TREN

STORY REKLAMLARI VE PAZARLAMA AÇISINDAN VERİMLİLİĞİ

Story reklamları, Instagram, Facebook, WhatsApp veya benzeri mecralar üzerinden bir ürünü, bir şirketi, projeyi, kampanyayı, semineri veya buna benzer içeriklere yönelik reklamları, takipçilerinizle olarak paylaşabilmenizi sağlar.

Story reklam videoları hazırlatarak ile takipçileriniz ve hedef kitlenizle online olarak iletişim sağlayabilir, içeriği ve görselliği yüksek story reklamlı ile hedef kitlenizi genişletebilirsiniz.

Story reklamları ve diğer sosyal medya videoları sosyal veya güncel bir mesaj içerebileceği gibi aynı zamanda çok güçlü bir reklam aracıdır da.Story reklamları ile amaç herhangi bir ürün ya da hizmet ile ilgilenen hedef kitleye o ürünü tekrar bıktırmadan servis etmek ve satın alma duygusunu harekete geçirmektir.

İnstagram algoritması paylaşılan içeriklerin takipçilere gösterilmesiyle ilgili markaların çok da tercih etmediği bir biçimde çalışıyor. Bu da içerik erişim oranının oldukça düşmesine neden oluyor. Ama hikaye paylaşımında böyle bir durum söz konusu değil. Yani hikayelerin erişim oranı postlara göre çok daha yüksek. Ayrıca hikaye paylaşımlarında  call to action yapma imkanı var. Kullanıcılara “yukarı kaydır” şeklinde bir call to action vererek içeriğin etkileşimini artırmak mümkün.

Şüphesiz dikkat edilmesi gereken nokta; reklamı inceleyen kitlenin karşısına tekrar çıkacağınız zaman kullanacağınız video gibi materyallerin içeriği. İşte bu aşamada Piktora olarak devreye giriyoruz. 

Bilgileriniz başarıyla kaydedildi!
Teşekkür Ederiz.
Yetkililerimiz en kısa sürede verdiğiniz iletişim bilgileriniz ile sizlere geri dönüş sağlayacaklardır