VİDEO İÇERİKLER MİNİMUM BÜTÇE MAKSİMUM GERİ DÖNÜŞ

Eklenme Tarihi: 04.04.2019 Güncellenme Tarihi: 07.07.2021

Video içerikler: Minimum bütçe, maksimum geri dönüş

Marka bilinirliğini artırmak için videoyu, içerik pazarlama stratejinizin merkezine koymanız gerekiyor. Çünkü satışları artırmak, var olan müşteriyi elde tutmak ve potansiyel müşterilere ulaşmak için video içeriklere yatırım yapan şirketler, arama motorlarında üst sıralara daha hızlı tırmanıyor. Video içerikler SEO için büyük önem taşıyor.

Çektiğimiz videoyu arama motorlarında üst sıralara çıkarmak için neler yapıyoruz?

Öncelikle ilgi çeken, tüketiciyi harekete geçiren bir video çekimi gerçekleştiriyoruz. Bunu da yaratıcı ekibimiz ile gerçekleştiriyoruz. Şirketinizin beklentileri doğrultusunda strateji geliştiriyoruz ve tüketicilerin kalbine dokunacak senaryolar yazıyoruz.

Videonun arama motorlarında ön sıralara çıkabilmesi için videoya anahtar kelimelerden oluşan isimler veriyoruz. Video başlığını ve açıklamasını oluşturuyoruz. Doğru kategori seçiyoruz. Önizleme görselini seçiyoruz. Videoya altyazı ekliyoruz. Video transkripsiyonunu doğrudan HTML sayfasına ekliyoruz. Kullanıcı dostu videolar üretiyoruz. Etkileşimli videolar çekiyoruz. Ve video içerikler potansiyel müşteriye ulaşıyor.

Satın alma kararı

Tüketici davranışları analiz aracı Kissmetrics’e göre, müşteriler reklam filmi seyrettikten sonra yüzde 64-85 oranında satın alım yapıyorlar. Televizyon reklamlarına göre online mecralar daha az maliyet ile çözülebiliyor.

Pazarlama bütçenizin yüzde kaçını video içerikler için harcıyorsunuz?
Bir başka araştırma kuruluşu Aberdeenise, video içerik üreten şirketlerin diğer şirketlere göre yüzde 49 oranında daha hızlı büyüdüğünü söylüyor. Bu yüzden video içerikler son yıllarda şirketler tarafından sıklıkla tercih ediliyor.

Video içerikleri sosyal medya etkileşimini artırıyor
TechCrunch’ın araştırmasına göre, 500 miyon kullanıcısıyla Facebook’da her gün 8 milyon video görüntüleniyor. Viral reklamlar televizyon reklamlarına göre daha çok izleniyor. Youtube reklamlarının televizyon reklamlarına göre yüzde 80 daha etkili olduğunu söyleyebiliriz.

Z kuşağı televizyon seyretmiyor
Tubulor insight’a göre yeni jenerasyonun yüzde 85’i televizyon seyretmiyor. İnternet üzerinden film ve dizi seyrediyorlar. Vakitlerinin büyük bir kısmını bilgisayar başında geçirdikleri için de online reklam seyrediyorlar. İnternet üzerinden yapılan reklamların ilk 10 saniyesini izletebilmesi çok önemli. Biz Piktora olarak izleyicinin reklamı geçmemesi için ince eleyip, sık dokuyoruz. Çözüm üreten stratejiler üzerine çalışıyoruz.

Minimum bütçe maksimum erişim     
Socialbakers’a göre Facebook kanalında video içeriklerin diğer içeriklere göre maksimum organik erişim olduğu bulgusu çıkıyor. Bu veriler video içeriklerin takipçileriniz için en etkili etkileşim aracı olduğunu gösteriyor. Ayrıca Youtube kanalınıza video yükleyerek, potansiyel müşterilerinizin demografik özelliklerine göre trafik yaratmak da mümkün.

Invodo’nun video istatistiklerine göre, pazarlama uzmanlarının yüzde 51.9’u online platformda video içerikleri kullanıcıların geri dönüşlerini ölçümlemek için kullanıyor. Dijital ortamda video içerik paylaşarak siz de minimum bütçe ile maksimum geri dönüş alabilirsiniz.

contact_support İLETİŞİM FORMU

Bilgileriniz başarıyla kaydedildi!
Teşekkür Ederiz.
Yetkililerimiz en kısa sürede verdiğiniz iletişim bilgileriniz ile sizlere geri dönüş sağlayacaklardır