MÜŞTERİ HİKAYESİ VİDEOLARININ ŞİRKETLERE OLAN KATKISI

Eklenme Tarihi: 08.01.2020 Güncellenme Tarihi: 07.07.2021

Müşteri hikayeleri videosu, sizinle işbirliği yapan iştiraklerinizin ya da müşterilerinizin, kalitenizi ve iş yapış şeklinizi objektif olarak aktardığı videolardır.

Tarafsız bir anlatıcı kullanarak dışarıdaki yüzünüzü tüm ayrıntılarıyla aktarabilir, hikayeleştirilmiş videolar kullanarak izlemesi keyifli ve izleyiciyi içine çeken bir iletişim kurabilirsiniz.

Müşteri Hikayesi Videolarının Şirketlere Olan Katkısı

Müşterileriniz, ortaklarınız, iş partnerlikleriniz, iştirakleriniz firmanızı nesnel olarak değerlendirmek istediklerinde, sahip olduğunuz müşteri hikayeleri videoları, sizinle iş birliği yapmak istemelerini sağlayacaktır.

Yansız bir şekilde konuşan anlatıcının videonun öznesi olması şarttır. Böylece şirketinizi objektif olarak yaptığınız işi verdiğiniz hizmetleri detaylandırır ve bir firma yüzüne sahip olursunuz. Öykü haline getirilmiş videolar kullandığında hem seyir yüksek olur hem de dikkatleri üzerinize çekmiş olursunuz.

Bahsetmek Yerine Hikâye Anlatmak

Firmanızın yansıtmak istediğiniz özelliklerini aktaran, sizi ulaşabilir kılan, hedef kitlenizi genişleten insanları davet eden müşteri hikayeleri videoları, ihtiyacınız olan bir içeriktir. Vizyonunuzu, misyonunuzu, benimsediğiniz değerlerinizi ve duruşunuzu olası müşterilerinize daha önceki müşterilerinizin sesinden aktarmanız size artı puan kazandıracaktır. Pazarlama stratejileri içinde en parlak iletişim fikirlerinden biridir.

Rakipler markalara karşı gücünüzü artırmak için müşteri hikayeleri videoları çekip yayınlayabilirsiniz. Dijital ortamların tanıtım konusunda başka bir boyuta atladığı göz önünde bulundurulursa bu iyi bir stratejidir.

Mutlu müşteriler, elinizin altındaki en iyi pazarlama kaynaklarından bazılarıdır. Gelecekteki müşterilerinize şu andaki memnun müşterilerinizden daha iyi kim satabilir? Onların deneyimlerini yakalamak, kullanımı pratikte zahmetsiz olan güçlü bir araç oluşturur. Web sitenizde yayınlamak veya pazarlama materyallerinize yazdırmak için tanıklıklarını yazabilirsiniz, ancak bir video referans daha da iyi, daha güçlü bir formattır.

Videolar dikkat çekici, ilgi çekici ve mevcut çevrimiçi dünyada kolayca paylaşılabilir olduğundan, video pazarlama günümüzün en verimli pazarlama biçimlerinden biridir. Aslında, yakın zamanda yapılan bir araştırmada, video görüntüleyenlerin yüzde 26'sı videonun ilişkili işletmesi hakkında ek bilgi aradı ve yüzde 15'i videoyu yayınlayan mağazayı ziyaret etti. Tarzları ne olursa olsun, referansa dayalı pazarlama videoları etkilidir, diğer birçok avantajın yanı sıra marka bilinirliğini ve katılımı artırır. Müşteri hikayesi videolarının daha önemli faydalarından bazıları şunlardır:

Güçlendirilmiş Güvenilirlik ve Güven

Video reklamlarınızda referansları kullanmanız için en büyük nedenlerden biri, güvenilirlikteki artıştır. Müşterilerinizin emsallerinden birine inanma olasılığı size inanmaktan çok daha fazladır. Web sitenizdeki yazılı bir referans, sitenizdeki potansiyel müşterileri dönüştürmeye yardımcı olabilir, ancak teklifin aslına uygun şekilde temsil edildiğine güvenmeyebilirler. Bir video referansıyla, bunu doğrudan mevcut müşterilerin ağzından duyarlar.

Referans videoları, müşterilerinizin diğer insanların ürünleriniz hakkında konuştuğunu görmelerini sağlayarak dürüst ve yazılı olmayan bir fikir verir. İşletmenize bir çehre katar ve markanıza hedef kitleniz içinde ihtiyaç duyduğu güvenilirliği kazandırır. Yalnızca hedeflerinizi, ürünlerinizi ve genel misyonunuzu sunmakla kalmaz, aynı zamanda her noktayı destekleyen müşteri deneyimlerinden örnekler de verebilirsiniz.

Video ile tanıklıklarını almak ve kullanmak da fikirlerini veren kişilere büyük bir saygı göstergesidir. İtibarınızı bu müşterilere emanet ederek onlara fikirlerine değer verdiğinizi ve bunu belgelemek istediğinizi gösterirsiniz. Müşterilerinize değer vererek ve onlara güvenerek, onlarla ve onların arkadaşlarıyla güvenilirliğinize katkıda bulunursunuz ve karşılığında onları işletmeniz hakkında olumlu konuşmaya teşvik ederek güvenilirliğinize daha da fazla katkıda bulunursunuz.

Daha İyi Duygusal Bağlantı

Bir alıntı okumak bir fikir veya duygu aktarabilir, ancak referans verenin yüzünü ve duygularını görebileceğiniz bir video kadar iyi değildir. Yazılı bir tanıklık, bir düşünceye yankı katan ince yüz ifadelerini ve tondaki değişiklikleri gözden kaçırırken, bir video hepsini yakalar. Bu, videoya bir özgünlük düzeyi ekler ve bu da izleyicilerinizle duygusal bir bağ kurmanıza yardımcı olur.

İzleyiciyle duygusal bir bağ kurarak, referansınız onları ürününüzden veya hizmetinizden aynı şekilde yararlanabileceklerine ikna edebilir. Bu duygusal bağ, çoğu zaman bir müşteriyle ilgi çekmenin veya anlaşmayı imzalamanın en iyi yoludur. Ayrıca, işinizle kişisel, bire bir deneyim edinme hissini de geliştirir.

Kişiselleştirilmiş Marka Anlayışı

Çevrimiçi işletmelerin karşılaştığı en büyük sorunlardan biri, insan bağlantısının olmamasıdır.

Mağaza içi deneyimle elde ettiğiniz kişisel etkileşimi elde etmek yerine, size mevcut ürünleri gösteren bir dizi ekran ve resim alırsınız. İşlevsel olsa da bu işletmelerin çoğu insan faktöründen yoksundur. Bu sorunu önlemenin en iyi yollarından biri video referanslarını kullanmaktır.

Müşteri videoları, markanızı insanileştirmeye yardımcı olarak ürününüze bir görünüm kazandırır. Potansiyel müşterilerinize ürününüzden veya hizmetinizden yararlanan meslektaşlarından birini göstererek, onların da aynı faydayı elde edebileceklerine inanmalarına yardımcı olursunuz.

Bu, mağaza içi deneyime daha yakın bir şey elde etmelerine yardımcı olur ve ihtiyaçlarını karşılamak için doğru seçim olduğunuza dair onlara ek güvence verir.

Görünürlük, Bilinirlik ve Değer

Reklamcılıkta referansların bir başka yararı, görünürlüğünüzü ne kadar artırdıklarıdır. Çevrimiçi görünürlük, muhtemelen internet tabanlı toplumumuzda iş hayatını sürdürmenin en önemli faktörüdür. Videoları paylaşmak kolaydır ve kullanıcıları bunu yapmaya teşvik edecek kadar görsel olarak ilgi çekicidir. Bunu pazarlama güçleriyle birleştirmek, videoları çevrimiçi dikkat çekmek için en iyi medya haline getirir.

Metin tabanlı içerikle karşılaştırıldığında, video referansları satış sahnesinden çok daha ilginç ve benzersizdir ve potansiyel müşterilerin dikkatini çeker. Bir müşteri ürününüzü daha önce hiç duymadıysa, satış konuşmanızı saf metin yerine bir video biçiminde sunarak kendinizi kalabalıktan etkili bir şekilde ayırabilirsiniz.

contact_support İLETİŞİM FORMU

Bilgileriniz başarıyla kaydedildi!
Teşekkür Ederiz.
Yetkililerimiz en kısa sürede verdiğiniz iletişim bilgileriniz ile sizlere geri dönüş sağlayacaklardır