HAVADAN GÖRÜNTÜLEME VE PRODÜKSİYON KALİTESİNE KATKISI

Eklenme Tarihi: 08.01.2020 Güncellenme Tarihi: 07.04.2021

Drone, multikopter gibi insansız hava araçlarıyla arazi, fabrika tanıtım, etkinlik, inşaat projesi, şehir merkezi, park, yaşam alanları gibi mekanları görüntüleme ya da durumunu takip etmek üzere fotoğraf ve video çekimi yapılması hizmetidir.

Havadan görüntüleme hizmeti ile çok geniş açıda bir alanı, karadan veya denizden ulaşım sağlayamadığınız bir bölgeyi video olarak kaydedebilirsiniz. Tanıtım filmi gibi ihtiyaçlarınızda arzuladığınız görüntü çeşitliliğine ulaşmanın bir yoluda ekipman zenginliğidir. Bu aşamada bir drone satın almak ya da diğer film ekipmanlarını satın almak oldukça ciddi maliyetler doğuracaktır. İşte bu aşamada film ekipmanları kiralama hizmeti devreye girmektedir. Drone kiralama yaparak ya da kiralık film ekipmanları ile ekonomik çözümler üretebilirsiniz.

Havadan Görüntüleme ve Prodüksiyon Kalitesine Katkısı

Etkinlikler, davetler, tanıtımlar, inşaat projeleri, şehir merkezleri, parklar ve geniş araziler gibi pek çok alanın çekimi için multikopter, drone gibi insansız hava araçlarıyla görüntü alınmaya başladı. Bu araçlar farklı bakış açıları için sıklıkla tercih edilmektedir. Drone gibi hava araçları belirli yüksekliklerden video çekimi ve fotoğraflama yapmaya olanak tanır.

Bu havadan görüntüleme hizmetleri sayesinde alanları oldukça geniş açılardan kayda alabilirsiniz. Denizden ya da karadan ulaşımı zor bölgelerin fotoğraflarını çekebilir video görüntülerini almak için kullanabilirsiniz. Kısa film ya da tanıtım filmlerinde havadan çekim ile istediğiniz görüntü çeşitliliğine sahip olabilirsiniz. Bu çeşitliliği sağlamak almanız gereken havadan görüntüleme araçlarını satın almak bütçeyi fazlasıyla sarsabilir. Maliyetleri karşılayabilecek durumunuz yoksa ya da ekipmanlara bir bütçe ayırmak istemiyorsanız kiralama yolunu tercih edebilirsiniz. Havadan görüntüleme araçları ve teknolojik ekipmanlar kiralayarak maliyetinizi azaltabilirsiniz.

Havadan Görüntüleme Hizmetleri

Piktora, kullanılagelmiş havadan fotoğraf ve video yapım hizmetleri ve koordinat bazlı uçuş, belirli bir noktada sabit olarak yükselme, önceden belirlenen noktaları takip etme gibi hizmetleri de sunmaktadır.  İhtiyaçlarınızın çeşitliliğine uygun her türlü en son teknoloji havadan görüntüleme araçları ile ekipman desteği vermektedir.

Kayıt bandı ya da canlı yayın gibi isteğinize göre seçilecek çekim türüne göre ekipman ve reji hususunda çözümler bulunur. Karşılıklı verilecek kararlar ışığında havadan görüntüleme teknikleri ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Kiralama şirketine onay vermeniz halinde birlikte çekim tarihini kararlaştırabilirsiniz. Profesyonel ekipmanlar ve reji ekibi ile çekim gerçekleştirilir. İhtiyaç halinde post production ve motion hizmetleriyle çekim tamamlanır.

Zengin Görüntü Çeşitliliği

Havadan görüntülemenin son zamanlarda yaygınlaşmasının nedeni zengin görüntü çeşitliliğine olanak tanımasıdır. Özellikle tanıtım filmleri ve video klip çekimlerinde insansız hava araçlarıyla sağlanan havadan görüntüleme tekniklerinden yararlanabilirsiniz.

Hava fotoğraflarının büyük yararına rağmen, fotoğrafların toplanması ve sayısallaştırılması sırasında sıklıkla kullanımlarını sınırlayabilecek hataların meydana geldiğine dikkat etmek önemlidir. Bu yanlışlıklar hava fotoğraflarını ya da videoları nadiren işe yaramaz hale getirse de fotoğraf/video çekimi, depolama ve dijitalleştirme sırasında uygun önlemlerin alınması şartıyla, ana hata kaynaklarının anlaşılması doğru analiz için çok önemlidir.

Farklı Amaçlara Farklı Yöntemler

Hangi tür hava fotoğrafının kullanılacağına karar vermek söz konusu olduğunda, onu kullandığınız amaca bağlıdır.

Eğik havadan görüntüler, arazinin topografik ayrıntılarını ortaya çıkarmaya yardımcı olur. Jeolojik veya arkeolojik araştırmalar için kullanışlıdır. Düşük ve yüksek eğik görüntüler genellikle keşif araştırmalarında kullanılır. Eğik havadan görüntüleme, 3D modeller için de kullanılabilir.

Kullanıcılar genellikle aynı alandaki görüntüleri iki veya daha fazla farklı yönden birleştirir ve 3D modeller veren analiz tekniklerini kullanır. Bu görüntülere 'stereoskopik görüntüler' üç yön için 'üç stereo' veya iki yön için 'stereo görüntü çiftleri' denir.

Öte yandan, dikey fotoğraflar haritalama ve çoğu nesne algılama kullanım durumu için daha iyidir. Çekim amacına göre bu tekniklerin birinden faydalanabilirsiniz.

Piktora, geleneksel havadan fotoğraf ve video prodüksiyon hizmetlerinin yanı sıra koordinat bazlı uçuş, belirli bir noktada sabit olarak yükselme, önceden belirlenen noktaları takip etme gibi hizmetleri de vermektedir.  En son teknoloji havadan görüntüleme araçları, ekipman ve aksesuarlarıyla bütün ihtiyaçlarınıza göre çözümler üretmektedir.

Havadan görüntüleme ile ilgili tüm bilgiler karşılıklı olarak netleştirilir. Canlı yayın veya offline tercihinize göre reji ve ekipmanlar konusunda fikir birliğine varılır.

Onayınızla birlikte karşılıklı olarak çekim tarihleri kararlaştırılır. Piktora’nın profesyonel ekibi ve son teknoloji kayıt ekipmanları ile çekiminiz yapılır. Gerektiği takdirde motion ve post production hizmetleriyle çekiminiz finalize edilir.

Tanıtım filminizin havadan görüntülenme yoluyla zenginleştirilmesini ve yeniden düzenlemesini isterseniz bize ulaşabilirsiniz.

contact_support İLETİŞİM FORMU

Bilgileriniz başarıyla kaydedildi!
Teşekkür Ederiz.
Yetkililerimiz en kısa sürede verdiğiniz iletişim bilgileriniz ile sizlere geri dönüş sağlayacaklardır