Ana sayfa » Piktora Yapım Blog » Genel » Tanıtım Filmi Çekimi Yaptıracak Firmalar Nelere Dikkat Etmeli?

Tanıtım Filmi Çekimi Yaptıracak Firmalar Nelere Dikkat Etmeli?

Tanıtım filmi çekimi için yapım şirketi seçimi, hedef kitleye doğru ve etkili bir şekilde ulaşmak isteyen firmalar için büyük önem taşıyor. Tanıtım filmi çekimi gerçekleştirecek yapım şirketinin profesyonel ve güçlü referanslara sahip olması ortaya çıkacak işin kaliteli bir şekilde olmasının en önemli göstergelerinden biri.

Peki, tanıtım filmi çektirmeyi düşünen firmalar/şirketler tanıtım filmi çekimi yapacak yapım şirketini seçerken neleri göz önünde bulundurmalı?

-Yapım şirketinin kurumsal ve güncel bilgiler içeren bir web sitesine sahip olması (Kurumsal web sitesi olan ve bu web sitesinde yaptığı çalışmalar ile alakalı hedef kitleye fayda sağlayıcı ve bilgilendirici içerikler sunan yapım şirketleri, tanıtım filmi çekimi hizmeti almayı düşünen firma yetkililerin yapılacak işler hakkında ön bilgi olmasını sağlayacak.)

-Yapım şirketinin kurumsal bir geçmişi hakkında bilgi sahibi olunması (Sektörde yeni bir firma mı? Şu ana kadar neler yaptı? Hangi projelerde yer aldı? vb.)

-Yapım şirketi çalışanlarının yaklaşımı, yaptıkları çalışmalar hakkında detaylı bilgiler sunması (Müşteri memnuniyeti, son derece önemli.  Tanıtım filmi çektirmeyi düşünen firma yetkililerinin yapılacak iş hakkında bilgi sahibi olması ve kafasındaki soru işaretlerinin giderilmesi  gerekiyor. Yapım şirketi çalışanlarının firma yetkilileri ile sağlıklı iletişim kurması, ortaya kaliteli bir işin çıkması açısından önemli bir nokta.)

-Yapım şirketinin referansları incelenmeli. (Daha önce çekilen tanıtım filmleri, yapım şirketi hakkında bir izlenim edinmek ve çekim kalitesini görmek açısından önemli bir husus. Tanıtım filmleri her sektör ve firma için farklı teknikler ile çekilebiliyor.)

-Tanıtım filmi çekim aşamaları hakkında bilgiler (Çekim nasıl yapılıyor? Hangi ekipmanlar kullanılıyor? Nerede yapılıyor? Ne kadar sürüyor? Tanıtım filmi çekimi fiyatlarını belirleyen unsurlar neler?  Kaç kişilik bir ekip tarafından hazırlanıyor? Nasıl teslim ediliyor? Ulaşım ve konaklama nasıl sağlanıyor?)

-Yapım şirketinin sunduğu hizmetler (Seslendirme, kurgu, montaj, animasyon, ekipman kiralama vb.)

-Tanıtım filmi çekimi fiyatları, ödeme seçenekleri (Kampanya, indirim var mı? Kredi kartı, çek ve taksitli ödeme gibi seçenekler var mı? vb.)

2016-01-28T21:49:27+00:00 0 Comments

Leave A Comment