EĞİTİM FİLMLERİNDE GREENBOX KULLANIMI

Eklenme Tarihi: 01.07.2020 Güncellenme Tarihi: 02.04.2021

Eğitim Filmlerinde Greenbox KullanımıEğitim filmleri veya eğitim videoları temel olarak, öğrencilerin, kursiyerlerin ya da şirket çalışanlarının online eğitim almasına yardımcı olan filmlerdir. İçerik açısından kişilerin fayda sağlayacağı bilgiler temel alınarak üretilen eğitim filmlerinde greenbox kullanımı neden tercih edilir ve bu sayede elde edilen kurumsal avantajlar nelerdir bu yazımızda bunlara cevap vereceğiz.

Sadece tek bir Greenbox Eğitim Videosu ile aynı anda binlerce kişiye eğitim verebilirsiniz...

Gerek okullar için gerekse şirketler için, birebir yüz yüze eğitimler planlanması, ulaşım, konaklama, süreç yönetimi, çalışanların işten uzak kalması gibi ihtiyaçlar ve maliyetlere neden olacaktır. Bu nedenle eğitim videosu ya da eğitim video serisi pratik olmakla birlikte, iş gücü ve zaman kayıplarına neden olmaz ve maliyeti standart eğitimlere oranla daha düşüktür. Eğitim videolarında greenbox kullanımı konusuna geçmeden evvel greenbox kavramının ne olduğunu ve nasıl kullanıldığını inceleyelim….

Greenbox Nedir?

Türkçe’ye yeşil perde olarak da çevrilebilecek olan greenbox video çekimleri ya da greenbox fon bezi eşliğinde yapılan çekimler esnasında oyuncuların arkasında ve alt kısmında yer alan yeşil alanlara denir. Zaman zaman dört tarafı yeşil duvarlarla çevrili kutu gibi bir mekanda çekilen videolar nedeniyle greenbox olarak kullanılan bu kavram ile elde edilmeye çalışılan temel amaç arka plandaki görüntünün sanal uygulamalar ile değiştirilmesidir.

Ekranda oyuncu veya haber sunucularının arkasında kayan dijital görüntüleri gördüğünüzde, bu videonun greenbox teknolojisi kullanılarak çekildiğini anlayabilirsiniz. Greenbox kullanımının haber, görsel efektli filmler ve hava durumu gibi alanların yanı sıra eğitim filmlerinde de kullanılabildiğini gözlemleyebilirsiniz. Peki, eğitim videolarında greenbox kullanımı ile elde edilen avantajlar nelerdir?

Eğitim Videolarında Greenbox Kullanımı ile Elde Edilen Avantajlar:

Eğitim videolarında tercihinizi Greenbox stüdyoda gerçekleştirilecek bir prodüksiyondan yana yapmanız durumunda, çok da yüksek bir grafik zenginlik elde edecek ve farklı mekanları kapsayan çekim ihtiyacı gibi ekstra maliyetlerden de uzak durmuş olacaksınız.

· Eğitim videolarını Greenbox stüdyo ortamında üretmek fiziksel eğitimlere oranla çok daha kolay ve hızlıdır.

· Eğitimlerin video olarak üretilmesi eğitim ile ilgili masraflarının azalmasına katkı sağlar.

· Greenbox Eğitim Videoları ile eğitimleriniz aralıksız ve kesintisiz olarak kitlelere ulaştırılabiliır.

- Greenbox Eğitim videoları tasarımsal çeşitlilik anlamında daha dikkat çekici videolar üretilmesine katkı sağlar,

· Gerek öğrencilere gerek kursiyerlere gerekse çalışanlara görsel eğitim materyali sunulduğu için akılda kalıcılığı artar.

 

Eğitim videoları temel olarak; öğretici bilgilerin sunulduğu videolar olarak bilindiğinden bu videolarda görsel anlatımın ve somutlaştırmanın çok ciddi seviyelerde ortaya çıkabileceği bir gerçektir. Eğitmenlerin görsel destekli anlatımlar ile kişiler üzerinde daha olumlu etkiler ortaya çıkaracak bir öğretme süreci takip etmesi, temel anlamda görselleştirmenin kullanılmasını gerekli kılar. Tam da bu noktada devreye greenbox teknolojisi devreye girer.

Greenbox teknolojisi ve bilgisayar ortamında ortaya konan görsellerin birleştirilmesi sayesinde kişilere aktarılmak istenen bilgiler çok daha etkili bir şekilde aktarılır. Hem görüntü, hem grafik datalar ya da arka planda oynatılan videolar eşliğinde öğrenme sürecine yüksek katkı sağlanır.

Bu sayede eğitim videosunu izleyenlerin kafasında soyut kavramlardan ziyade somutlaşmış bilgilerin yerleştirilmesi sağlanır. Öğrenciler ya da kurum çalışanları açısından daha kısa süren bir öğrenme süreci anlamına da gelen görsel destekli eğitim videolarının öğretmenler açısından da daha başarılı bir öğretme sürecine işaret ettiği açıktır.

 

Eğitim Videolarında Greenbox Çekimleri Neden Tercih Etmelisiniz?

Eğitim videolarında greenbox kullanımı ile oluşturacağınız videoların kusursuz olmasını sağlamak ister misiniz? Üstelik bu videolar ile siz hedef kitlenize ulaşırken kursiyerlerinizin, öğrencilerinizin ve şirket çalışanlarınızın daha başarılı öğrenme süreçleri yaşamasına da katkı sağlayabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken film çekimi ve prodüksiyon konusunda uzmanlaşmış bir ekipten destek almak. 

Siz de personelinize, kursiyerlerinize ya da öğrencilerinize daha kolay, daha ekonomik ve çok daha pratik bir yöntem ile eğitim vermek istiyorsanız doğru adrestesiniz. Piktora olarak gerek Greenbox stüdyo ortamında gerçekleştirilecek çekimlerle gerekse bu filmlerle ilgili gerekli kurgu, animasyon ve diğer grafik düzenlemelerin yapılması aşamasında sizlere destek vermekten memnuniyet duyarız. Eğitim videoları haricinde eğitim amacınızın anlatıldığı bir tanıtım filmine de ihtiyacınız olabilir. Sistemin nasıl çalıştığını, sürecin nasıl işlediğini, eğitimlerden nasıl fayda sağlanacağını hedef kitlenize anlatmak için ihtiyaç duyacağınız tanıtım filmi ihtiyaçlarınız için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

contact_support İLETİŞİM FORMU

Bilgileriniz başarıyla kaydedildi!
Teşekkür Ederiz.
Yetkililerimiz en kısa sürede verdiğiniz iletişim bilgileriniz ile sizlere geri dönüş sağlayacaklardır