PANDEMİ SÜRECİNDE VİDEO İLETİŞİM VE CANLI YAYINLAR

Eklenme Tarihi: 08.09.2020 Güncellenme Tarihi: 05.04.2021

COVID-19 pandemi süreci insanların video iletişim yolu ile birbirlerine daha yoğun iletişim kurmaya başladıkları bir sürece dönüştü. Gerek karantina şartları gerekse yolculuk kısıtlamaları, kitleleri dijital iletişim platformlarına yöneltti. İnsanların birbiri ile fiziksel temas içerisinde olmasının sakıncalı olduğu bu süreçte COVID-19 önlemleri olarak video vasıtasıyla iletişime geçmek hem bireylerin hem de kurumların tercihine dönüştü. Hastalıktan uzak kalınması anlamında daha etkin çözümler sunan video ile iletişimin ne tür avantajlar getirdiği ile alakalı detaylara hep birlikte bir göz atalım!

Video İletişim Neler Getirdi?

2019 yılının son aylarında görülmeye başlayan ve hala etkisini hissettirmeye devam eden COVID-19 bütün insanlığı etkisi altına almıştır. Hastalığın temas yoluyla bulaşması temasın olabildiğince azaltılmasını gerekli kılmıştır. Bu anlamda dijitalleşmeye çok hızlı bir şekilde tüm sosyal yaşam içerisinde gidilmiştir. Özellikle ofis çalışanlarının farklı video iletişim araçları kullanarak birbiri ile temas kurması bu sürecin başarılı bir şekilde geride bırakılmasına olanak sağlamıştır. İşte bu süreçte video ile iletişim kurulmasına olanak sağlayan uygulamaların avantajları!

İş Akışı Aralıksız Devam Ediyor

Ofis çalışanlarının evden çalışma veya home office anlayışı ile faaliyetlerini sürdürmeye devam etmeleri için iletişimin sürekli kılınması ihtiyacı doğmuştur. Bu anlamda videoyla iletişim kurmak tercih edilmiştir. Hem görsel hem de sesli olarak görüşmeye olanak sağlayan uygulamalar bu dönemde daha çok kullanılmaya başlanmıştır. Bu sayede iş akışında aksamalar olmadığı gibi pandemi etkisinden uzaklaşılması sağlanmıştır. Bu süreç içerisinde bir başka gereksinim ise canlı yayınlar olmuştur. Canlı yayınlar ve buna bağlı prodüksiyon hizmetleri gerek bireylerin gerekse kurumsal şirketlerin iletişim süreçlerine yüksek katkı sağlamıştır ve adeta bir gereksinime dönüşmüştür.

Kesintisiz İletişim 

İletişimin sadece sesli kanallarla kuruluyor olması zaman zaman iş ile alakalı problemlerin yaşanmasına yol açar. Bu problemlerin ortadan kaldırılmasında video araçlarının kullanılması önemli olur. Çalışanlar hem yüz yüze konuşarak daha samimi bir ortamın tesis edilmesi ayrıcalığını yaşar hem de görsel açıdan farkına varılması gereken detayları görmek çok daha kolaylaşır.

Siz de pandemi süreci ile iş akışınızda bir sorun yaşamadan faaliyetlerinizi sürdürmek istiyorsanız dijitalleşmeyi fazlası ile yaşamaya adım atmalısınız. Piktora olarak hem dijitalleşme konusundaki idealist yaklaşımımız hem de kendini sizlere yardımcı olmaya adayan ekibimizle kaliteyi yakalamanıza olanak sağlıyoruz. Dijitalleşmeye adım atın ve video iletişim kanalları sayesinde COVID-19 etkilerinden fazlası ile uzakta durabilirsiniz. Ayrıcalıklara Piktora kalitesi ile sahip olmaya hazır olun!

contact_support İLETİŞİM FORMU

Bilgileriniz başarıyla kaydedildi!
Teşekkür Ederiz.
Yetkililerimiz en kısa sürede verdiğiniz iletişim bilgileriniz ile sizlere geri dönüş sağlayacaklardır