Profesyonel Bir Tanıtım Filmi Nasıl Hazırlanmalı?

Ana sayfa » Piktora Yapım Blog » Genel » Profesyonel Bir Tanıtım Filmi Nasıl Hazırlanmalı?

Profesyonel Bir Tanıtım Filmi Nasıl Hazırlanmalı?

Daha önceki yazımızda sizlere bir Tanıtım Filmi Hakkında Bilinmesi Gerekenleri anlatmıştık. Orada da bahsettiğimiz gibi firmayı tanıtmanın belkide en ucuz ve en etkin yöntemlerinden birisi tanıtım filmi hazırlamaktır. Gelin şimdi hep beraber profesyonel bir tanıtım filmi nasıl hazırlanır inceleyelim. Öncelikle unutmayın ki doğru bir tanıtım filmi hazırlamanın 2 ana unsuru bulunmakta. Bunlardan biri tanıtım filmi konusunda uzman ekip ile çalışmak, diğer ise tanıtım filmi ekipmanlarının en iyi kalitede olmasıdır. Bu unsurlardan birinin eksik olması, sizi istediğiniz sonuca ulaşmaktan alıkoyacaktır.

Tanıtım filmi hazırlama aşamaları

Sırayla anlatmak gerekirse tanıtım filminin hazırlanma sırası;

 • Sinopsis (Senaryo taslağı hazırlanır.)
 • Buna göre çekilmesi uygun olacak planlar saptanır.
 • Çekilecek planlar için uygun ekipman, süre ve personel belirlenerek video tanıtım filmin bütçesi oluşturulur.
 • Ardından senaryo ve metinler hazırlanır. Sinopsis’ te ana hatları ile belirtilen her şeyin filme aktarılacağı kağıda dökülür.
 • Senaryo kesinleştikten sonra çekimlere başlanır.
 • Çekim aşaması tamamlandıktan sonra ham bantlardaki görüntüler ve dublaj kurgulanır. Kurgu yani filmin montajı, sesler ile senkronize edilmesi gibi işlemler tamamlandıktan sonra film istenen formata çevrilerek tamamlanır.

Çalışmalarımız mevcut projenin başından sonuna kadar şirketimiz bünyesinde tam bir entegrasyon içinde kusursuz bir şekilde hazırlanmakta ve müşterilerimize sunulan projenin senaryosu, filmin çekimi, metnin ve özgün müziğinin hazırlanması, grafik çalışmaları, kurgusu, montajı ve çeşitli dillerde seslendirilmesiyle istenilen formatta müşterilerimize sunumudur.

Tanıtım filminin hazırlanmak, deneyimli uzman bir ekibin uzun süren çabaları ve azimli çalışmalarıyla olur. Branşlarında uzman olan 7 ila 20 senelik iş tecrübesini mevcut projeyle bütünleştiren çalışma ekibimiz son teknolojik ekipmanlarla müşterilerimize profesyonel ve kusursuz bir sunum hazırlamaktadır.

Ayrıca bir tanıtım filminin hazırlanmasının ardından, bu çalışmayı sadece cd vasıtası ile insalanara vermenin ötesine geçmeniz gerekir. Örneğin Piktora Yapım, arzunuza göre size özel hazırlanan tanıtım videosunun formatları ve süreleri ile oynanarak videonun bir facebook tanıtım filmi veya bir youtube tanıtım filmi olarak kullanılmasını da sağlayabilir. Bu aşamada önemli olan sizin için en doğru çözümün ne olacağına karar vermek olacaktır. Bu konuda sorularınız var ise çekinmeden bize yazabilir veya iletişim sayfamız üzerinden birebir görüşmeye başlayabilirsiniz.

2018-05-29T00:39:19+00:00 2 Comments

2 Comments

 1. admin 11.11.2014 at 18:49 - Reply

  Quisque ligulas ipsum, euismod atras vulputate iltricies etri elit.

  • admin 11.11.2014 at 18:49 - Reply

   Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per connubial rostra.

Leave A Comment