NEDEN VİDEO PAZARLAMA

Eklenme Tarihi: 04.04.2019 Güncellenme Tarihi: 12.04.2021

Pazarlama stratejinize videoyu dahil ettiniz mi? Eğer hala video pazarlama yapmıyorsanız sizinle neden başlamanız gerektiğine dair bilgileri paylaşacağız.    

YouTube, Google’dan sonra dünyanın ikinci büyük arama motorudur. Ancak YouTube’un milyonlarca saat video izleyen bir milyardan fazla kullanıcısı var. Videonuzun konusuna ve arama motorları için ne kadar iyi optimize ettiğinize bağlı olarak, YouTube aramasında, Google arama sonuçlarında keşfedebilecekleri videolar oluşturarak ulaşabilirsiniz.

Alternatif olarak YouTube’un kitlesine geniş bir YouTube video reklamcılık seçenekleri yelpazesiyle ulaşabilirsiniz. Bu, afişleri, başka bir videodan önceki reklamları, daha uzun videoların ortasında reklamları, kenar çubuğunda sponsor videoları ve özellikle video tüketicilerine hitap etmeyi amaçlayan diğer birçok reklam türlerini içerir.

YouTube, “kendin öğren” için tüketici ve üreticiler için ücretsiz bir eğitim merkezi haline geldi. YouTube için oluşturduğunuz her video, Vimeo, DailyMotion ve diğerleri gibi onlarca başka video barındırma sitesi için yeniden kullanılabilir. LinkedIn gibi sosyal ağlar, YouTube videolarını şirket sayfalarına bağlamanızı ve bunları mesleki profilleriniz için medya örnekleri olarak kullanmanızı sağlar; bu da işinizle ilgili videoları paylaşmak için daha da fazla fırsat sunar.

Video, Facebook’ta büyük bir ivme kazanır. 
Facebook’ta daha fazla kişiye ulaşmak istiyor musunuz? Prodüksiyon hizmetleri kullanmaya başlayın. Video’nun SocialBakers tarafından yapılan araştırmalara göre diğer yayın türlerine göre daha fazla organik erişim elde ettiği gösterildi. Facebook ayrıca, video görüntülemelerde YouTube’a rakip olmaya başlıyor ve günlük ortalama 8 milyar video izleme yaptıklarını iddia ediyor.

Facebook son zamanlarda insanların canlı videolarla önceden kaydedilmiş videolardan üç kat fazla harcadıklarını keşfetti. Bunun nedeni, muhtemelen izleyicilerin tepki göndererek, soru sormaları.

Ancak henüz canlı videoya kişisel profiller, sayfalar ve gruplar için mevcut girmek istemeseniz bile,  organik artırımı için kesinlikle Facebook sayfanıza video yüklemeniz gerekir. Bir videoyu, sayfanızın sol kenar çubuğundaki hakkında kutusu üzerinde görünen seçkin bir video olarak seçebilirsiniz. Bunu bir ticari ya da Facebook sayfanıza yeni ziyaretçiler için giriş gibi düşünün.

Yakında, Twitter 140 medya eklerini içermeyecektir.
Twitter’da daha fazla paylaşmak ister misiniz? Eğer öyleyse, o zaman video paylaşmaya başlayın. Twitter, insanların 140 karaktere doğru saymadan kendi tweet’lerine medya eklemelerine olanak tanıyan yeni bir değişiklik yapmayı planlıyor. Bu, bir videoyu bağlayıp takipçilerinize tanımlamak ve hashtag eklemek için hala 140 karakterden oluşabileceği anlamına gelir.

Video, Twitter profilinizin sol kenar çubuğunda görünen medya kitaplığınıza eklenecek. Bu şekilde, profilinizin zaman çizelgesinde kaybolan normal tweet’lerin aksine, profilinize gelen ziyaretçiler en son altı medya paylaşımınızı göreceklerdir. Böylece, video küçük resimlerinin insanların gözünden çekilmesini ve tıklanmasını istemekten mutlaka emin olun!

Ne tür video oluşturursanız olun olabildiğince çok platformda paylaştığınızdan emin olun; böylece video pazarlamanızla mümkün olduğunca çok insana ulaşırsınız.

contact_support İLETİŞİM FORMU

Bilgileriniz başarıyla kaydedildi!
Teşekkür Ederiz.
Yetkililerimiz en kısa sürede verdiğiniz iletişim bilgileriniz ile sizlere geri dönüş sağlayacaklardır