GELECEKTE VİDEO İÇERİK

Eklenme Tarihi: 04.04.2019 Güncellenme Tarihi: 02.04.2021

Gelecekte video içerik yerini sağlamlaştırmaya devam edecek!

Video paylaşımları artacak ve yeni teknoloji yaygınlaştıkça ürünlerin satışları da artacak.

Video içerikler markaların oluşturduğu stratejiyi en etkili şekilde ifade eden araç konumunda. Video reklamları doğru yapılan bir segmentasyon ile planlandığı takdirde daha başarılı sonuçlar doğuruyor. Araştırmalara göre tüketiciler bir ürünü ya da hizmeti satın almadan önce ürün hakkında araştırma yaparken online videoları seyrediyorlar. Video içerikler alışveriş süresince karar verme aşamasında yardımcı oluyor. Satın alma kararını vermek için ürünün duygusal faydasından çok özelliklerini açıklayan vurgulayan içerikler, ürünü deneyimleyen bir kullanıcının görüşleri etkili oluyor.

Tüketiciler online video seyrederek araştırma yaparken daha az vakit harcıyorlar. Dolayısıyla konvansiyonel mecralara göre internet üzerinden video seyretmek daha kolay hale geliyor. Bir ürün ya da hizmet için içerik oluştururken, hedef kitlenin beklentilerini göz önünde bulundurmak gerekiyor. Özellikle milenyumlar video içeriği daha yüksek oranda izliyorlar. Satın alacakları ürünler hakkında derinlemesine araştırma yapıyorlar. Youtube kanallarına üye oluyorlar, viral filmlerden etkileniyorlar.  Fakat tüketici davranışları da değişiyor. Sadece Y ve Z jenerasyonu değil, X kuşağı da teknoloji ile iç içe.  Günümüzde video içerik izleyen kişiler arttı. Yeni gelen nesiller ile beraber online video izlenme oranları da artış gösterecek.

CRM entergrasyonu ve sanal gerçeklik videoları video içeriklerin geleceğine yön verecek. Video pazarlama sağlayıcınızın platformu bayinizin CRM’iyle tamamen entegre olduğunda, video içeriği bir pazarlama aracından etkin ve uygulanabilir bir yol üreticisine dönüştürülür. Entegrasyon,  alışveriş yapan kişilerin video görüntüleme verilerini ürünün web sitelerinden, Facebook gibi üçüncü parti listeleme sitelerine çekilmesini sağlıyor.

Veriler daha sonra gerçek zamanlı olarak CRM’ye iletiliyor ve burada müşteri kayıtlarıyla eşleştiriliyor. Buna davranış tabanlı pazarlama teknolojisi deniyor ve bireysel tüketicilerin kullanıcı profillerini oluşturuyor. CRM’deki müşteri profilleriyle eşleştirildiğinde, bayiler bireysel alıcı ilgi alanlarına hitap eden hedefli mesajlar üretebilir. Entegrasyon, pazarlamacılardan, satış ve pazarlama verilerini video yoluyla gerçek zamanlı olarak bireysel bir müşteriye geri iter.

Video platformu ve CRM entegrasyonuna sahip olmanın en büyük yararı, satış ekiplerinin müşterilerin video görüntüleme davranışlarını anında ortaya çıkardığı için uyarılmasıdır.

Bir müşteri kaydını çekme gücünü ve müşterinin hangi videoları görüntülediğini görebildiğinizi düşünün. Video verileri ve CRM entegrasyonu, satışlarınızı katlanarak artıracaktır.

VR videoları için Google aramaya ilgi geçen yılda dört kat arttı ve akıllı telefon ve bir VR kulaklık kullanan herkes VR videolarını görüntüleyebilir.

Tüketiciler bir VR deneyiminde dikkatlerini dağıtmadan sadece mesaja odaklanıyor.
VR videoları mobil reklam pazarlamacılığı veya e-posta pazarlama kampanyalarında da kullanılabilir. Z jenerasyonunun yüzde 79’u VR deneyimi yaşadığını söylüyor. Sosyal medyada çok yüksek oranlarda VR paylaşıyor ve tartışıyorlar. Gelecekte paylaşımlar artacak ve yeni teknoloji yaygınlaştıkça ürünlerin satışları da artacak.

contact_support İLETİŞİM FORMU

Bilgileriniz başarıyla kaydedildi!
Teşekkür Ederiz.
Yetkililerimiz en kısa sürede verdiğiniz iletişim bilgileriniz ile sizlere geri dönüş sağlayacaklardır