OUTDOOR REKLAM VİDEOLARI: YENİ DİJİTAL PAZARLAMA ARACI

Eklenme Tarihi: 08.01.2020 Güncellenme Tarihi: 19.04.2021

Açık Hava yani outdoor reklamlarının en önemli özelliği, hedef kitle tarafından kolayca farkedilebilmeleridir. Dünya genelinde ve ülkemizde son yılların en favori reklam ortamlarından olan Outdoor Reklamlar, kalabalık kitlelere ulaşabilme ve ileri teknolojiyi takip edebilme hızı ile şüphesiz ki hayal gücü ve yaratıcılığını da zorlayan bir reklam ortamı olma özelliğini barındırmaktadır. Klasik 2 boyutlu billboardların yerini, video reklamlara bıraktığı açık hava reklamları günümüzün yeni pazarlama trendlerindendir.

Ölçümlenmesi ve geri dönüş oranlarının hesaplanması oldukça zor olan, alışageldiğimiz klasik ‘billboard’ alanlarına verilen “print” formatlar yerini, dijital ekranlarla birlikte interaktif ve anlık veri analizine dayalı hedefleme yapabilen reklam formatlarına bırakıyor.

Sonuç olarak, dijitalin yükselişiyle beraber açıkhavanın dikkat çekme, yönlendirme ve harekete geçirme özelliği ön plana çıkıyor. Bu nedenle markalar da pazarlama kampanyalarında dijital ve açıkhavayı bir arada kullanarak daha etkili işlere imza atıyor. Outdoor reklam filmi, hedef kitleye doğrudan erişen ve erişilen an itibariyle hedef kitleyi eyleme yönlendirebilme imkanı sunan yeni proaktif bir mecra. 

 

Outdoor Reklam Videoları: Yeni Dijital Pazarlama Aracı

Markalar hedef kitleleri tarafından kolayca fark edilmek için outdoor yani açık hava reklamcılığı tercih etmektedirler. Tüm dünyada ve ülkemizde de son zamanlarda en popüler olan reklam şekillerinden biridir. Dijital araçların kullanılmasının artmasıyla birlikte açık havada fark edilir olmak için ön plana çıkan outdoor reklam videoları oldu. Bunda en önemli etken hedef kitleye hızlı ve kolay erişebilir olmasıdır.

Pazar sürekliliğinin her yerinden markalar, açık hava reklamcılığının göz alıcı gücünden yararlanmaktadır. Tüketici ürünleri, satış hizmetleri, özel etkinliklere kadar pek alanda kullanılabilmektedirler. Reklam panoları, hedef kitleleri, sonuç getirdiği kanıtlanmış stratejik yollarla meşgul eder.

Bununla birlikte, günümüzün açık hava reklamcılığındaki temel fark tamamen stratejiyle ilgilidir. Reklam panosu içeriği ve konumu, tümü ideal kitlenize ulaşmanızı hedefleyen unsurların kombinasyonuna göre dikkatlice seçilir. Tüm faktörler, açık hava reklamcılığı yatırımınızdan en yüksek getiriyi sağlamada rol oynar. İlan tahtası reklamcılığını kullanmaya karar vermek, kitlenizi kelimenin tam anlamıyla büyük bir şekilde hedeflemek anlamına gelir; bu nedenle, mesajınızı doğru kişilerin aldığından emin olmak istersiniz.

Açık Hava Reklamcılığı

Açık hava reklamcılığı 42,4 milyar dolarlık bir sektördür ve kalıcı olarak varlığına devam edecek gibi görünüyor. Dünya çapındaki insanların yüzde doksan sekizi haftada en az bir açık hava reklam panosu görüyor ve tüketicilerin yüzde altmış sekizi satın alma kararlarının arabadayken verildiğini iddia ediyor. Açık hava reklamcılığı sadece gösterişli reklam panolarıyla sınırlı değildir. Ancak trafiğin yoğun olduğu yerlerde sergilenen dev posterler olan reklam panoları tüketicilerin yaklaşık yüzde yetmişinin dikkatini çeken dijital pazarlama ürünüdür. Yüksek ön kiralama maliyetlerine ve gerçek dünya performansını takip edememesine rağmen, reklam panoları reklam verenler için popüler bir seçim olmaya devam ediyor.

Mobil Reklam Panoları

Mobil reklam panoları, özellikle kalabalık şehirlerde daha popüler bir açık hava reklam türü haline geliyor. Genellikle otobüslerin yan tarafında veya arabalara sarılmış olarak görülürler. Hiçbir yere taşınamayan statik reklam panolarının aksine. Mobil reklam panoları, kalabalığın olduğu yere gidebilme avantajına sahiptir. Bir konser veya büyük bir etkinlik varsa, mobil reklam panolarınızı bu alanlarda daha sık görünecek şekilde koordine edebilirsiniz.

Dijital Reklam Panoları

Dijital reklam panoları, ekran reklam panoları gibidir, ancak bunlar canlandırabilir. Bugünün reklamcılığı, çoğunlukla rakiplerinizin arasından sıyrılmakla ilgilidir. Günümüzde birçok reklam veren, reklamlarını bir sonraki seviyeye taşımak için reklamlarında üç boyutlu bileşenleri kullanıyor. Bu, reklam panolarında, kaldırım işaretlerinde veya hatta posterlerde olabilir. Reklamcılıktaki üç boyutlu nesneler, özellikle doğru yapıldığında insanların dikkatini daha hızlı çekiyor.

Dijital reklam panoları, videoları ve animasyonları gösterebilme avantajına sahiptir, bu da onları önemli ölçüde daha dikkat çekici hale getirir.

Günümüzde, etkileşimi dış mekân reklamcılığına entegre etmek, ekstra çaba göstermeye istekli markalar için yepyeni bir etkileşim boyutu getiriyor. Bir ilan tahtası reklamına bakmak bir şeydir, ancak onunla etkileşimde bulunabilmek başka bir şeydir. Teknoloji çağı, daha yaratıcı ve yüksek teknolojili ilan tahtası reklamlarının yolunu açtı. Artırılmış gerçeklik, şu anda pazarlamada kullanılan ilerici teknolojik gelişmelerden biridir.

contact_support İLETİŞİM FORMU

Bilgileriniz başarıyla kaydedildi!
Teşekkür Ederiz.
Yetkililerimiz en kısa sürede verdiğiniz iletişim bilgileriniz ile sizlere geri dönüş sağlayacaklardır