STORY VİDEOLARI İLE KAZANCINIZI NASIL ARTIRIRSINIZ?

Eklenme Tarihi: 07.01.2020 Güncellenme Tarihi: 07.07.2021

Instagram’da işletme profilini kullanan markalar ve kurumlar, e–ticaret satış oranlarını hızlı bir şekilde arttırmakla kalmıyor aynı zamanda marka bilinirliklerini, website trafiklerini ve etkileşim oranlarını da eş zamanlı olarak arttırabiliyorlar.

Instagram’da başarılı kampanyalar oluşturarak daha geniş kitlelere ulaşabilmek için gönderilerin yanı sıra story ve sosyal medya videoları ve paylaşımlarıyla da erişim oranlarını arttırmak mümkün. 

Peki Instagram Story özelliğini nasıl başarılı bir şekilde kullanabilirsiniz? Hadi beraber detayları inceleyelim.
 

  • Takipçilerinizin beklentilerini doğru analiz ederek, paylaşım oranınızı düzenleyin. Eğer düzenli olarak belli sayıda paylaşım yapıyorsanız, takipçileriniz de bunun devamlılığını bekleyeceklerdir. İstatistiklerden faydalanarak paylaşım sayınıza karar verebilirsiniz. İşletme hesabı kullanıyorsanız Instagram story paylaşımlarınıza dair istatistiklere erişebilirsiniz.
  • Instagram story paylaşımlarınız 24 saat boyunca görüntülenebileceği için ne zaman paylaşım yaptığınız pek de önemli değildir. Ancak yine de güncel olaylara dair çok daha hızlı etkileşim almak isterseniz takipçilerinizin Instagram’ı yoğun olarak kullandığı saatleri tercih etmelisiniz.
  • Sosyal mecrada tek başına reklam içeriği paylaşmak işe yaramaz. İşletmeniz için story paylaşımı yaparken tanıtım yapmanın yanı sıra takipçilerinizi gülümseten, motivasyonlarına katkı sağlayan, rahatlatıcı ve eğlendiren bir yaklaşımda bulunabilirsiniz. Klasik gönderilerin aksine story paylaşımlarının keyifli olması takipçilerinizin ilgisini daha çok çekecektir. Paylaşımlarınızın tarzı ne olursa olsun kreatif kurgular yaparak sunmaya dikkat edin.
  • İnstagram’da lokasyon ve hashtag’lere tıklanabilme özellliği sayesinde takipçileriniz dışındaki kullanıcılar tarafından da fark edilir ve görüntülenebiliyor olacaksınız. Instagram story paylaşımlarınıza lokasyon ve hashtag sticker’ları ekleyin.
  • Story’lerinize link ekleyerek websitenize yönlendirmeler yapabilir ve trafik çekebilirsiniz. Bu sayede markanıza dikkatleri daha yoğun yönlendirebilir ve ürünlerinizin satış oranlarını arttırabilirsiniz.
  • Günümüzün yoğun kullanılan pazarlama trendlerinden influencer pazarlama stratejisini kullanarak kampanya veya yarışma düzenleyebilirsiniz. Böylece hem erişim ve etkileşim oranlarınızı arttırır hem de dijital topluluk bağlarınızı güçlendirebilirsiniz. Bu aynı zamanda yeni takipçiler kazanmanızı da sağlayacaktır.
  • Kurumsal bir şirketi temsil ediyor olmanız “Emoji Slider” ya da anketler ekleyerek hedef kitlenizle iletişim kurmanıza engel değil. Anketler yaparak, ürün, servis ve hizmetlerine dair geri bildirimler alın. Bu özelliği takipçilerinizi keyiflendirmek ya da yeni fikirler edinmek için de kullanabilirsiniz.
  • Geri bildirimler oldukça önemli. Hatta amacımız daha çok konuşan, yorum yapan, oylayan, beğenen takipçiler... “Sorular” özelliği ile takipçilerinizin fikirlerini doğrudan öğrenebilirsiniz. Böylelikle Instagram’daki hedef kitlenizle yepyeni bir etkileşim yolu inşa etmiş olacaksınız.

Tüm bunlar elbette oldukça komplike gözükebilir. Nasıl yapacağınız kadar tüketiciye sunacaklarınız da büyük bir soru. İşte bu aşamada bu alanda uzman, hem içerik üretebilme hem de prodüksiyon üretebilme özelliği olan ajanslardan destek de alabilirsiniz. Eğer ki “profesyonel” bir çalışma ortaya çıkarmayı hedefliyorsanız bu durumda kendi imkanlarınız ile çekim yapmanız oldukça zor olacaktır zaten. Nitekim sağlamanız gereken birçok profesyonel ekipman, öğrenmeniz gereken bir çok çekim tekniği söz konusudur. Bu aşamada Piktora Production Agency ekibi olarak sizlere gerek içerik gerekse prodüksiyon desteği vermekten memnuniyet duyarız. 0212 211 90 33 numarasında bize ulaşabilir ve teklif alabilirsiniz. 

contact_support İLETİŞİM FORMU

Bilgileriniz başarıyla kaydedildi!
Teşekkür Ederiz.
Yetkililerimiz en kısa sürede verdiğiniz iletişim bilgileriniz ile sizlere geri dönüş sağlayacaklardır