VİDEO İLE SATIŞLARINIZI ARTIRIN

Eklenme Tarihi: 22.08.2019 Güncellenme Tarihi: 06.04.2021

Bugün satışa dayalı tüm ticari işletmeler ve özellikle e ticaret siteleri ya da online mağazalar, tanıtım filmi ve videoları pazarlama planlarına dahil etmenin bir zorunluluğa dönüştüğünün farkında...

Peki video nasıl daha fazla satış yapmak için en güçlü taktiklerden birisidir?

  • Günümüz insanı video içerik tüketmeyi fotoğrafa ve yazıya göre daha çok tercih ediyor
  • Videolar diğer birçok içeriğe göre çok daha fazla organik trafik kazandırıyor 
  • Tüketiciler ürünleriniz ve hizmetiniz hakkında bilgi ve fikir sahibi olmak için videolardan faydalanıyor 
  • Videolar çok daha fazla geri dönüşüm sağlıyorlar

Kurum olarak iyi seviyelerde arama motoru sıralaması ve yüksek trafik gibi belirgin hedefleriniz varsa bilmelisiniz ki; google e ticaret sitelerinde yer alan video prodüksiyonlara klasik görsellerden ya da grafiklerden çok çok daha ılımlı.

Facebook ve YouTube’da her gün 7 milyardan fazla video içerik izlendiğini biliyor muydunuz? Bugün net bir gerçek var ki o da şudur: Tüketiciler videoya açlar. Birçok araştırma şirketi ve ajansın bulgular, bugün video kullanan markaların ayakta kalmalarını daha kolay olduğu yönünde.

Google arama sonucu sıralamalarında, kalitesiz ya da yetersiz olarak değerlendirdiği web siteleri üst sıralarda göstermek ve parlatmak istemediğinden, ziyaretçilerinizi olabildiğince uzun süreler web sitenizde tutmaya çalışmanız gerekiyor. Doğal olarak özellikle de bir e-ticaret sitesinin “hemen çıkma oranı”nın düşük olması oldukça önemli. Eğer bu oranı düşürebilirseniz, çok daha fazla organik trafik çekebilirsiniz.
 

Neden Satışları Artırmak için Video Pazarlama Yapmalısınız?

Bir e-ticaret mağazanız varsa veya bir e-ticaret markası için çalışıyorsanız, aklınızda bulunması gereken apaçık ve çok önemli üç hedef bulunuyor:

  1. Daha fazla TRAFİK elde etmek
  2. Hedef kitlenin DAHA FAZLA ürün satın almasına katkı sağlamak
  3. Müşterilerin DAHA SIK satın alım yapmalarına yardımcı olmak

Bu aşamada en önemli soru ise daha fazla satış yapmak için nasıl bir video? Bunun için 0212 211 90 33 numaralı telefondan bizlerle iletişime geçebilirsiniz. 

contact_support İLETİŞİM FORMU

Bilgileriniz başarıyla kaydedildi!
Teşekkür Ederiz.
Yetkililerimiz en kısa sürede verdiğiniz iletişim bilgileriniz ile sizlere geri dönüş sağlayacaklardır