ETKİLİ VİDEO PAZARLAMA KAMPANYASI

Eklenme Tarihi: 04.04.2019 Güncellenme Tarihi: 12.04.2021

Videoyu nasıl etkili bir şekilde nasıl entegre edeceğinizi bilmiyor musunuz?

Online Yayıncılar Derneğine göre, insanların yüzde 80’i son 30 günde gördükleri bir video reklamı hatırlıyor. İş dünyasındaki pek çok kişi için, bu güçlü bir istatistik, özellikle de ComScore’un yüzde 64’ünün internetteki bir videoyu izledikten sonra internet üzerinden bir ürün veya hizmet satın alması ihtimalinin bulunması ile birlikte kullanıldığında güçlü bir istatistik.

Pazarlama ekibiniz pazarlama kampanyalarınıza videoyu dahil etmeyi düşünüyor ise işte yöntemleri…

Kampanya hedeflerinizi belirleyin
Film yapmaya başlamadan önce, kampanyanızla ne yapmak istediğinizi düşünün. Hedefiniz bir hikaye ile marka imajını artırmak mı? Veya tüketicileri bir referansla ürününüze veya hizmetinizi satın almaya ikna etmek mi istiyorsunuz?

Hedeflerinizi belirledikten sonra, bunlara en iyi nasıl ulaşacağınızı belirleyebilirsiniz. Bütçeniz ve zaman çizelgeniz de kampanya hedeflerinizi etkileyebilir.

Ortamı ve platformunuzu seçin
Dijital çağda, video her şeyi ifade eder. Örneğin, Facebook gibi bir sosyal medya platformunda canlı bir akış veya daha geleneksel bir uzun biçimli film. Birden çok dağıtım seçeneği de vardır.

Doğru veri takibi ile video kampanyalarınız için hangisinin en etkili olduğunu belirlemek için Facebook, Instagram, Twitter, Vimeo ve YouTube gibi birden çok platformu test edebilirsiniz. Bazı durumlarda, iki veya daha fazla platformun eşit derecede iyi çalıştığını görebilirsiniz. Örneğin, 10 dakikalık bir videonuz varsa, videonun tamamını web sitenizde yayımlayabilirsiniz; YouTube’da üç ila beş dakika klip ve Facebook ve Twitter’da 30 saniyelik klip yayınlayın.

Mümkün olduğunca, içeriğinizi en üst düzeye çıkarın ve etkinliği akılda tutarak dağıtım kanallarınız için optimize edin.

Bu, her platformda izin verilen maksimum video uzunluğunun yanı sıra altyazıların gerekliliği veya Facebook’daki harekete geçirici mesajların yerleştirilmesi gibi özellikler de önemlidir. YouTube’da mevcut olan gibi, gömülü CTA’lar, bazı platformlara diğerlerinden daha fazla uygun olabilir.

Teknik yönlerini gözden geçirin
Videoyu şirketinizin pazarlama kampanyalarına dahil etmek, teknik bakım gerektirir. Çözünürlük, yükleme süresi video kampanyası başarınızı etkileyebilir, bu nedenle videonuzu seçtiğiniz platformlarda test etmeniz kritik önem taşır. Örneğin, dosyanız büyükse, mobil cihazlara yüklenmesi çok uzun sürebilir. Videonun yüklenmesini beklemek yerine Vimeo ve YouTube gibi platformlarda izleyiciler, videonuzu seyretmeyebilir.

Videonun sonucunda teklifinizi kaç kişinin keşfettiğini izlemek, tamamlama oranı ve bırakma puanlarını da öğrenmek isteyebilirsiniz. Kaç izleyici tam videoyu izliyor? Ve eğer yapmazlarsa, hangi noktalardan vazgeçerler?

Videonuzun gittikçe daha popüler hale gelip gelmediğini ve web sitenize tıklama sayısının artıp artmadığı ölçülebilirsiniz. Video içeriğiyle pazarlama kampanyalarını zenginleştirmek, hedef kitlenize ulaşmanıza yardımcı olabilir.

contact_support İLETİŞİM FORMU

Bilgileriniz başarıyla kaydedildi!
Teşekkür Ederiz.
Yetkililerimiz en kısa sürede verdiğiniz iletişim bilgileriniz ile sizlere geri dönüş sağlayacaklardır