BAŞARI HİKAYESİ VİDEOLARININ PAZARLAMADAKİ YERİ

Eklenme Tarihi: 08.01.2020 Güncellenme Tarihi: 07.04.2021

Başarı hikayesi videoları; şirketinizin veya şirket çalışanlarınızın, kurumsal, bireysel veya toplumsal bir sorunu çözmelerini anlatan, bu çözümü aşamalarıyla ve hikayeleştirerek gösteren video içeriklerdir.

Başarı hikayesi videoları ile kurum içi veya dışında gücünüzü gösterebilir, çalışanlarınızın motivasyonlarına katkı sağlayabilirsiniz.

Hem kendi kurumunuzun, hem de kurumunuzla olan çalışma sürecinin hedef kitleye neler kazandırdığını anlatan pazarlama merkezli başarı hikayesi videoları, doğru sorular ve doğru içeriklerle hazırlandığı takdirde her iki tarafa da önemli katkılar sağlar.

Başarı öyküsü filmleri tüm sektörlere uyarlanabilir. Başarı Öyküsü filmleri aynı zamanda yüksek etkisi olan birer Tanıtım Filmidir de. Piktora olarak işte tam da bu aşamada devreye giriyoruz, doğru içerikle video üretimi konusunda size destek veriyoruz.

Doğrusu şu ki; gerçekleştirdiğiniz her bir proje, verdiğiniz her bir hizmet potansiyel bir başarı hikayesidir.

Sunduğunuz hizmetin müşterilerinize nasıl katkı sağladığını, finansal ve sosyal verimliliğine ya da sürdürülebilirliğine nasıl destek olduğunu müşterileriniz kendi ağızlarından anlatsalar ne hoş olurdu değil mi?

İş yerindeki çalışanların motivasyonunu artırmak ve performanslarının düşmesini engellemek için şirketler bu videolardan yararlanırlar. Başarı hikâyesi videoları yalnızca kurum içinde güçlendirmek için değil kurum dışında da güçlü bir imaja sahip olmanızı sağlar. Bu videolar çalışanlarınızın üzerinde olduğu kadar mevcut ve potansiyel müşterileriniz üzerinde de önemli bir etki bırakır.

Pazarlama Gücüne Doğrudan Etki

Hedef kitleye hem kendi şirketinizin hem de şirketinizde gerçekleşen çalışma sürecinin neler kazandırabileceğinizi anlatmak amacıyla pazarlama merkezli başarı hikâyesi videoları hazırlamak pazarlama gücünüz üzerinde doğrudan etki bırakır. Etkisi yüksek soruları içeren ve doğru içeriklerle sahip başarı hikâyesi videoları pazarlama konusunda büyük katkı sağlar. Üstelik tüm sektörlere uygulanabilen bu başarı öyküsü filmleri aynı zamanda iyi bir tanıtım aracıdır. Piktora olarak işte bu tanıtım aşamasında ihtiyacınız olan bu hizmeti en iyi video içerik üretimi ile sunuyoruz.

Müşteri ile İş Birliği

Aslında planladığınız her projenin gerçek olmasını sağladığınızda ve vermeye devam etmekte olduğunuz mevcut hizmetlerinizle kendi başarı hikâyenizi her gün yazıyorsunuz demektir. Ürün veya hizmetinizi en iyi satan kişi siz değilsiniz. Aslında, muhtemelen sizin için çalışmıyorlar bile. Yeni satışların en iyi kaynağı, muhtemelen harika bir müşteri deneyimi ve olağanüstü bir ürünle hayranlık uyandıran mevcut bir müşteridir.

Müşterileriniz bu özveriyle sunduğunuz hizmet ve projeleri kendi ağızlarından bir videoda anlattıklarında sahip olabileceğiniz en iyi tanıtım filmlerine de sahip olursunuz.  En iyi video içeriği, izleyiciyle bağlantı kuran hikâyeler anlatır. Kendiniz hakkında ne kadar iyi hikâyeler anlatırsanız, izleyicilerinizin şirketinizin neler sunduğunu ve onlar için neler yapabileceğini anlama olasılığı o kadar artar.

Başarıyı, Başarılı Bir Video Getirir

Başarılı bir video oluşturmaya gelince, hikâyenizi hızlı bir şekilde hayata geçirmelisiniz, böylece insanlar akışlarında gezinirken anında ilgi toplayacak. Açılış saniyelerinde, videonuzun neyle ilgili olduğunu netleştirmeli ve izleyiciye izlemek üzere oldukları şeyin kendi zamanlarında işe yaradığına dair güven vermelisiniz.

Daha önce tartıştığımız, yaptığınız işi seven ve çevrimiçi olarak sizi övecek müşterilerle başlayın. Onları konunuz olarak seçmeden önce kim olduklarını, ne yaptıklarını, nerede çalıştıklarını ve ne zamandır hayranınız olduklarını araştırın. Müşterinizden sizin için bir videoda görünmesini istemeden önce onu tanıyın.

İyi bir uyum sağlayacaklarını öğrendikten sonra, onların özel deneyimlerine yönelik bazı sorular sormalısınız. Unutmayın, bunun odak noktası gerçekten müşteridir, ancak ürününüz ya da hizmetiniz onların tutarlı açıklamaları ile önemli bir rol oynar. Sorulacak soru, size veya ürününüze tanıtılmadan önce neyle mücadele ettiklerini özetlemeyi amaçlamalıdır, böylece onlar için çözmenize nasıl yardımcı olduğunuzu hızlı bir şekilde gösterebilirsiniz. Şimdi nasıl daha verimli çalıştıklarını ve ürününüzün bunda nasıl bir rol oynadığını gösterin.

İyi aydınlatılmış bir alan bulun. Yakınlarda konunuza ve arka planınıza ışık girmesi için pencereler olmalıdır, ancak çekiminizde pencereleri göstermekten kaçının, böylece görüntünüzü temizlemesinler veya odağımızın dikkatini dağıtmasınlar.

Onları rahat ettirin. Kanepelerde veya aşırı doldurulmuş sandalyelerde kamburlaşmak kimseyi iyi göstermez. Röportaj yaptığınız kişiyle sanki kamera orada değilmiş gibi ilgi çekici bir konuşma yapmaya odaklanın. Senaryonuzu bir rehber olarak kullanın, ancak konuşmanın doğal bir şekilde ilerlemesine izin verin, böylece planlanmamış ve ilginç bir şey ortaya çıkarsa, onu daha derinlemesine keşfedebilirsiniz.

Kaliteli bir şekilde başarı hikâyesi videoları kayda alırsanız bu size referans olacak insanların var olduğunu gösterir ve pazarlama aşamasında potansiyel müşterilerinizin güveninin kazanmanızı sağlar.

contact_support İLETİŞİM FORMU

Bilgileriniz başarıyla kaydedildi!
Teşekkür Ederiz.
Yetkililerimiz en kısa sürede verdiğiniz iletişim bilgileriniz ile sizlere geri dönüş sağlayacaklardır