FİLENİN SULTANLARI İLE ŞAMPİYONA YOLUNDA...

Eklenme Tarihi: 13.12.2019 Güncellenme Tarihi: 07.07.2021

Bir file ve bir voleybol topu eşliğinde güzel bir sanat eseri ortaya koyabilirdik, ancak Filenin Sultanları olmadan gücün ötesindeki mücadelenin reklam filmini çekemezdik...

2019 Kadınlar Milli voleybol takımımızın Avrupa Voleybol şampiyonası final etabı için ekibimizle birlikte İzmir’de bir çekim üssü kurduk. Kadın voleybol takımımızın bu yıl ki şampiyonlar ligindeki mücadelesini bir sanat eserine dönüştürmeyi hedefledik ve bu hedefle prodüksiyon hizmetleri gerçekleştirdik.

Voleybol sahasında yaptığımız çekimlerde, Filenin Sultanlarını ağırladık ve onlarla sohbet ederek, hangi yanlarını kameraya yansıtmamız gerektiği konusunda yaratıcı fikirler ürettik. Türkiye’de düzenlenen Avrupa voleybol şampiyonası için gurur kaynağımız olan Kadın milli voleybol takımımızı, ekrana yansıtırken onların fileyle olan mücadelesinin çarpıcı yönleri üzerine gerçekçi çekimler yapmaya özen gösterdik.

Bir voleybol oyuncusunun bedensel hareketleri, dikkat ve odaklanma yönlerinin ağır bastığı bu çekimleri 15 kişilik bir ekiple kısa zamanda tamamlamayı hedefledik, çünkü Milli takımımızın bu yorucu lig sürecinde daha fazla yorulmaması bizim için önemliydi. 

Filenin Sultanları’na eşsiz bir çalışma hazırlamak için önceden ortaya koyduğumuz video serilerinden farklı bir yöntem uyguladık. Önceliğimiz Milli takımımızın voleybol sahası üzerindeki duruşunu ve ekrana yansıyacak karakterlerini ön plana çıkarmaktı.

Bu sırada onlarla vakit geçirmek, maç sırasındaki rutinlerini öğrenmemiz gerekti. Birlikte ortaya koyacağımız video çekimleri için voleybolcularımızla çekim sırasında güzel zaman geçirmek, onların doğallığını ortaya koymamız için gözlem yapmamıza yardımcı oldu.

Voleybolu ışık, ses ve kamerayla bir araya getirdiğimiz bu anlarda, ışığın geliş açısından, sesin akustik düzeyine kadar titizlikle çalışan ekibimiz, kamera açılarını Voleybol oyuncularımızın beden ve yüz karakterlerine göre yaratıcı açılardan çekti. Bir imza niteliği taşıyan farklı açıların oluşması, ortaya beklediğimizden çok daha güzel karelerin çıkmasına olanak tanıdı.

 Güzel bir çalışma ortaya koymak için voleybol sahasının her bir noktasından farklı çekim açıları yakalayıp, voleybol oyuncularımızın bütün hareketlerini pür dikkat bir şekilde çekime aldık. Işığın voleybol sahasıyla birleştiği anda ortaya çıkan güzel atmosferi kaçırmamak için çoğu zaman sürekli çekim yapıyor vaziyetteydik.

Çekimler Sona Erdikten Sonra…

Bumper ads, reklam filmleri ve tanıtım filmleri serisi için İzmir’in Voleybol sahasında buluştuğumuz Filenin Sultanları için yaptığımız çekimleri Video kurgu ekibimize yönlendirerek, hızlı bir şekilde kurguların tamamlanmasını hedefledik.

Avrupa Voleybol şampiyonası final etabı için hazırladığımız videoların kurgudan hızlı bir şekilde çıkması ve hemen hazır olması sonucunda yayınlanmaya başlayan çekimlerimiz, bize Avrupa’da ve Türkiye’de güzel bir voleybol maçı izleme şansı veren Milli takımızın en güzel yanlarını yansıtma fırsatı verdi. Severek ve heyecanla tamamladığımız İzmir çekimlerinde, Filenin Sultanlarını büyük bir şampiyonluk umuduyla yolcu ettik.

Sporun ve kadınların gücünü bir arada görme şansı elde ettiğimiz bu çalışmamız, hem beklediğimizden daha keyifli sürdü hem de çok eğlenerek ve mutlu olarak reklam serilerimizi tamamlamış olduk. Filenin Sultanları ile tanışmak ise işimizin en güzel ve eğlenceli taraflarından biriydi.

 

contact_support İLETİŞİM FORMU

Bilgileriniz başarıyla kaydedildi!
Teşekkür Ederiz.
Yetkililerimiz en kısa sürede verdiğiniz iletişim bilgileriniz ile sizlere geri dönüş sağlayacaklardır