TREN

HAVADAN ÇEKİM YAPMANIN ÖZELLİKLERİ

Yüksek bir noktadan çekim gerçekleştirmek için drone eşliğinde havadan çekim yapmak gerekir. Bunun için ise Flycam, Aircam, Skycam, Helicam gibi drone ve multikopter teknolojisiyle çalışan ekipmanlar kullanılır. Ve bu ekipmanların kullanımı lisans, ehliyet ve uzun uçuş saatlerini kapsayan tecrübe gerektirir. Bu uçuşları yapacak bir drone operatörünün IHA'ya kayıtlı özel pilotluk belgeleri bulunmaktadır.

Drone kamera nedir?

Drone kameralar, HD kalitede çekim yapmanızı sağlayacak, genişliği dronenin ölçülerine bağlı olarak ortalamanın üzerinde olan her alana girilmesine imkan tanıyan bir cihazdır. Kameranın elinizle veya bir aparatla tutulması yerine, havada istediğiniz yere götürülmesini ve bu esnada çekim yapılmasını sağlayan bir kullanım avantajı sağlar

Drone Çekiminin Avantajları

Drone zararları çok az olması ve düzgün kullanıldığı taktirde hiçbir zararı bulunmayan bir cihaz olması nedeniyle sık sık çekimlerde kullanılmaktadır. Artık sadece filmlerde değil, tanıtım filmlerinde, eğlenceli videoların çekiminde hatta trafik polislerinin trafik takibinde bile kullanılmaya başlandı. Kameranın yüzlerce metre ileride sizden uzak bir noktada fakat sizin kontrolünüzde havada hareket ettirilerek, açı ayarlaması yapılarak çekim yapması sağlanıyor.

Drone Kullanımının Faydaları

Drone, yüzlerce metreden yapılacak çekimlerde de bir noktayı net olarak çekime uygun hale getirecek kamera kullanıldığı taktirde oldukça avantajlıdır. Drone ne kadar yükselir sorusunun cevabı ise, markaya ve drone'un kullanım özelliklerine bağlı olarak değişiklik gösteriyor.

Bilgileriniz başarıyla kaydedildi!
Teşekkür Ederiz.
Yetkililerimiz en kısa sürede verdiğiniz iletişim bilgileriniz ile sizlere geri dönüş sağlayacaklardır