TANITIM FİLMİ ÇEKİMİ HEDEF KİTLEYE ULAŞMADA NE KADAR ETKİLİ?

Eklenme Tarihi: 22.08.2019 Güncellenme Tarihi: 06.04.2021

Rekabetin gün geçtikçe daha da kızıştığı iş dünyasında, hedef kitleye doğru ve etkili bir şekilde ulaşmayı hedefleyen firmalar tanıtım çalışmalarını önemsiyor. Tanıtım çalışmaları kapsamında en çok başvurulan yöntemlerden biri de tanıtım filmi çekimi.  İçinde bulunduğumuz son yıllarda kurum ve markaların mutlaka ve en sık kullandığı iletişim stratejileri arasında video ve tanıtım filmleri yer alıyor.

Kurumsal yapısını, ürün ve hizmetlerini hedef kitleye sunmak isteyen şirketler için tanıtım filmi önemli bir araç olarak sıkça tercih ediliyor. Tanıtım filminin diğer tanıtım çalışmalarına göre daha ön planda olmasının sebebi görsel medyanın günlük hayatın vazgeçilmez bir parçası. Hazırlatılan bir tanıtım filminin kısa sürede birçok kişiye ulaşması mümkün olabiliyor. Video izleyen tüketicilerin her geçen gün büyümesi ile birlikte profesyonel bir tanıtım filmi çekimi ciddi bir farkındalık oluşturabiliyor. Potansiyel müşterilerin firma hakkında doğru bilgiye kısa sürede ulaşmasını sağlayan tanıtım filmi çekimi, en etkili tanıtım ve pazarlama araçlarından biri.

PEKİ, TANITIM FİLMLERİ NASIL ÇEKİLİYOR?

Tanıtım filmi çekimi hizmeti almak isteyen firmalar/şirketler tanıtım filmi çekimi yapan yapım şirketleri ile iletişime geçiyor. Bu şirketlere internet üzerinden kolayca ulaşılabiliyor.

Yapılacak görüşmelerde yapım şirketleri firmanın tanıtım filmi ile ilgili beklentilerini, taleplerini alıyor. Firma hakkında tanıtım filmi çekimi için ihtiyaç duyulacak bilgileri topluyor.

Sonrasında tanıtım filmi için bir senaryo taslağı hazırlanıyor. Hazırlanan taslakta tanıtım filmi çekimi için uygun planlar ve mekânlar saptanıyor.

Çekilecek planlar için uygun film ekipmanları, süre ve çekim ekibi belirlendikten sonra video tanıtım filmin bütçesi oluşturularak ilgili şirkete, firmaya sunuluyor. Firma, tanıtım filmi için hazırlanan bütçeyi onaylarsa çekim için start verilmiş oluyor.

Bunun sonrasında tanıtım filminin en önemli ayaklarından biri olan senaryo ve metinler hazırlanıyor. Senaryo taslağında ana hatları ile belirtilen her şey filme aktarılacağı için kâğıda dökülüyor.

Senaryo kesinleştikten sonra tanıtım filmi çekimleri belirlenen mekânlarda başlıyor. Çekimlerin süresi tanıtım filminin kapsamına göre değişiklik gösterebiliyor. Tanıtım filmi çekimleri tamamlandıktan sonra görüntülerin dublaj, kurgulanma ve  seslendirme aşamalarına geçiliyor.

Bu işlemlerden sonra tanıtım filminin hazırlık aşaması tamamlanmış oluyor ve film istenilen formatta müşterilere teslim ediliyor.

Tanıtım filmini teslim alan firma/şirket filmi istediği mecralarda (internet, TV, sinema, kurumsal site, CD ortamı vb.) kullanabiliyor.

Tanıtım filmi hazırlamak ciddi bir ekip olduğu için bu alanda profesyonel olan yapım şirketleri ile çalışmak büyük önem taşıyor. Tanıtım filmi çekimi yapılacak firmanın ürün ve hizmetlerinin başarılı bir şekilde sunulması son derece önemli bir noktada. Tanıtım filmi çekimi konusunda profesyonel bir ekiple çalışılırsa zaman ve maliyet azaltılabilir.  Tanıtım filmi çekimi için profesyonel destek almak istiyorsanız Piktora Production Agency ile 0212 211 90 33 numaralı telefon aracılığıyla iletişime geçerek ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

contact_support İLETİŞİM FORMU

Bilgileriniz başarıyla kaydedildi!
Teşekkür Ederiz.
Yetkililerimiz en kısa sürede verdiğiniz iletişim bilgileriniz ile sizlere geri dönüş sağlayacaklardır