TREN

OUTDOOR REKLAM VİDEOLARI: YENİ DİJİTAL PAZARLAMA ARACI

Açık Hava yani outdoor reklamlarının en önemli özelliği, hedef kitle tarafından kolayca farkedilebilmeleridir. Dünya genelinde ve ülkemizde son yılların en favori reklam ortamlarından olan Outdoor Reklamlar, kalabalık kitlelere ulaşabilme ve ileri teknolojiyi takip edebilme hızı ile şüphesiz ki hayal gücü ve yaratıcılığını da zorlayan bir reklam ortamı olma özelliğini barındırmaktadır. Klasik 2 boyutlu billboardların yerini, video reklamlara bıraktığı açık hava reklamları günümüzün yeni pazarlama trendlerindendir.

Ölçümlenmesi ve geri dönüş oranlarının hesaplanması oldukça zor olan, alışageldiğimiz klasik ‘billboard’ alanlarına verilen “print” formatlar yerini, dijital ekranlarla birlikte interaktif ve anlık veri analizine dayalı hedefleme yapabilen reklam formatlarına bırakıyor.

Sonuç olarak, dijitalin yükselişiyle beraber açıkhavanın dikkat çekme, yönlendirme ve harekete geçirme özelliği ön plana çıkıyor. Bu nedenle markalar da pazarlama kampanyalarında dijital ve açıkhavayı bir arada kullanarak daha etkili işlere imza atıyor. Outdoor reklam filmi, hedef kitleye doğrudan erişen ve erişilen an itibariyle hedef kitleyi eyleme yönlendirebilme imkanı sunan yeni proaktif bir mecra. 

 

Bilgileriniz başarıyla kaydedildi!
Teşekkür Ederiz.
Yetkililerimiz en kısa sürede verdiğiniz iletişim bilgileriniz ile sizlere geri dönüş sağlayacaklardır