CANLI YAYIN YAPILABİLEN DIGITAL PLATFORMLARDA ÇOK KAMERALI REJİ KULLANIMI NASIL OLMALI?

Eklenme Tarihi: 18.01.2023 Güncellenme Tarihi: 25.01.2023

Canlı yayın web yayınları en son trend gibi görünebilir, ancak konsept hiç de yeni değil. İzleyicinin canlı yayınların farklı standartlarını algılaması, yıllar boyunca alışılagelmiş çekim tekniklerinden sıkılması ve her zaman daha farklı içeriklere ulaşma isteği gibi sebepler, sosyal mecralardaki canlı yayın beklentisini farklı bir boyuta taşıdı.

 

Bugün izleyiciler, canlı yayınlanan web yayınlarından yüksek kaliteli sinematik işler bekliyor. Tek kameralı, tek seferlik canlı yayınlar, canlı yayın yapan diğer yayıncılar arasında öne çıkmak ve izleyicilerin ilgisini canlı tutmak için artık yeterli değil.

 

Cevap? Çok kameralı canlı yayın.

 

Önyargıları Kırmak

 

Sanal kitlenizle bağlantı kurmak için, çok kameralı bir canlı yayını nasıl kuracağınızı bilmeniz gerekir. Çok kameralı bir canlı yayın akışı, profesyonel bir televizyon yayın ağından bekleyeceklerinize benzer, sürükleyici bir izleme deneyimi oluşturmanıza olanak tanır. Bu sayede izlenebilirlik ve takip edilme olasılıklarını da pozitif yönde etkilemiş olursunuz.

 

Pek çok içerik oluşturucuyu çok kameralı canlı yayından uzak tutan faktörlerden biri, bunun pahalı olduğu ve büyük bir ekip gerektirdiği şeklindeki önyargıdır.

 

Ekipman Kurulumu

 

Bu, birkaç yıl önce doğru olabilirdi, ancak bugün mevcut olan çok kameralı canlı yayın ekipmanıyla, çok kameralı yayın operasyonunuzu herhangi bir bütçeyle kurabilirsiniz.

 

Ekipmanlarınızı uyumlu video akış platformlarıyla eşleştirmek, kaynaklarınız dahilinde durumunuza uygun pratik bir kurulum oluşturmanıza olanak tanır. Bu gadget'ların nasıl kullanılacağını bilmek, izleyicilere daha az alanda ve daha küçük bir ekiple çok daha iyi bir canlı yayın deneyimi sağlamak anlamına gelir.

 

Bir savaş kontrol odasına benzeyen karmaşık bir çoklu ekran düzeni oluşturmak her zaman gerekli değildir. Çok kameralı canlı akış, tek bir ekranda birden çok kamera akışı görünümüyle kolayca yapılabilir.

 

Kitleye Ulaşmak

 

Dünyada birçok yayıncı çok kameralı reji sistemleri kullanarak, kitlesi üzerinde daha profesyonel bir içerik üreticisi olduğunu gösteriyor ve bu sayede takipçilerine kendilerini değerli hissettiriyor.

 

Son yıllarda gündemden hiç düşmeyen oyun oynanış videoları, influencer’ların bir araya gelerek ortaya çıkarttığı talk show benzeri içerikler, gezi ve tur videoları gibi çok kameralı reji gerektiren çekimlerin faydası; farklı açılardan görünümler sunması, post production aşamasında renkli ve çeşitli kurgular yapılabilmesine olanak sağlaması ve en önemlisi de, sosyal medya platformlarının bu tarz çok kameralı yayınları arama algoritmasında daha güçlü yapabilmesi.

Prodüksiyonel Fayda

 

Piktora, ister çoklu kamera ister çoklu platform akışı olsun, canlı akışı daha basit hale getirmek için birden fazla seçenek ve ekipman sunar. Seçtiğiniz yayın platformunun çok kameralı rejiye izin vermesi yeterli.

 

Çok kameralı canlı yayın artık her büyüklükteki kuruluş ve markanın erişiminde. Piktora, yayıncıların ve influencer’ların da bu isteklerini karşılayabiliyor. Twitch, YouTube, Facebook,Instagram ve canlı yayın desteği veren her sosyal medya platformu için, çok kameralı reji ekibi ve güncel ekipman parkuruyla sizi bekliyoruz.

contact_support İLETİŞİM FORMU

Bilgileriniz başarıyla kaydedildi!
Teşekkür Ederiz.
Yetkililerimiz en kısa sürede verdiğiniz iletişim bilgileriniz ile sizlere geri dönüş sağlayacaklardır