TANITIM FİLMİ ÇEKMEK İÇİN GEREKLİ EKİPMANLAR NELERDİR?

Eklenme Tarihi: 22.08.2019 Güncellenme Tarihi: 07.07.2021

TANITIM FİLMİ ÇEKMEK İÇİN GEREKLİ EKİPMANLAR

Bir video projesinin en önemli aşamalarından birisi de doğru film ekipman seçimi ve elbette o ekipmanı kullanacak profesyonel ekip gücüdür.

Tanıtım filmi çekiminde öncelikle, hangi ekipmanlar ve hangi tekniklerle çekilmesi gerektiğine karar verilmelidir. Hizmetlerin içeriği doğrultusunda en başarılı yöntemleri bir araya getirebilen bir prodüksiyon hazırlamak zor bir ekip işidir. Uzman ve yaratıcı bir ekip ile çalışmadığınız durumda genelde sonuç büyük bir hüsrana dönüşebilir. Tanıtım filmlerinde çok büyük tesislerin yada bölgelerin gösterilebilmesi için havadan çekim ekipmanlarına hatta helikoptere bile ihtiyaç duyulabilir.

VİDEO ÇEKİMİ İÇİN GEREKLİ EKİPMAN LİSTESİ KAMERA VE KAMERA EKİPMANLARI

Eğer video kurgu şeklinde bir tanıtım videosu hazırlayacaksanız, video kalitesini belirlemede belki de en önemli faktörlerin başında kameranın kalitesi gelecektir. Her ortamda farklı bir kamera seçilebileceği düşünüldüğünde kameranın ve lenslerin en iyi ve doğru şekilde seçilmesi gerekir.

TRİPODLAR

Amatör ve profesyonel kalitedeki video arasındaki farkı yaratan tripodlar, yine video kurgularında kaliteyi belirleyen temel aksesuarlardan biridir. Kameranın sallanmasını engellediği sürece, ucuz bir tripod bile fark yaratılabilir. Ama en ucuz tripod ile en pahalı tripod fiyatları arasında bir araba fiyatı fark oynayabildiğini unutmamak gerekir.

SES ÇEKİM EKİPMANLARI

Bazı çekimler stüdyo ortamında yapılır, bazı çekimler bir ofis ortamında ve en zorlu çekimler ise dış mekanda şehir gürültüsü arasında yapılır. Stüdyo olmadığını varsayarak herhangi bir kapalı ortamda ortalama kalitede bir mikrofon işinizi görecektir. Ama ortam değiştikçe ses ekipmanlarının seçimi, kalitesi ve maliyeti farklılık göstermeye başlayacaktır.

IŞIK SİSTEM EKİPMANLARI

Kapalı alanlarda çekim yaparken, çevre koşullarından çok etkilenmeden tek tip ve doğru bir ışıklandırma yeterli olacaktır. Eğer çekim yapacağınız ortamın ışığı karanlık düşüyorsa ya da ortamdaki ışıkların aydınlatması yeterli gelmiyorsa mutlaka bir ışık sistemine ihtiyacınız olacaktır. Özellikle gündüz açık alan ve güneşli bir günde ışık ihtiyacınız minimumda iken, kapalı havalarde veya gece çekimlerinde moralinizi bozacak kadar büyük bir ışık ihtiyacınız olabilir.

TEKNİK YAZILIM VE DONANIM SEÇİMİ

Uzman bir çekim ekibiniz varsa bu konuyu hızlıca geçmenizi ve hiç düşünmemenizi tavsiye ederiz, ama kendi içimizde bu konuyu çözeceğiz dediğinizde, hayata bambaşka bir pencereden bakmaya hazır olun. Yüksek kalite işlemci, güçlü bir görüntü kartı, yeterinceden fazla RAM kullanımı gibi donanımsal sorunları çözdüğünüzde kullanılacak prodüksiyon yazılımının seçimi, tanıtım videosu arka planı için kaliteli ses seçimleri şeklinde uzun ve maliyetli bir liste sizi bekliyor. Bizler Piktora Yapım olarak yaratıcı ekibimiz ile tanıtım videosu hazırlanması konusunda en iyi çözümleri sizin için üretip, en iyi tanıtım filminin sizin için yapılmasını sağlıyoruz. Eğer bu konuda kendiniz çözüm üretiyorsanız, sizin için gerekli olan tanıtım filmi ekipmanlarını temin ederek hayatınızı kolaylaştırıyoruz. Umarız, tanıtım videosu nedir, nasıl hazırlanır ve tanıtım filmi çekmek için gerekli ekipmanlar nelerdir sorularınıza en iyi yanıtları buldunuz. Bunların dışında merak ettiklerinizi bize yorum olarak yazabilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Filmi Ekipmanları ve profesyonel tanıtım filmi ihtiyaçlarınızla ilgili her tür sorunuz için 0212 211 90 33 numaralı telefondan ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

contact_support İLETİŞİM FORMU

Bilgileriniz başarıyla kaydedildi!
Teşekkür Ederiz.
Yetkililerimiz en kısa sürede verdiğiniz iletişim bilgileriniz ile sizlere geri dönüş sağlayacaklardır