KİŞİYE ÖZEL VİDEOLAR VE İK AÇISINDAN ÖNEMİ

Eklenme Tarihi: 08.01.2020 Güncellenme Tarihi: 08.04.2021

Kişiye özel videolar ile kısa ve uzun vadede çalışan verimliliğini artırabilir, içeriği ve görselliği yüksek bir kişiye özel video ile iç iletişiminizi güçlendirebilirsiniz.

Günümüz iş hayatında video içerik, basılı ve yazınsal iletişimin önüne geçmiştir. Yaratıcı içeriği, görsel ve işitsel olarak desteklenen bir iletişim modeli, bir tercihten gerekliliğe dönüşmüştür.

Bu gerekliliği karşılamak için profesyonel ekibimizle, kişiye özel video üretimi için her zaman hizmetinizdeyiz.

Kişiye özel videolar; şirketinizin veya şirket çalışanlarınızın doğum günleri, pozisyon değişimi, terfi, doğum tebriği, işe giriş yıldönümleri ve bunun gibi kişi odaklı tebrik ve bilgilendirme videolarıdır.

Kişiye Özel Videolar ve İK Açısından Önemi

Videolar uzun süredir hayatımızda ve başarılarının pek çok nedeni var. Uyarlanabilir, ilişkilendirilebilir, ilgi çekici ve heyecan verici bir şekilde bilgi sağlarlar. Tahsis aralıkları çeşitlidir ve belirli bir hedef gruba bağlı değildir. Biçimler arasında açıklayıcı videolar, kişiselleştirilmiş videolar, web seminerleri aracılığıyla öğreticiler bulunur. Bu liste uzayıp gidiyor. Bu, kurum ve kuruluşların iç ve dış iletişim planlarında videoları kullanmalarının nedenlerinden sadece bir tanesidir.

Bir şirket içinde videolar yalnızca pazarlama ekiplerine yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda İK uzmanları için de gerekebilir. Sonuçta video, uzaktan çalışanlar ve büyük ölçekli eğitimler için öğrenmenin yerini alabilir. Ve tamamen insanlarla ilgili bir departman varsa o da İnsan Kaynakları'dır. İK ekibinin bir parçasıysanız, yetenekleri ön plana almak veya çalışanlara mesajlar iletmek için kişisel özel video içerikleri kullanabilirsiniz.

Hem kısa hem de uzun vadede olumlu sonuçlarını alabileceğiniz kişiye özel videolar düzenleyerek çalışan performansını artırabilirsiniz. İçeriği zengin, görselliği kaliteli kişiye özel videolar ile kurum içi iletişimi sağlamlaştırabilirsiniz. Çalışan sadakati üzerinde de bu tür videolar etkili olabilir.

Yeni Nesil İletişim: Görsel

Günümüz iş temposunda videolu içerikler, basılı ve yazılı iletişimi gölgede bırakmıştır. Akılda kalan yaratıcı içeriği, işitsel ve görsel kaynaklarla destekleyen bir iletişim modeli, artık bir tercih olmaktan çıkıp zorunluluk haline gelmiştir.

Kişiye özel videolar; firmanın ve firma çalışanlarının doğum günleri, pozisyon değişiklikleri, işe giriş yıldönümleri, terfi, doğum tebriği ve buna benzer şahsa yönelik duyuru, bilgilendirme ve tebrik odaklı video içeriklerinden oluşur.

Bu şahsa özel videolar sayesinde kurum içinde ve kurum dışında gücünüzü gösterebilir, şirket çalışanlarınızın motivasyonlarına yükselterek performanslarının artmasını sağlayabilirsiniz. Yeni çalışanları çekmek, mevcut çalışanları memnun etmek ve ilgi çekici ve anlamlı bir çalışma ortamı yaratmak istediğinizde şirketin imajı büyük önem taşımaktadır. Olumlu bir ortam sağlamak ve insanlar ile kurumsal köprüler kurmak, İK profesyonellerinin stratejik sorumluluklarının bir parçasıdır. Kolayca oluşturulan açıklayıcı videolar, size şirketinizi, CEO'nuzu veya misyonunuzu, vizyonunuzu ve geçmişinizi ilgi çekici, basit ve erişilebilir bir şekilde tanıtmak için araçlar sağlayabilirsiniz.

İK ve Videolu Görevler

Birçok İK görevi video kullanılarak desteklenebilir, kolaylaştırılabilir ve optimize edilebilir. Kuruluşlar, en yüksek getiriyi elde etmek için video iş birliğini çeşitli şekillerde kullanabilir. İK, iş sonuçları ile insan deneyimleri arasındaki boşluğu doldururken, video iş birliği, iletişim engellerini ortadan kaldırmaya hizmet edebilir ve aynı zamanda kusursuz dönüşüm için fırsatlar sunar. Böylece İK uzmanları için anlaşmazlıkları çözmek ve anlamlı diyalog kurmak kolaylaşabilir.

Ofisten ayrılmak zorunda kalmadan video, uzak konumlardan gelen güvenlik ihlallerini izleyip çözmenin yanı sıra etkileşimli seminerler aracılığıyla daha büyük çalışan gruplarını eğiterek güvenlik düzenlemelerine ilişkin faydalar sağlar.

İşe alım, eğitim veya duyurular için video kullanıyor olsanız da etkileşimli faktör tüm alanlara fayda sağlayacaktır. İK görevleri genellikle oryantasyon, sürekli eğitimler, mesleki gelişim ve performans değerlendirmesini içerir. Görevler etrafında ilgi çekici ve etkileşimli materyaller oluşturmak, elde tutma ve katılımı artırarak sonuçlar üzerinde doğrudan ve ölçülebilir bir etki yaratacaktır. Etkileşimli videolar, bir yansıtma formu veya anket doldurma veya çalışanların geri bildirimlerini duymak için değerlendirme soruları sağlama konusunda net talimatlar içerebilir.

Duyulan Duyurular

Çalışanları olan bitenden haberdar etmek için kurumsal duyurular çok önemlidir. Ancak, büyük miktarlarda e-posta almaktan heyecan duymaları pek olası değildir. E-postalar gözden geçirilebilir ve tam olarak anlaşılmayabilir veya anlaşılmayabilir ve video alternatifinden uzak ve daha az ilgi çekici görünebilir. Video, çalışanlarla, mesajın etkisini ve haberlere ve diğer bilgilere yönelik duygusal tepkilerini artıran çekici ve kapsamlı bir bağlantı sağlar.

Kişisel özel videoları yerine getirmek üzere profesyonel bir ekip ile, kişiye özel video üretimi hizmeti veren yapım şirketlerine başvurabilirsiniz.

Kişiye özel videolar ile kurum içi veya dışında gücünüzü gösterebilir, çalışanlarınızın motivasyonlarına katkı sağlayabilirsiniz. Bireyleri hedeflediğiniz videolarla ilgili tüm prodüksiyon hizmetlerini kapsayan çözümler üretebiliriz.

contact_support İLETİŞİM FORMU

Bilgileriniz başarıyla kaydedildi!
Teşekkür Ederiz.
Yetkililerimiz en kısa sürede verdiğiniz iletişim bilgileriniz ile sizlere geri dönüş sağlayacaklardır