KUTLAMA VİDEOSU VE ÇALIŞAN BAŞARISINA KATKISI NEDİR?

Eklenme Tarihi: 06.01.2020 Güncellenme Tarihi: 20.04.2021

Kutlama Videosu ve Çalışan Başarısına Katkısı Nedir?

Ekibiniz çabalarını ne kadar takdir ettiğinizi bilemezler. Aklınızı okuyamayacakları için, çalışma yıl dönümlerini ve ekibe katkılarından dolayı kutlamak, onlara olan minnettarlığınızı göstermenin bir yoludur. İş yıldönümünü kutlayarak, her çalışana şirketteki varlığının önemini ve zamanlarının bir başka yılının kesinlikle bir kutlamayı hak ettiğini söyleyebilirsiniz. Şirketlerin iyi bir çalışma ortamları olduğunda performans artacağından geliri de dört kat artar. Kutlama videoları kurum içi iletişim videoları arasında en etkili çeşitlerden bir tanesidir.

Çalışanları Kutlamak Neden Önemlidir?

Bir çalışanın hayatındaki özel ve önemli bir olaydır olayları kutlamak onları önemsediğiniz ve takip ettiğiniz anlamına gelir. İş yıldönümlerini kutlamak, çalışanlarınıza önemli olduklarını söylemenin bir işaretidir. Ve şirkete verdikleri zaman ve çabaya değer verdiğinizi gösterir. Bir tanıma kültürü oluşturmaya yardımcı olur. İş yıldönümü, çalışanlarınıza size sadık kaldıkları ve şirketinizin büyümesine katkıda bulundukları için teşekkür etmek için mükemmel bir fırsattır. Kişisel çalışan tanıma programı kendi yıldönümlerinde ödüllendirme çalışanı içermelidir.

1. Çalışan tutma oranını iyileştirir.

Çalışanların bir şirketten ayrılmalarının en yaygın nedeni, değersiz hissetmektir. Çalışanlar, şirketleri tarafından takdir edildiğini ve işlerinin önemli olduğunu hissettiklerinde, organizasyona bağlı kalırlar.

2. Diğer çalışanları teşvik eder.

Bir çalışanın çalışma yıldönümünü kutladığınızda, tüm personelinize, kuruluşunuzun çalışanların kilometre taşlarını takdir ettiğini ve kutladığını söylüyorsunuz. Çalışanların motivasyonunu artırır ve onlara aynı kilometre taşlarına ulaşma konusunda ilham verir.

3. En iyi yetenekleri çekmeye yardımcı olur.

Personelleri kutlamak yalnızca mevcut çalışanlarınızı korumanıza yardımcı olmaz, aynı zamanda en iyi yetenekleri çekmenize de yardımcı olur. Çalışanlarınızın başarılarını ve kutlama videolarını ve resimlerini sosyal medyada paylaşın. İşe alınacak kişilere güçlü bir mesaj gönderir: Çalışanlarımıza değer verir ve onları tanırız.

4. İç huzuru sağlamaya yardımcı olur.

Çalışanlarınızı tanıdığınızda ve kilometre taşlarını kutladığınızda, size huzur ve iyi bir gece uykusu verir. Onlar çalışanlarınızdan daha fazlasıdır. Birisinin çocuğu, ebeveyni ve arkadaşıdır. Hizmetlerini takdir edin ve deneyimlerini geliştirin.

Kutlama Videosu Seçimi

Çalışanlarınız için videoları kanalize etmenin yaratıcı yollarından biri, meslektaşlarından onlara karşı duygularını kaydetmelerini istemektir. Çalışanlarınızın takım arkadaşlarına sormak için beş ya da on komik sorudan oluşan bir liste oluşturun ve yanıtları videoya kaydetmelerini sağlayın. Bu şekilde, sadece eğlenceli bir çalışma ortamı yaratmakla kalmaz, aynı zamanda çalışanlarınıza değer kazandırırsınız. Ve bu etkinliği yapmak için çalışanınızın iş yıldönümünden başka daha iyi bir gün yoktur. Videoyu izlerken yüzlerindeki gülüşü izleyin.

Kutlama videoları hazırlarken çalışanları tanımak önemlidir. Örneğin çalışanınızın sevilen yönleri ile ilgili bir kutlama videosu çekmek istediğinizde öncelikle bunların neler olduğunu bilmeniz gerekmektedir.

Çalışanlarınızın çalışma yıl dönümlerini kutlamanın çeşitli yolları şirket kültürünüze bağlıdır. Çalışanlarınızı kutlamanın en iyi yolu kaliteli bir video yapmak ve bunu, sosyal medyada paylaşmaktır. Sosyal platformda onlara seslenin ve kendilerini değerli hissetmelerini sağlayın. Bir yandan çalışanlarınız bu jest için motive ve minnettar hissedeceklerinden emin olurken, müşterileriniz sizi insanı önemseyen bir marka olarak görmeye başlayacak.

contact_support İLETİŞİM FORMU

Bilgileriniz başarıyla kaydedildi!
Teşekkür Ederiz.
Yetkililerimiz en kısa sürede verdiğiniz iletişim bilgileriniz ile sizlere geri dönüş sağlayacaklardır