ANİMASYON REKLAM FİLMİ NEDİR? 2D ANİMASYON REKLAM FİLMİ NASIL YAPILMALI

Eklenme Tarihi: 14.09.2023 Güncellenme Tarihi: 03.10.2023

2D Animasyon Reklam Filmi Nasıl Yapılır?

Animasyon reklam filmleri ya da 2D animasyon reklam filmi; hedef kitleye uygun şekilde tasarlanan ve hedefi kitle ile marka arasında güçlü bir bağ oluşturmak olan reklam çalışmalarıdır. Hedef kitlenin ilgisini çekme hedefi olan bir animasyon reklam filmi ile marka imajının da titiz bir şekilde yansıtılması arzu edilmektedir. Genellikle kurumsal kimliğin daha güçlü olmasını hedefleyen bu reklam çalışmalarında siz de hedef kitlenize yönelen başarılı çözümlere odaklanabilirsiniz.

 

 

Reklam Animasyonları Nasıl Hazırlanmaktadır?

Reklam animasyonları, internet ortamında yaygın bir şekilde kullanılan ve tamamen dijital ortamlarda tasarlanan reklam çalışmalarıdır. Genellikle dijital ortamlarda hizmet veren markaların sık sık tercih ettikleri bu reklam çalışmalarının izleyiciler üzerinde daha etki bıraktığı ve akılda kalıcı olduğunu da vurgulamak önemlidir. Hazırlık süreci en az geleneksel bir reklam filmi kadar detaylı olan reklam animasyonlarında süreç aşağıdaki şekilde ilerlemektedir.

Reklam animasyonlarının hazırlanabilmesi açısından öncelikli olarak bir senaryonun hazırlanması gerekir. Senaryo tıpkı reklam filmlerinde olduğu gibi bütün akışla alakalı detayları içermektedir. Senaryo hazırlandıktan sonra ise kullanılacak karakterler ve unsurlar tek tek kararlaştırılarak animasyonun tamamlanması söz konusu olmaktadır. Animasyon tamamen dijital ortamda çizilen karakterler ve karakterlerin seslendirme ile desteklenmesi sonucunda ortaya çıkar. Reklam animasyonlarının başarısı kusursuzluğun hedeflenmesi ile mümkün olacaktır.

 

 

Başarılı 2D Animasyon Reklam Filmi ile İlgili Özellikler

Kaliteli 2D animasyon filmleri ile reklam çalışmalarınızın daha başarılı bir sonuç vermesini istiyor olabilirsiniz. Bu durumda dikkat etmeniz gereken en önemli konular başarılı bir animasyon reklam filminde ne tür özelliklerin bulunması gerektiğidir. Aşağıda sıraladığımız detaylar sayesinde merak ettiğiniz hemen her detayı bulabileceksiniz.

 

Seslendirme ve Müzik Kullanılmalı

Animasyon reklam filmleri ile alakalı göz ardı edilmemesi gereken detayların başında seslendirme ve müzik gelir. Çünkü iki unsurdan bir tanesinin olmadığı reklam filmlerinin tüketici kitlesi üzerinde olumlu bir etki yaratması pek mümkün olmayacaktır. Seslendirme ve müzik kullandığınız çalışmalarda etkiyi çok daha iyi bir şekilde gözlemleyebilirsiniz. Üstelik vermek istediğiniz mesajı tüketiciye geçirmenin sağladığı ayrıcalık da bir başka olacak!

 

Animasyon Senaryosu Akıllıca Hazırlanmalı

Animasyon senaryosu konusunda başarılı bir sonuca ulaşmak adına da titiz çalışmalar yürütmeniz gerektiği göz ardı edilmemesi gereken bir gerçek. Bu nedenle de animasyon konusunda bir senaryo hazırlanırken her detayıyla titizlik sergilenmeli. Başarıyı ortaya çıkaracak senaryolar konusunda uzmanlardan destek almak sizin açınızdan en doğrusu olacaktır. O halde tercihinizi yaparak senaryo konusunda uzmanlaşmış ekibimizden destek almaya başlayabilirsiniz.

2D animasyon reklam filmleri ile alakalı bütün merak ettiklerinizi değerlendirmeli ve başarılı bir sonuca ulaşmanın kapılarını aralamalısınız. Reklam filmlerinde animasyon ayrıcalıklarını yakalayarak kusursuz bir çalışma gerçekleştirmek sizin için mümkün olacak!

contact_support İLETİŞİM FORMU

Bilgileriniz başarıyla kaydedildi!
Teşekkür Ederiz.
Yetkililerimiz en kısa sürede verdiğiniz iletişim bilgileriniz ile sizlere geri dönüş sağlayacaklardır