İNTERNETTEN CANLI YAYIN NASIL YAPILIR?

Eklenme Tarihi: 23.08.2019 Güncellenme Tarihi: 06.04.2021

İnternetten canlı yayın yapabileceğimiz platformlar günden güne artıyor...

Youtube, Facebook, Twitter, Instagram... Birçok sosyal medya platformu uygulamaları arasına canlı yayın özelliğini birbiri ardına eklemeye devam ediyor.

Her an, her saniye ister geçici, istersek de kalıcı bir şekilde internetten canlı yayın yapabiliyoruz. Popülerliği günden güne artan internetten canlı yayın hizmeti, donanımlı bir ağ ve servis altyapısı ile yapılabilir.

Piktora Production Agency olarak sağladığımız internetten canlı yayın tüm platformlardan optimum verim alınacak şekilde oluşturulmuştur. Böylece istediğiniz yerde, istediğiniz zamanda ve istediğiniz platformdan canlı yayın yapabilirsiniz.

İnternetten canlı yayın yapılan platformların başında Youtube geliyor. Peki, Youtube’dan canlı yayın nasıl yapılır? Aslında Youtube’dan canlı yayın yapmak oldukça basittir. İlk adım olarak; Google hesabınız ile giriş yapabileceğiniz Youtube hesabınızı açıyorsunuz. Video yüklemek için kullanılan yükle butonuna tıklayıp açılan menüden canlı yayın seçeneğini seçiyorsunuz. Yayın ismi, başlık gibi yayınla ilgili detayları girdikten sonra açılan sayfada oynat butonuna basıyorsunuz. Mikrofon, görüntü ve ses için gerekli son kontrolleri yaptıktan sonra yayın başlat butonuna tıklayıp dünya ile ne paylaşmak istiyorsanız canlı bir şekilde paylaşıyorsunuz.

İnternetten canlı yayın yapılan bir diğer sosyal içerik platformu ise kuşkusuz Facebook oluyor. İsterseniz webden isterseniz iOS veya Android cihazlarınız ile Facebook üzerinden canlı yayın yapabiliyorsunuz. Youtube’dan canlı yayın yapmak kolaysa, Facebook üzerinden canlı yayın yapmak çocuk oyuncağı diyebiliriz. Facebook uygulamasından durum güncelleme butonuna tıklıyorsunuz ve açılan seçenekleri genişletme butonuna tıklayıp Canlı Yayın butonunu kullanıyorsunuz. Artık Facebook uygulamasında profil sayfanızda Canlı Yayın seçeneğiniz görebilirsiniz. Facebook üzerinden canlı yayın yapmaya başlamadan önce, tıpkı gönderi paylaşırken seçtiğiniz gibi yayınınızı kimlerin izleyeceğini seçmeniz gerekiyor. Canlı yayınınızı izleyebilecek kitleyi belirttikten sonra devam seçeneğine tıklayabilirsiniz. Mikrofon erişimi iznini verdikten sonra canlı yayına geçebilirsiniz. Facebook üzerinden canlı yayınınız bittiğinde ise yaptığınız canlı yayının video olarak profilinizde görünür kalmasını ya da silinmesini seçebilirsiniz.

İnternet Canlı Yayınları, hedef kitleniz hangi platformdaysa sizi o noktaya taşır. Bu aşamada en önemli ayrıntı; canlı yayının amatör mü yoksa ticari amaçlı mı gerçekleştirileceğidir. Eğer bireysel ihtiyaçlarınız için canlı yayın gerçekleştiriyorsanız belki bir internet canlı yayın firması ile çalışmaya gerek olmayabilir. Fakat söz konusu firmaların ticari ihtiyaçları, imajı ve pazarlama departman hedefleri olduğunda, internet canlı yayınları konusunda profesyonel bir destek almaları gerekmektedir. İşte bu aşamada; bir Piktora markası olan Kamera Fabrikası Teknik Ekibi internet canlı yayın ihtiyaçlarınız için sizlere destek vermektedir. Firma internet canlı yayınları, açılış internet canlı yayınları, şifreli internet canlı yayınları gibi ihtiyaçlarınız için sizlere hizmet vermekteyiz. İnternet Canlı Yayın Ekibimiz, birden çok platformda, aynı anda tüm sosyal medya platformlarında, eş zamanlı ve üstelik yüksek kalitede internetten canlı yayınlarınızı gerçekleştirerek, daha fazla izleyiciye ulaşmanız konusunda sizlere profesyonel destek sunmaktayız.

 

 

contact_support İLETİŞİM FORMU

Bilgileriniz başarıyla kaydedildi!
Teşekkür Ederiz.
Yetkililerimiz en kısa sürede verdiğiniz iletişim bilgileriniz ile sizlere geri dönüş sağlayacaklardır