ETKİLİ SOSYAL MEDYA İÇERİĞİ: VİDEONUN GÜCÜ

Eklenme Tarihi: 07.09.2020 Güncellenme Tarihi: 05.04.2021

Şirketler için sosyal medya başarısı demek, daha fazla satış, daha fazla bilinirlik, daha yüksek ulaşılabilirlik ve daha fazla güven demektir. Peki bir şirket sosyal medya içeriği ile bunu nasıl mümkün kılabilir gelin beraber inceleyelim.

Sosyal medya, internetin insan hayatını etkilemesi ve pek çok kişi tarafından yoğun bir şekilde kullanılmaya başlaması oluşmuş olan önemli bir platformdur. Sosyal medya da görsel ve video içeriklerin paylaşılması kişilerin kaliteli ve eğlenceli vakit geçirmesine yardımcı olmaktadır. Özellikle insanların yoğun bir şekilde sosyal medya kullanıyor olması markaların da pazarlama iletişimi kanalı olarak sosyal medyayı kullanmalarına neden olmaktadır. Sosyal medya pazarlaması kapsamında video içerikler, görsel içerikler ve çeşitli metinler kullanılabilmektedir. Ancak bu yöntemlerden en ilgi çeken şüphesiz ki video içeriklerdir. Peki, video içerikler sosyal medya pazarlamasını nasıl etkilemektedir? Gelin hep birlikte inceleyelim.

Video Marketing Nedir?

Video marketing, adından da anlaşılabildiği üzere video içerikler ile pazarlama anlamına gelmektedir. Sosyal medya videoları özellikle son zamanlarda popüler hale gelmiştir ve video marketing alanında da çeşitli gelişmeler oluşmuştur. Facebook, Instagram, Youtube, Twitter, Snapchat gibi sosyal medya platformları video içerikleri için son derece uygun platformlardır. Video içerik üretimi; sosyal medya pazarlamasında etkili bir sonuç alınabilmesi ve geri dönüşümlerin en iyi şekilde alınabilmesi için büyük bir öneme sahiptir. Özellikle e-ticaret firmaları müşterilerine üretip sattığı içerikleri tanıtmak ve bu ürünler ile ilgili müşterilerini bilgilendirmek için video marketingi yoğun bir şekilde tercih etmektedir.

Video içerikler, hedef kitle üzerinde normal görsel ile hazırlanan içeriklere göre daha yüksek etki yaratmaktadır. Ancak doğru video içeriğin üretilmesi de oldukça hassas bir konudur. Doğru planlanmamış bir sosyal medya videosu ile hem zaman hem de para kaybı yaşayabilirsiniz. Bu nedenle sosyal medya stratejinize uygun video üretimi konusunda bu alanda uzman bir ajans ile ilerlemek çalışmalarınıza yüksek katkı sağlayacaktır.

Video İçeriklerin Önemi

Video içerikler hem sesli hem görsel hem de yazılı bir şekilde kişilere ürünler ile ilgili detaylı bilgi verebilmektedir. Bu nedenle video içerikler sosyal medya platformlarında kaliteli bir şekilde reklam çalışması gerçekleştirilebilmesinde büyük bir öneme sahiptir. Video içerikler müşterilerde çok daha fazla güven oluşturmaktadır. Müşteriler bir ürün ya da hizmet ile ilgili satın alma davranışı gerçekleştirmeden önce konu ile ilgili çeşitli araştırmalar yapmaktadır. Bu nedenle ürün ve hizmetler ile ilgili detaylı bilgilerin anlatıldığı video içerikler tüketicilerin satın alma davranışlarını gerçekleştirmelerinde son derece büyük bir öneme sahiptir.

Tüketicinin satın alma kararında bu denli etkili olan doğru video içerik için bizlerle iletişime geçebilir ve etkili bir sosyal medya video üretimi konusunda destek alabilirsiniz.

contact_support İLETİŞİM FORMU

Bilgileriniz başarıyla kaydedildi!
Teşekkür Ederiz.
Yetkililerimiz en kısa sürede verdiğiniz iletişim bilgileriniz ile sizlere geri dönüş sağlayacaklardır