YOUTUBE KANALI NASIL BÜYÜTÜLÜR?

Eklenme Tarihi: 23.06.2021 Güncellenme Tarihi: 23.06.2021

YouTube kanalı nasıl büyütülür?

Youtube’da bir kanal açtınız, amacınız hem etkileşim hem marka ya da ürün tanıtımı hem de pazar kazanmak ise, ikinci aşama kanalınızın nasıl büyüyebileceği üzerine kafa yormak. Ciddi bir içerik hazırlığı ve pazarlama stratejisi gerektiren YouTube kanalı büyütme işi doğru yapıldığı takdirde orta ve uzun vadede kanalınızın büyümesini ve hizmetinizin çok daha geniş bir kitleye ulaşarak satış dönüşümü elde etmenizi sağlayabilir. Milyonlarca kişi tarafından izlenen dünyanın en büyük video platformu olan YouTube, iş hedeflerinizin kısa sürede gerçeğe dönüştüğü bir araç olabilir.

Peki kanalınızı nasıl büyütebilirsiniz? Hangi faktörler kısa sürede ivme kazanmanıza yardımcı olabilir?

Kategori Belirleme

Öncelikle kanalınızın hangi kategoride olacağını, ne tür içerikler yüklemeniz gerektiğini belirlemeniz gerekiyor. YouTube’da otomobil, moda, teknoloji, kişisel gelişim, bilgisayar oyunları ve müzik gibi onlarca video kategorisi yer alıyor. Hesabınıza, içeriğinize ve hedeflerinize en uygun kanal kategorisini seçerek işe başlamanız, doğru kitleye ulaşma ve kanalınızı efektif şekilde büyütme yolunda atacağınız belki de en önemli adımlardan biri.

Profil Düzenleme

İkinci önemli adım ise profilinizi en etkili şekilde düzenlemek. Kullanacağınızın fotoğrafların sizi en etkili şekilde ifade etmesi gerekirken, açıklama bölümünde vereceğiniz bilgiler de mutlaka markanızı ve ana mesajınızı en doğru şekilde aktaracak nitelikte olmalı. Kanalınızın hedefleri, içeriği yansıtan anahtar kelimeler ve kanal etiketleri de yine üzerinde çalışılarak oluşturulması gereken bilgileri oluşturuyor. Eğer YouTube dışında Facebook ya da Instagram sayfalarınız varsa bunları bağlantılar kısmına eklemeli, kanalınız için filigran oluşturarak video boyunca “Abone Ol” yazısı çıkmasını sağlamalısınız. Profilinizin güçlü ve ilgi çekici olması için hedeflerinizi en doğru şekilde aktarabildiğinizden de emin olmalısınız.

Kaliteli ve özgün içerik üretimi

YouTube kanalınızı büyütmenin elbette altın kuralı içeriklerinizin özgün, kaliteli ve etkileşim yaratacak özellikte olmasından geçiyor. Bu noktada yaratıcı ve özgün içerik ve teknik donanım dikkat etmeniz gereken en önemli noktaları oluşturuyor.

Güçlü içerik: YouTube kanalınızın büyümesini istiyorsanız, sizi hem doğru anlatan hem de özgün ve ilgi çekici içerikler çekmeniz gerekiyor. Bu noktada uzman bir yaratıcı ekiple çalışabilir, senaryo ve kurgu sürecinde yüksek etkileşim yaratabilecek fikirler üzerine yoğunlaşabilirsiniz. Video başlığınızın nasıl olması gerektiği, nasıl olursa daha çok ilgi çekeceği, sizinle ilgili hangi konuların daha çok tıklandığı gibi noktaları mutlaka araştırın. Videolarınızın sürdürülebilir olması da oldukça önemli. Kısa vadede düşünmek yerine uzun vadeli bir plan yapın ve kanalınıza düzenli olarak video eklemeyi ihmal etmeyin.

Profesyonel Teknik Ekip ve Ekipman: YouTube içeriğinin kalitesinde kullanılan teknik ekipmanın da etkisi büyük. Elinizdeki imkanlar dahilinde kaliteli bir kamera, mikrofon ve ışık gibi unsurları çekim sürecine dahil etmek sonucun çok daha başarılı olmasına hizmet edecektir. Bunun yanı sıra, teknik ekipmanları en etkili şekilde kullanabilecek bir ekip, videolarınıza zenginlik katacak efekt, görsel ve ses tasarımı gibi noktalarda da çok daha profesyonel içerikler elde etmenize katkı sunar.

Etkileşim Çağrısı

Kanalınızın büyümesini sağlayacak tek faktör elbette izleyici sayınız. İzleyici sayınızı artırmak için mutlaka videolarınıza etkileşim yaratacak “call to action” butonları eklemeli, abone olmanızı sağlayacak kampanyalar düzenlemeli, kanalınızı diğer sosyal medya platformlarında da tanıtmalısınız. YouTube izleyici datasını aktif şekilde kullanarak kitlenizi sürekli analiz edebilir, yaş, demografi ve ilgi alanı gibi noktalarda içeriğinizi sürekli güncelleyerek etkileşimi artırabilirsiniz. Bir diğer etkileşim artırma yolu olarak videolarınıza gelen yorumlara cevap verebilirsiniz. Bu hem gelen yorum sayısını artıracak hem de yorum yapan kişilerin kanalınıza abone olmasını sağlayacaktır.

YouTube takipçi sayınızı artırmak, kanalınızı büyütmek ve gelir elde etmek için bütünsel bir hizmet alabilir hem içerik hem de teknik tarafta çalışacağınız deneyimli ve yetenekli ekiplerle hedeflerinize daha kolay ulaşabilirsiniz.

Son teknoloji ekipmanları, yaratıcı ekibi ve deneyimli ve yetenekli teknik çalışanları ile Piktora, kanalınızı büyütmenizi sağlayacak yüksek etkileşimli videoları sizlerle buluşturuyor. Piktora’nın ana mesajınızın hedef kitleye en doğru ve ilgi çekici şekilde ulaşmasını sağlayan yaratıcı ekibi, hikâye oluşturmada özgünlüğü ön plana koyarken, teknik ekip ise teknoloji, efekt, seslendirme ve müzik kullanımı gibi noktalarda beklentinizin ötesinde bir sonuç almanız için çalışıyor.

YouTube kanalınızı büyütmek ve kanalınıza özel tanıtım filmi, video montaj gibi diğer ihtiyaçlarınız için şimdi bizimle iletişime geçmeye ne dersiniz?

Tel: 0(212) 211 90 33

E-mail: info@piktorayapim.com

 

 

 

 

 

contact_support İLETİŞİM FORMU

Bilgileriniz başarıyla kaydedildi!
Teşekkür Ederiz.
Yetkililerimiz en kısa sürede verdiğiniz iletişim bilgileriniz ile sizlere geri dönüş sağlayacaklardır