EĞİTİM FİLMİ ÇEKİMİ NEDİR? EĞİTİM FİLMİ NASIL ÇEKİLİR?

Eklenme Tarihi: 22.08.2019 Güncellenme Tarihi: 07.07.2021

Eğitim sektörü ve eğitim kurumları kadar iş dünyasında da ve özellikle kurum içi iletişimde yoğunlukla kullanılan eğitim videoları, işe alım süreçleri, sürdürülebilirlik çalışmaları, yeni ekipman tanıtımları ve dijital yeniliklere adaptasyon uygulamaları için başvurulan bir video içerik türüdür. Kursiyerlerinizin, öğrencilerinizin ya da şirket çalışanlarınızın hedeflediğiniz eğitimi alması için tek bir operasyon yani eğitim videoları tek başına hem yeterlidir hem de finansal açıdan oldukça ekonomiktir. 

Eğitim filmi çekimi ile kurum içindeki etkileşimin arttırılmasına katkı sağlamak, üstelik bunu profesyonel bir bakış açısı ile gerçekleştirmek şirketlerin imajına ve aidiyet duygusunun gelişmesine de katkı sağlar. Siz de eğitim filmi avantajlarını yakalamak için profesyonel bir bakış açısından yararlanmalısınız

Eğitim videoları ile kurum içi veya dışında gücünüzü gösterebilir, çalışanlarınızın motivasyonlarına ve oryantasyon süreçlerine yüksek katkı sağlayabilirsiniz. Eğitim filmleri ile kısa ve uzun vadede çalışan verimliliğini artırabilir, içeriği ve görselliği yüksek bir eğitim videosu ile iç iletişiminizi güçlendirebilirsiniz. Eğitim filmleri aynı zamanda güçlü birer tanıtım filmidir de. Kurum kültürünün oluşturulmasında önemli bir rolü olan bu videolar sayesinde, teknolojinin avantajlarından maksimum oranda yararlanabilirsiniz.

Kurumlar, çalışanlarından gelen eğitim taleplerini karşılamanın yanında, iç iletişimi kuvvetlendirecek bir argüman olarak da kurumsal eğitimlerden faydalanıyor. Kurumsal eğitim, mekan, ulaşım ve konuşmacı maliyetlerini minimize etmek için prodüksiyon kalitesi yüksek bir eğitim videosu en etkili yöntemlerden birisidir. Eğitim içeriklerini video, videolu sunum, motion graphic ya da animasyon videosu olarak hazırlamak günümüzün yeni trendlerinden ve geri dönüş oranı oldukça yüksek. Bu anlamda elde edilecek avantajları da dikkate alarak, sizin de kesinlikle eğitim videoları tercihinde bulunmanız isabetli bir seçim olur.

Başarılı uzaktan eğitim sistemlerinde eğitim içeriklerinin genelde video çekimleri, videolu sunumlar, videolu anlatımlar şeklinde sunulduğunu görüyoruz. Bu şekilde eğitim içerikleri hazırlamak oldukça basit, pratik ve ekonomik olmakla birlikte, eğitimi veren kişinin konunun uzmanı olması çok etkili oluyor ve öğrenciler/personel tarafından eğitimin beğenilmesini sağlıyor.

Eğitim filmlerinde en çok tercih edilen stil Greenbox Stüdyo ortamında prompter eşliğinde gerçekleştirilen ve tasarımsal avantajlar da sunan Greenbox Eğitim Filmi çekimleridir. Videolu eğitimleri kısa kısa ve konu konu hazırlamak da önemli. Biliyorsunuz eğitimin kalitesi öğretmen, sunum tarzı, sunulan içerik kalitesi ile doğru orantılı. Bunun yanında ders anlatımı ile birlikte öğrencilerden istenilen ödev, proje, egsersiz gibi tamamlayıcı aktiviteler de konunun tam olarak anlaşılmasını sağlayabiliyor.

İş dünyası kadar, kurs merkezleri, uzaktan ya da doğrudan eğitim veren kurumlar için de en etkili araçlardan birisi eğitim videolarıdır. Eğitim videoları izlenmesi kolay, hızlı, anlaşılır ve görüntü kalitesi yüksek olmaları sebebiyle en cazip araçlardan bir tanesidir. Eğitim videolarını bir seri olarak hazırlayabilir ve kurum imajınızı daha da yükseltebilirsiniz. Eğitim videoları aynı zaman da tanıtım videosu görevini de üstlenmektedir. 

Günümüz iş hayatında video içerik, basılı ve yazınsal iletişimin önüne geçmiştir. Yaratıcı içeriği, görsel ve işitsel olarak desteklenen bir iletişim modeli bir tercihten gerekliliğe dönüşmüştür. Bu gerekliliği karşılamak için profesyonel ekibimizle, video ve içerik üretimi için her zaman hizmetinizdeyiz.

contact_support İLETİŞİM FORMU

Bilgileriniz başarıyla kaydedildi!
Teşekkür Ederiz.
Yetkililerimiz en kısa sürede verdiğiniz iletişim bilgileriniz ile sizlere geri dönüş sağlayacaklardır