TİKTOK VE INSTAGRAMDA DİKKAT ÇEKEN VİDEO İÇERİKLERİ NASIL ÇEKİLİR?

Eklenme Tarihi: 05.12.2023 Güncellenme Tarihi: 05.12.2023

TikTok ve Instagram'da dikkat çeken video içerikler nasıl üretilmeli?

Çektiğiniz videoların sosyal medyada öne çıkmasını ister misiniz? İlgi çekici ve merak uyandırıcı sosyal medya videoları üreterek isminizi ya da markanızı duyurmanız son derece kolay. Gelin, TikTok ve Instagram'da dikkat çeken videoları üretme yöntemlerine birlikte bakalım!

Instagram ve TikTok; farklı hedef kitlelerine seslenebileceğiniz, dünya genelinde milyonlarca kullanıcısı olan sosyal medya platformları. Bu platformlarda kullanıcıların ilgisini çeken video içerikler hazırlayan kişi ve firmalar daha geniş kitlelerce tanınma fırsatı kazanıyor. Tabii paylaşılan içeriklerin başarılı olması için videoları hazırlarken bazı önemli adımları atlamamak gerekiyor. İşte TikTok ve Instagram'da dikkat çeken video içerikleri üretmenin en etkili yolları!

İletmek İstediğiniz Mesajı Belirleyin

İçeriğin üretimine başlamadan önce çekeceğiniz video aracılığıyla hitap edeceğiniz hedef kitleyi ve vermek istediğiniz mesajı net olarak belirleyin. Kime neyi anlatacağınızı bilirseniz mesajı doğru aktarma yöntemlerini daha kolay keşfedebilirsiniz. 

 

Kısa ve Öz Anlatın

TikTok ve Instagram'da her gün yüzlerce yeni video klip yayınlanıyor. Sosyal medya araçlarında karmaşık ve uzun içeriklerden ziyade kısa videolar daha fazla dikkat çekiyor. Bu nedenle fazla sayıda üretilen içerikler arasından sıyrılmak için kısa ve öz videolar çekin. 

 

Trendleri Kaçırmayın

Sosyal medya trendleri çok hızlı değişiyor. Gündemi yakalayan videolu içerikler tasarlamak için Instagram ve TikTok trendlerini yakından takip edin. Trendleri marka değerleriniz ve kişiliğiniz ile uyumlu hâle getirerek video çekerseniz ürettiğiniz içerikler kolaylıkla dikkat çekebilir ve videoların izlenme oranı artabilir. Böylece daha fazla kullanıcıya ulaşabilirsiniz.

 

Merak Uyandıran Başlıklar Seçin

İzleyiciler video içeriklerinde ilk olarak videonun başlığına dikkat ediyor. Çektiğiniz videonun türüne uygun, ilgi çekici ve merak uyandırıcı başlıklar atabilir, bu sayede videonuzu pek çok kullanıcının izlemesini sağlayabilirsiniz.

 

Doğru Formatı Yakalayın

Sosyal medyada ilgi çeken videolu içerik üretenler, rakiplerinin önüne geçmeyi başarıyor. Videolarınızda mizahi anlatım, animasyon, öğretici ve hikâye anlatımı gibi markanıza uygun bir stili tercih edebilir; videolarınızı çok daha ilgi çekici hâle getirebilirsiniz.

İçerik Kalitesinden Ödün Vermeyin

Çektiğiniz video içeriklerin görüntü ve ses kalitesine özen gösterin. Görüntü ya da ses kalitesi düşük videolar takipçilerde olumsuz izlenim yaratır. Ancak profesyonel bir şekilde çekilmiş içerikler hedeflediğiniz izlenme rakamlarına rahatlıkla ulaşmanızı sağlayabilir. Görsel efektler, filtreler ya da kullanımı kolay montaj uygulamaları yardımıyla videolarınızın kalitesini artırabilirsiniz.

Özgün İçerikler Hazırlayın

İçeriklerinizi hazırlarken mümkün olduğunca özgün olmaya çalışın. Elbette diğer içerik üreticilerinin videolarından etkilenebilirsiniz ancak esinlendiğiniz fikirleri özgünleştirmeye çalışmalısınız. Bunun için yerli ve yabancı içerikleri inceleyebilir, izlemek istediğiniz ancak bulamadığınız konuları not edebilir ve yakın çevrenizden destek alabilirsiniz.

Analizleri İnceleyin

Tasarladığınız video içeriğini tamamladınız ve sosyal medya hesabınızda paylaştınız. İşiniz henüz bitmedi! Videonuzun Instagram ve TikTok'taki izlenmelerini görüntüleyebilir, varsa bağlantı tıklama rakamlarına da ulaşabilirsiniz. Videonuzun izlenme oranlarını ve izleyiciler üzerindeki etkisini bilmek etkileşimi yüksek olan içerikleri görmenizi sağlar ve üreteceğiniz yeni içerikler için size fikir verebilir. Bu sayede çektiğiniz videoların türünü ve uyguladığınız teknikleri değiştirebilir, çok daha başarılı içeriklere imza atabilirsiniz.

Sosyal medyada yayınlanan ve kullanıcıların beğenisini kazanan videolu içerikler; hedef kitleyi yakalamaya ve yeni kullanıcılara ulaşmaya yardımcı oluyor. Bu da marka bilinirliğini ve güvenini artırıyor. Siz de TikTok ve Instagram'da ilgi çeken video içerikleri üretmenin yollarını arıyor, kayda aldığınız görüntülere yapılacak profesyonel dokunuşlar sayesinde içerik kalitenizi artırmak istiyorsanız Piktora Yapım olarak desteğe hazırız! Dikkat çekici video içerikler elde ederek sosyal mecralarda daha geniş kitlelere ulaşmak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz!

 

contact_support İLETİŞİM FORMU

Bilgileriniz başarıyla kaydedildi!
Teşekkür Ederiz.
Yetkililerimiz en kısa sürede verdiğiniz iletişim bilgileriniz ile sizlere geri dönüş sağlayacaklardır