VİDEO İLE MÜŞTERİ DOSTU MARKA İMAJINIZI YÜKSELTİN

Eklenme Tarihi: 08.01.2020 Güncellenme Tarihi: 08.04.2021

 

Video ile Müşteri Dostu Marka İmajınızı Yükseltin

Marka bilinirliğini artırmak, müşteri tabanınızı ve satışlarınızı artırmak için atılması gereken adımlardan biri firmanız hakkında videolar yayınlamaktır. Video hazırlamak güçlü bir pazarlama aracıdır. Şirketler yıllardır videoları pazarlama aracı olarak kullanmaktadır. Fakat hala işletmelerin %42'si şu anda video pazarlamadan yararlanmıyor. Bu da pazarlama açısından diğer firmalarla aranızda fark oluşturmak için videoların iyi bir araç olduğunu gösteriyor.

Kitleler ile İletişime Geçmenin Anahtarı

Markanızın bilinirliğini artırmak için bir video oluştururken düşünmeniz gereken ilk şey, kitlenizdir. Sonuçta, videonuzu yaptığınız kişiler onlar. Bu nedenle video hazırlarken müşterilerinizin tam olarak neyle ilgilendiğini, nasıl bir dil kullandıklarını ve nasıl yankı uyandıracağınızı bilmelisiniz.

Hedef kitlenizi gerçekten tanımanın iyi bir yolu, alıcı kişilikler yaratmaktır. Alıcı kişilikleri, mevcut müşteri verilerine veya yeni pazar araştırmasına dayanan ideal müşterilerinizin üç boyutlu temsilleridir. İdeal müşterileriniz için arka hikayeler yaratarak onlara daha fazla hayat verirsiniz. Bu, hedef kitlenizde yankı uyandıracak videolar oluşturmaya gelince yardımcı olur.

Her gün insanlar yalnızca YouTube'da yüz milyonlarca saat video izliyor. Bu alanda rekabet hüküm sürüyor. Bu nedenle videolarınızı orijinal yapmak önemlidir. Özgün video içerikleri akılda kalıcıdır, unutulmaz, dikkat çeker ve daha çok paylaşılır. Marka bilinirliği söz konusu olduğunda orijinal olmak çok önemlidir çünkü öne çıkmanız gerekir. Sektörünüzde öne çıkmanıza neyin yardımcı olabileceğini yalnızca siz bileceksiniz. Sadece başkalarının ne yaptığına bakmalı ve daha iyi bir şey yapmalısınız.

Bu hızlı tempolu dünyada, hiç kimse markanızı öğrenmek için birkaç dakikadan fazla zaman ayıramaz. Teknolojideki son artış dikkat sürelerini azalttı ve anında tatmin olmayı bir zorunluluk haline getirdi. Bu yüzden konuya hızlıca gelmeniz oldukça önemli. Videonuzda net ve öz bir mesaj oluşturmak için, işletmenizle ilgili birkaç önemli noktayı vurgulamalısınız.

Hangisi Doğru Video?

İnternette çok fazla içerik var. Bu nedenle mümkün olduğunca ideal müşterileriniz tarafından görüldüğünüzden emin olmak için olabildiğince çok farklı platformda tanıtım yapmanız gerekir. Ne kadar çok platform olursa o kadar iyidir.

En önemli konulardan biri insanların videonuzu izleyeceği cihazları göz önünde bulundurmanız gerektiğidir. Videonuzu farklı cihazlar için optimize etmek için, önce video oynatıcınızın duyarlı olduğundan ve videonuzun boyutunun görüntülendiği ekrana uyacak şekilde otomatik olarak ayarlanacağından emin olmanız gerekir. Bunu genellikle video oynatıcı kontrol panelinizden yapabilirsiniz.

Video içeriğinizi mobil görüntüleyiciyi göz önünde bulundurarak düşünmeniz gerekir. Örneğin, mobil cihazlarda görüntüleyen kişiler hareket halinde olabilir, bu nedenle güçlü bir harekete geçirici mesajla videolarınızı kısa tutmak önemlidir. Bunu göz önünde bulundurarak, harekete geçirici mesajınızın izleyicileri gönderdiği web sitesinin de duyarlı olduğundan emin olmanız gerekir.

Açıklayıcı bir video oluştururken, bir hikaye anlatmak her zaman iyi bir fikirdir. İnsanlar hikayelerle duygusal olarak bağlantı kurabilir ve bu onların markanız hakkında daha güçlü hissetmelerini ve videonuzu başkalarıyla paylaşma olasılıklarının daha yüksek olmasını sağlar.

Sık Sorulan Sorulara Doğru Cevaplar

FAQ (Frequently Asked Questions) videoları yanı sıkça sorulan sorular hakkında yapılan videolar hizmet ya da ürünleriniz veya firmanız ile ilgili hedef kitleniz tarafından bilinmek istenen soruların cevaplandığı bir video içerik şeklidir. Sıkça sorulan sorular videoları mevcut ve gelecekteki potansiyel müşterilerinizin kafalarından hizmetleriniz konusunda soru işaretlerini silmeye yardımcı olur. Hem de yaptığınız hakkında ayrıntılı açıklamalar yapmanıza olanak sağlayan bir iletişim kanalıdır. FAQ videoları ile şirketinizin tanıtımını yapmış olursunuz ve müşterilerinize güven verirsiniz. Bu daha fazla olası müşteriyi davet etmek anlamına gelir.

FAQ video içerikleri daha anlaşılabilir olmanızı ve müşteriler ile aranızdaki şeffaflık politikalarınızı destekler. Müşterilerinize daha kolay ulaşmanızı ve yeni müşteri skalası oluşturma konusunda dijital olarak yeni bir kaynağa sahip olmuş olursunuz. Firma güveni sağlamlaştığında en önemlisi de tüketici dostu bir marka haline gelir ve itibarınızı artırırsınız.

Yaygın olarak vlog olarak da bilinen anahtar kelime için optimize edilmiş video blogları oluşturarak, marka farkındalığını olumlu bir şekilde artırabilirsiniz. Bunu yapmak için ideal müşterilerinizin cevabını isteyeceği sorular seçmeniz gerekir. Doğru sorular seçildiğinde videolar daha fazla başarı yakalar.

Hedef kitleniz, sosyal medya platformlarında paylaşımlarla etkileşimi artırdığınızda giderek büyür.  Rakiplerinizle aranıza daha fazla fark koymak için kaliteli bir sıkça sorulan sorular videosu çekmek iyi bir karardır.

 

contact_support İLETİŞİM FORMU

Bilgileriniz başarıyla kaydedildi!
Teşekkür Ederiz.
Yetkililerimiz en kısa sürede verdiğiniz iletişim bilgileriniz ile sizlere geri dönüş sağlayacaklardır