İNFOGRAFİK ANİMASYON FİLM SÜRECİ NASIL İŞLER?

Eklenme Tarihi: 27.10.2021 Güncellenme Tarihi: 27.10.2021

İnfografik Animasyon Film Yapımı ve Süreci

İnfografik animasyon çözümleriyle internet aleminde daha efektif çözümlerden yararlanmak mümkün. Tanıtım ve pazarlama amacıyla tasarlanan videoların farklı bir bakış açısıyla yansıtılması anlamına gelen bu filmlerde görselliğin gücünü fazlasıyla kullanabilirsiniz. Seslendirme odaklı ve görselliği göz ardı eden filmlerin beklentilere cevap veremiyor olması nedeniyle infografik animasyon film yapımı tercih edilmektedir.

Siz de marka, ürün ya da hizmet tanıtımında bu yenilikçi çözümle tanıtım filmi yaratma serüvenine imza atabilirsiniz. Peki, bu süreçte sizi bekleyen seçenekler nelerdir?

İnfografik Animasyon Filmi Kampanya Süreci

İnfografik animasyon filmlerinde çalışmalar aşama aşama gerçekleştirilmektedir. Bunun en büyük nedeni de çalışmanın müşteri taleplerine uygun bir şekilde ortaya konmasıdır. Profesyonel ekibimiz ilk aşamada kampanya oluşturma sürecine odaklanır. Kampanyanın hedef kitlesi, ne tür verilerin kullanacağı, hedeflemenin ne olduğu ve diğer bütün konularla alakalı başarılı sonuçlar elde edilmesi hedeflenmektedir. 

İnfografik animasyon filmi yaratırken kampanyayı doğru tasarlayamamak çalışmanın nihai amacına ulaşmasına engel olacaktır. Bu nedenle de titiz bir çalışma yürütmek oldukça değerlidir. 

 

İnfografik Animasyon Filmi Tasarım Süreci

Kampanya oluşturma süreci çok titiz bir şekilde tamamlansa da bir sonraki aşama çok daha değerlidir. Çünkü fikir olarak yaratılan animasyon filminin tasarlanarak somut bir çözüme dönüştürülmesi hedeflenmektedir. Burada kullanılan bilgisayar programları ve çizim sonucu elde edilen infografiklerin animasyon filmine monte edilme süreci gerçekleşir. 

Tasarım aşamasında çalışmanın son haline gelmesi adına süreç devam ederken gerekli revizelerin yapılmasıyla müşteriden onay sürecinde hazırlık gerçekleşir. Kusursuz bir infografik animasyon filminin hazırlanması sonrasında bir sonraki aşama olan seslendirmeye geçilir.

 

İnfografik Animasyon Filmi Seslendirme Süreci

İnfografik animasyon filmi yapımı çok titiz bir şekilde sürdürülmesi gereken aşamalardan oluşmaktadır. Bu nedenle de her detayın profesyonel ekip tarafından kontrol edilmesi gerekir. Seslendirme aşamasında öncelikle animasyon filmine uygun bir ses bulunmalıdır. Çünkü her animasyon filminin havası ve özelliği aynı değildir. 

Doğru ve etkili bir ses bulunduktan sonra senaryoya uygun bir şekilde seslendirme gerçekleşir. Seslendirmenin yapılması ve infografik animasyon filme entegre edilmesi sonrasında tasarım çalışmaları tamamlanmış olur. Bu aşamadan sonra filmin müşteriye teslim öncesinde onaylatılması gerekmektedir.

Müşteriden gelen talepler ve revizeler doğrultusunda son halini alan infografik animasyon filmi tamamlanarak teslim edilir. Bu sayede hem kaliteli bir süreç gerçekleşir hem de kusursuz bir infografik animasyon filmi yapımı tamamlanır. Siz de bu konuda profesyonel bir çözüm geliştirmek adına mutlaka bizimle iletişime geçmelisiniz!

İnfografik Animasyon Filmi Fiyatları

Animasyon filmi yapımı talep edenler için fiyat en önemli faktörlerden bir tanesi olarak kabul edilmektedir. Bu nedenle de tasarım süreci başlamadan önce net bir fiyatlandırma yapmak oldukça değerlidir. Peki, fiyatlandırma konusunda ne tür faktörler etkili olmaktadır?

Animasyon filminin süresi, seslendirme olup olmayacağı ve diğer pek çok detay animasyon grafik çözümleriyle alakalı en ciddi soru işaretlerinden bir tanesidir. Bu nedenle de doğru bir çözüme ulaşmak ve kaliteyi yakalamak adına mutlaka bizimle iletişime geçerek beklentilerinize cevap vermeniz mümkün olur!

contact_support İLETİŞİM FORMU

Bilgileriniz başarıyla kaydedildi!
Teşekkür Ederiz.
Yetkililerimiz en kısa sürede verdiğiniz iletişim bilgileriniz ile sizlere geri dönüş sağlayacaklardır