SOSYAL MEDYA VİDEOLARI İÇİN EN İYİ VİDEO HAZIRLAMA UYGULAMALARI NASIL KULLANILMALI?

Eklenme Tarihi: 25.05.2023 Güncellenme Tarihi: 25.05.2023

Sosyal Medya Videoları için En İyi Video Hazırlama Uygulamaları

Sosyal medya videosu için en iyi sonuçları almak ve takipçilerinize ulaşmak mı istiyorsunuz? Bu durumda kullanacağınız video hazırlama programları sayesinde sadece görsel anlamda tatmin edici sonuçlar elde etmeyeceksiniz. Aynı zamanda daha kısa sürede ve etkili videolar hazırlamanın ayrıcalıklarını da yakalayabilirsiniz. Sosyal medyanın gücünü en doğru şekilde kullanmaya başlayarak video hazırlama sürecini lehinize çevirecek bir yaklaşım benimseyin. Kamera Fabrikası sayesinde kullanacağınız programları daha iyi öğrenin ve kaliteli paylaşımlar yapın!

 

Sosyal Medya Videoları için En İyi Video Yapma Uygulamaları Hangileridir?

Video hazırlamak hemen her kullanıcı için fazlasıyla önemli bir konu olsa da sosyal medya kullanıcıları için daha da değerlidir. Bu çerçevede sosyal medya video düzenleyici sayesinde videoları hazırlarken dikkatli davranmaya ve arzu ettiğiniz sonuçlara ulaşmaya odaklanmalısınız. Aksi takdirde sosyal medya videolarında doğru sonuca ulaşamayacağınız için takipçi kazanmanız da mümkün olmayacaktır. Aşağıda sıralanan video uygulamalarını değerlendirerek size en uygun sonuçlara ulaşın!

 

iMovie

iMovie, Apple tarafından geliştirilen bir video editleme programları arasında bilinmektedir. Renk düzeltmeleri ve animasyonlu haritalar oluşturmak adına kullanılan bu uygulama hem pratik hem de kaliteli bir seçenek olarak tercih edilmektedir. Sosyal medya videolarınız için hızlı ve pratik bir seçeneğe yönelmeyi tercih etmeyi arzu ediyorsanız iMovie sizin için en ideal alternatiflerden birine dönüşecektir.

 

Adobe Premiere Klip

Dünyaca ünlü tasarım yazılımlarını ortaya çıkaran Adobe’un tasarladığı Premiere Klip sayesinde mobil cihazınızdan dahi kolayca video düzenleme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. iOS, MAC, Windows ve Android uyumluluğu sayesinde de farklı cihazlarla video düzenlemelerini tamamlayabilirsiniz.

 

Splice

Splice genellikle profesyonel olmayan sosyal medya kullanıcıları tarafından tercih edilen bir yazılımdır. Videolar üzerinde düzenlemeler yapılırken aynı zamanda daha kaliteli bir görüntü elde etmek adına da Splice kullanılmalıdır. iPhone kullanıcıları için oldukça ideal bir seçenek olduğundan Apple mağazasında çok sık indirilen bir alternatiftir.

 

Vidtrim

Android yazılımına sahip cihazlar için tercih edilen Vidtrim, video düzenlemelerinde çok başarılı bir alternatif olarak dikkat çeker. Kırpma, birleştirme, resim kaydetme ve efekt gibi pek çok detayı kolayca tamamlayabilirsiniz. Üstelik uygulama üzerinden videoları paylaşarak zaman da kazanabilirsiniz. Kaliteli ve bir o kadar da kullanışlı bir seçenek sizleri bekliyor.

 

WeVideo

WeVideo, web tarayıcılara ek olarak mobil cihazlarda tercih edilebilen bir uygulamadır. Online bulut tabanlı video düzenleme olanağı tanıdığı gibi sosyal medya paylaşımlarının daha profesyonel görünmesine de olanak sağlamaktadır. Bilgisayardan video düzenleme için saatler harcamanıza gerek kalmadan tercih edeceğiniz bu alternatif sayesinde sosyal medya paylaşımlarınız çok daha kaliteli olacak!

 

Magisto

Magisto, video düzeneleme için tasarlanmış ve yapay zekâ üzerine inşa edilen bir uygulamadır. Uzun yullardr kullanılan bir alternatif olan Magisto, sosyal medya videolarına yönelik daha kaliteli bir çözüme ulaşmayı da sağlar. Özellikle hızlı ve kalite odaklı çözümler talep ettiğinizde Magisto sizin için en ideal alternatif olacaktır.

 

İhtiyaçlarınız için En İyi Video Yapma Uygulamasını Nasıl Seçersiniz?

Video yapma uygulamasını tercih ederken tercihinizi şekillendirecek detayları dikkate almanız en doğrusu olacaktır. Bu bağlamda video düzenleme uygulamasının kullanışlı, ücretsiz, pratik ve hızlı olması en önemli detaylardandır. Tüm bu detayları dikkate alarak siz de profesyonel bir seçim yapabileceğinizi göz ardı etmemelisiniz. Özellikle sosyal medyada daha geniş bir etki uyandırmak adına video uygulamalarını titiz bir şekilde seçmelisiniz.

 

Youtube, Instagram, TikTok ve Facebook Video Boyutları

Youtube, Instagram, TikTok ve Facebook video boyutları; video düzenlemeleri esnasında en çok dikkat çeken konular arasında kabul edilmektedir. Çünkü doğru ayarlanmamış video boyutu olumsuzlukları da beraberinde getirecektir. Özellikle de görsel standartların düşmesi takipçiler üzerindeki etkiyi fazlasıyla negatif etkiler. Bu bağlamda video boyutlarını aşağıdaki değerler ışığında ayarlamalısınız.

Instagam için hikâye ve reels için 9:16 oranında 1080 x 1920 önerilmektedir. Youtube video boyutu ise 16:9 oranında ve minimum 1280 x 720 piksel olmalıdır. TikTok için video boyutları 1:1 ya da 9:16 oranına göre 1080 x 1920 piksel olmalıdır. Facebook için videoların gönderi formatında olması halinde 1:1 oranı ve 1200 x 630 piksel değeri dikkate alınmalıdır. Hikâye içinse 9:16 oran ve 1080 x 1920 piksel idealdir.

 

Sosyal Medya Videoları Hazırlamak için İpuçları

Sosyal medya videoları hazırlarken birtakım ipuçlarını kullanmanız daha başarılı sonuçlar elde etmenize yardımcı olacaktır. Bu noktada aşağıdaki önerilere uymanız videolardan elde edeceğiniz etkiyi daha da arttıracaktır

Kısa ve Tatlı Tutun

Sosyal medyada kullanıcıların neredeyse hiçbiri uzun ve detaylı videolara zaman harcamak istemez. Pratik, kısa ve akıda kalıcı videolar tercih ederek sosyal medya kullanıcılarının dikkatini çekebilirsiniz. Unutmayın kısa ve etkili videolar sizi diğerlerinden farklı kılar!

 

İlk Birkaç Saniye İçinde Onları Bağlayın

Videonun ilk birkaç saniyesi sosyal medya kullanıcılarının videoyu izlemeye devam etmesini sağlamanıza yardımcı olur. Bu nedenle ne yapıp edip ilk birkaç saniyenin etkili olmasını sağlamalısınız. Aksi durumda videonuzu izleyen kişi sayısı çok çok azalacaktır.

 

Başlıkları Kullanın

Videolarınıza uygun ve etkileyici başlıklar ekleyerek sosyal medyada öne çıkmayı başarabilirsiniz. Çünkü çoğu sosyal medya kullanıcısı başlıkları dikkate alarak videoları izlemeyi tercih eder.

 

İlgi Çekici Görseller Kullanın

Sosyal medyada görsellik her şey olmasa da çok şeydir. Bu nedenle görsellerin olabildiğince kaliteli ve etkili olmasını sağlayın!

 

Müziği Akıllıca Kullanın

Videonuzun etkileyiciliğini sağlayacak en önemli konulardan bir tanesi de müziktir. Çünkü müzik videoya hareket getirdiği gibi daha izlenebilir bir çerçeveye sokar.

Tüm bu önerileri dikkate alarak ve video hazırlamak için uygulamalar tercih ederek daha kaliteli sonuçlara odaklanmayı tercih edebilirsiniz. Sosyal medya için video hazırlama çok daha keyifli olacak.

contact_support İLETİŞİM FORMU

Bilgileriniz başarıyla kaydedildi!
Teşekkür Ederiz.
Yetkililerimiz en kısa sürede verdiğiniz iletişim bilgileriniz ile sizlere geri dönüş sağlayacaklardır