AKILLI TELEFONLARDA EN İYİ VİDEO DÜZENLEME&MONTAJ PROGRAMLARI VE ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Eklenme Tarihi: 10.11.2023 Güncellenme Tarihi: 10.11.2023

Akıllı telefonlarda en iyi video düzenleme & montaj programları ve özellikleri nelerdir?

İçerik üreticileri için video edit programları olmazsa olmazlardan biri. Bu programlar sayesinde çektiğiniz görüntülere hayal ettiğiniz dokunuşları yapabiliyorsunuz. İşte akıllı telefonlarda rahatlıkla kullanabileceğiniz en iyi video düzenleme, montaj programları ve özellikleri!

Video çekip düzenlemek ilginizi çekiyor mu? Kaydettiğiniz görüntülere istediğiniz görsel efektleri ekleyip dikkat çekici içeriklere imza atmanız çok kolay. Akıllı telefonlarda kullanıma uygun video edit programları sayesinde kayda aldığınız ham görüntüleri dilediğiniz biçimde kurgulayabilirsiniz. Gelin, akıllı telefonlar için en iyi video düzenleme ve montaj programlarının neler olduğuna ve özelliklerine yakından bakalım.

Adobe Premiere Rush

Görüntü düzenleme uygulaması denince akla gelen ilk markalardan biri, Adobe. Firmanın geliştirdiği akıllı telefonlara uyumlu Adobe Premiere Rush, kullanımı kolay arayüzüyle video düzenlemek isteyenleri memnun etmeyi hedefliyor. Adobe Premiere Rush'ı akıllı telefonunuza indirerek çektiğiniz görüntülere istediğiniz filtre ve efektleri belirli bir ücret karşılığında uygulayabilirsiniz. Dilerseniz videolara arka plan müziği veya yazı da ekleyerek düzenlemelerinizi tamamlayabilirsiniz.

 

LumaFusion

Akıllı telefonlarda video düzenlemek için sıklıkla tercih edilen uygulamalardan LumaFusion'ı ücretsiz şekilde telefonlarınıza indirebiliyorsunuz. Bu programı kullanarak görüntülerinizi görsel efekt veya filtrelerle renklendirebiliyor, bunun yanı sıra tam özellikli ses mikseri sayesinde yüksek ses kalitesi sunan içerikler de tasarlayabiliyorsunuz. Ses ve görüntüleri ayrı olarak dışarı aktarma imkânı da sunan LumaFusion, özellikle profesyonel anlamda video edit işleriyle uğraşanlar için birebir.

 

CyberLink PowerDirector

Kolay kullanımıyla dikkat çeken CyberLink PowerDirector, özellikle video düzenlemeye yeni başlayan amatör kullanıcıları mutlu ediyor. Uygulamayı telefonlarınıza ücretsiz olarak indirip hemen tasarım yapmaya başlayabilirsiniz. Video düzenleme konusunda kendinizi geliştirmek isterseniz detaylı teknik özelliklere erişim sağlamak için ücretli üyelik sistemine geçebilirsiniz.

 

KineMaster

Akıllı telefonunuza ücretsiz indirebileceğiniz ileri seviye video montaj programı araştırıyorsanız KineMaster'ı notlarınızın arasına ekleyebilirsiniz. Program, çekilen görüntüleri kırpma ve yakınlaştırmanın yanında videoyu ters çevirme ve hız ayarını değiştirme gibi farklı özellikler de sunar. İhtiyaç duyulan görüntülerde ince detaylar üzerinde çalışmayı kolaylaştırır. 

 

FilmoraGo

FilmoraGo, hızlı ve kolay biçimde video düzenlemeyi öğrenmenize yardımcı programlardan bir diğeri. Telefonunuza ücretsiz indirip kullanabileceğiniz uygulama sayesinde tüm görüntü montajlama programlarının sunduğu görüntü kırpma, video hızını ayarlama, klipleri istediğiniz düzende sıralama ve ses seviyesini kontrol etme gibi temel işlemleri rahatlıkla yapabilirsiniz.

Stop Motion Studio Pro

Sosyal medyada stop action filmlere sıklıkla yer veriliyor. Pek çok marka, ürün ya da hizmet tanıtımı için bu tarz videoları tercih ediyor. Eğer profesyonel olarak stop action filmler tasarlamaya ihtiyaç duyuyorsanız Stop Motion Studio Pro, tam size göre! Belirli bir ücret ödeyerek satın alabileceğiniz bu program sayesinde ister amatör ister profesyonel olun, hayalinizdeki işleri kolayca hayata geçirebilirsiniz.

Inshot

Cep telefonunuzda ücretsiz şekilde kullanabileceğiniz gelişmiş programlardan biri de Inshot. Bu edit programı sayesinde hazırladığınız video klipleri görsel efektlerle süsleyebilir, müzik ekleyerek yayınlayabilirsiniz. Ancak bazı filtreler ücretli olduğu için onlardan yararlanmak istediğiniz takdirde programı satın almanız gerektiğini de hatırlatalım.

Zoomerang

Zoomerang, akıllı telefonlara ücretsiz indirilebilen programlar arasında yer alıyor. Kolay kullanımıyla dikkat çeken Zoomerang'ın içerdiği çok sayıda efekt ve filtre sayesinde yaratıcı içerikler tasarlayıp kullandığınız tüm sosyal medya platformlarında tasarımlarınızı anında paylaşabilirsiniz. İsterseniz mobil uygulamanın ücretli versiyonunu satın alıp gelişmiş özelliklere de erişim sağlayabilirsiniz.

Tüm sosyal medya araçlarında ilgi çekici içerik üretenler her zaman bir adım önde! Siz de video çekip düzenlemeyi seviyor veya mesleğiniz gereği kurgu ve montaj programlarını kullanıyorsanız cep telefonlarınıza yükleyebileceğiniz uygulamalarla etkileyici içerikler hazırlayabilirsiniz. Videolarınızın profesyonel düzeyde düzenlenip montajlanmasını isterseniz Piktora Yapım olarak yanınızdayız. Kaliteli videolar için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz!

contact_support İLETİŞİM FORMU

Bilgileriniz başarıyla kaydedildi!
Teşekkür Ederiz.
Yetkililerimiz en kısa sürede verdiğiniz iletişim bilgileriniz ile sizlere geri dönüş sağlayacaklardır