaştırmak, oldukça komplike bir operasyondur. Bu nedenle kesinlikle internet canlı yayını konusunda uzman bir ajans ile çalışmak gerekmektedir.

Peki internet canlı yayınları sırasında hangi detaylar önem arz eder ve Piktora Canlı Yayın Ekibi olarak biz Facebook, Youtube gibi internet yayınları ile ilgili nasıl çözümler üretiyoruz?

Canlı Yayın Öncesi Keşif...

Öncelikle yayın ile ilgili bir keşif çalışması gerçekleştiriyoruz. Yayının yapılacağı mekanı inceliyor, internet bağlantınızı test ediyor, yayının yapılacağı sosyal medya hesaplarını belirliyor, ışık ihtiyaçlarını ölçümlüyor ve keşif sonucunda projenize uygun en doğru ekipmanları belirliyoruz. Keşif notlarımıza göre olası risk faktörlerini değerlendiriyor ve yayın süresince yaşanması muhtemel riskleri minimize etmek için yayın esnasında mutlaka yedek ekipman da bulunduruyoruz.

Canlı Yayın Ekibi...

Özellikle kurumsal firmaların gerçekleştirdiği internet canlı yayınları profesyonel kategorideki ekipmanlarla yapılmalıdır. Piktora ekibi olarak internet canlı yayınlarımızda profesyonel ve ileri teknoloji yayın ekipmanları kullanıyoruz. Düşük ışık şartlarında yapılan yayınlar izleyicilere düşük kalitede ulaşır ve ayrıca izleyicileriniz internet canlı yayın süresince iyi bir ses duymayı da hak ediyor. Bu konuda Piktora ekibi olarak en iyisini sunmak için hazırlıklıyız.

Canlı Yayın Ekipmanı

En ileri ve yüksek teknoloji ekipman bile her zaman hedeflnen en başarılı sonucu vermeyebilir. İnternet canlı yayın için kullandığı ekipmanı iyi tanıyan, çok sayıda ve sıklıkla internet canlı yayını yapmış ekipler projenizin kalitesini arttırmanın ve başarılı bir yayının yanı sıra, yayın günü yaşayacağınız olası stresin minimuma inmesinde size yardımcı olacaktır. Piktora olarak yüzlerce saat canlı yayın gerçekleştirmiş ekibimizle yayın kalitesini en yükseklerde tutmayı hedefliyoruz.

 

contact_support İLETİŞİM FORMU

Bilgileriniz başarıyla kaydedildi!
Teşekkür Ederiz.
Yetkililerimiz en kısa sürede verdiğiniz iletişim bilgileriniz ile sizlere geri dönüş sağlayacaklardır