TANITIM FİLMİ NASIL ÇEKİLİR?

Eklenme Tarihi: 22.08.2019 Güncellenme Tarihi: 07.04.2021

Belkide iyi bir web sayfa tasarımınız ve hatırı sayılır ziyaretçileriniz var. Ama maalesef sadece yazı ve grafikler pek çok müşteri için yeterli olmuyor. Hatta bazı ziyretçiler için sıkıcı bile olabiliyor.

Tanıtım videosunun amacı firmanın hizmetlerini, ürünlerini, markalarını tanıtmaktır ve ziyaretçilerine görsel şölen sunmaktır. Bu konuda tartışmasız en iyi yöntemlerden biri tanıtım filmi denilebilir.

Peki, bu tanıtım filmi diğer adıyla tanıtım videosu nedir, tanıtım filmi nasıl hazırlanır ve tanıtım filmi çekmek için gerekli ekipmanlar nelerdir ? Dilerseniz kısaca size bundan bahsedelim.

TANITIM VİDEOSU NASIL ÇEKİLİR?

Tanıtım filmi, izleyenler üzerinde, görsel ve işitsel etkisi nedeniyle hafızalarda yer alır, hatırlanır. Bir broşür okunurken algılama sadece göz ile yapılır. Ancak bir tanıtım filmi izlenirken hem gözümüzle görüntüleri algılarız hem de videoya uygun olarak ve kaliteli bir şekilde seslendirilmiş şekilde metnini duyarız.

TANITIM FİLMİ ÜRETİM AŞAMALARI NELERDİR? TANITIM FİLMİ NASIL ÇEKİLİR?

İyi bir tanıtım filmi yapımına başlamadan önce tanıtım videosu içerisinde yer almasını istediğiniz bilgilerin, kullanılacak tekniklerin, ekipmanların kısacası kurgusu yapılmış bir tanıtım videosunun çalışma planına ihtiyacınız vardır. Bu planlamayı yapmak için alanında uzman bir ekip ile çalışmanız işinizi kolaylaştırır ama ön çalışma için aşağıda yer alan adımları izlemenizi tavsiye ederiz.

  • İşletmenizde ön plana çıkarmak istediğiniz yönlere karar verin.
  • Diğer firmalardan sizi ayıran noktaları belirleyin
  • Filmi hazırlama talebi beraberinde iyi bir brief (ön bilgi) ile birlikte anlatmayı gerektirir. Brief önemlidir çünkü tanıtım filmin içeriğinin ne olacağı verilecek iyi bir briefle belirlenecektir.
  • Zamanın bizler için olduğu kadar müşteriler için de değerli olduğu asla unutulmamalıdır bu sebepten tanıtım filmleri 1dk ile 5 dk arasında olmalıdır amaç ve hedef kitleye göre değişiklik gösterebilmektedir.
  • Doğru ve akıcı anlatım, inandırıcılık ve samimiyet ya da özel pazarlama teknikleri içermesi gerekir.
  • Firmanın ihtiyaçları doğrultusunda yazılan senaryo incelemeden sonra son halini alır. Bir sonraki aşama çekim hazırlık aşamasıdır.
  • Nasıl çekilmesi gerektiğine ve uygulanacak çekim tekniklerine ve ekipmanlara karar verilir.

Önemli olan tanıtım videosu sayesinde müşterilerinizde doğru etkiyi yaratmaktır. Tanıtım filmi, firmanın sunum yüzüdür. Fakat amaca hizmet etmediği takdirde imajınızın zedelenmesine ve silinmesi uzun zaman alacak bir lekedir. O yüzden tanıtım videosu ile sunum yapma kavramını en iyi şekilde birleştirmelisiniz.

contact_support İLETİŞİM FORMU

Bilgileriniz başarıyla kaydedildi!
Teşekkür Ederiz.
Yetkililerimiz en kısa sürede verdiğiniz iletişim bilgileriniz ile sizlere geri dönüş sağlayacaklardır