VİDEO İÇERİĞE YATIRIM YAPMALISINIZ

Eklenme Tarihi: 04.04.2019 Güncellenme Tarihi: 06.04.2021

NEDEN VİDEO İÇERİĞE YATIRIM YAPMALISINIZ?

Video içeriğe neden yatırım yapmalısınız? Çünkü Instagram, Facebook, Snapchat, Youtube, Vimeo gibi sosyal medya video ve reklam filmi içerikleri ile daha fazla potansiyel müşteri yakalayabilmek mümkün.

Cisco’nun gerçekleştirdiği bir araştırmaya göre 2019 yılında global tüketicinin internet üzerinde izlediği  videolar 2016 yılına göre yüzde 80 oranında artacak.

Facebook kurucusu Mark Zuckerberg geçtiğimiz yıl sosyal ağlarda günde 8 milyar video seyredildiğini belirtmişti. Gün geçtikçe internet üzerinden seyredilen videolar artış göstermeye devam edecek. 

Araştırmalara göre tüketicilerin  yüzde 59’u metin okumak yerine video seyretmeyi tercih ediyor. Y kuşağının yüzde 64’ü alışveriş yaparken video üzerinden yapılan ürün analizlerine göre satın alma kararı veriyor. Email pazarlamada ise son yıllarda yüzde 60 oranında video kullanılıyor. 

Tüketiciler en fazla metin ve video içerik birlikte kullanılan videoları seyrediyorlar.  Web sitelerinde video kullanan şirketlerin sayfaları daha fazla görüntüleniyor.

Video içerikler satışları artırıyor
Pazarlama uzmanlarının yüzde 70’i video içeriklerin diğer içeriklere göre daha etkili olduğunu söylüyor. İnternet üzerinden satın alınan ürünlerde videonun etkisi yüzde 80 oranında.  Video seyreden tüketiciler yüzde 64 oranında ürünü satın alıyorlar.

B2B şirketler de videoya daha çok yatırım yapmaya başladı
B2B şirketler, video içerik ile potansiyel müşteri yakalıyor. Pazarlama dünyasından yüzde 70’i B2B şirketlerde, yüzde 20’si B2B pazarlama ajanslarında, yüzde 10’u kar gütmeyen şirketlerde ve eğitim kuruluşlarında çalışan 350 yöneticinin katıldığı B2B video içerik anketine göre, B2B pazarlama uzmanlarının yüzde 96’sı video içerikleri pazarlama stratejilerinin merkezine yerleştiriyor.

Ankete katılanların yüzde 73’ü videonun pazarlama sonuçlarını olumlu yönde etkilediğini söylüyor, yüzde 41’i video içeriklere yatırdığı bütçeyi artırmayı planlıyor, yüzde 83’ü video içeriği web sitesinde kullanarak etkileşim sağlıyor, yüzde 50’si email pazarlamada video içerik kullanıyor, yüzde 75’i ise video içeriği arama motorlarında üst sıralarda çıkmak için kullanıyor.

 

contact_support İLETİŞİM FORMU

Bilgileriniz başarıyla kaydedildi!
Teşekkür Ederiz.
Yetkililerimiz en kısa sürede verdiğiniz iletişim bilgileriniz ile sizlere geri dönüş sağlayacaklardır