Ana sayfa » Piktora Yapım Blog » Genel » Neden Kurumsal Videoya ihtiyaç Duyarız

Neden Kurumsal Videoya ihtiyaç Duyarız

Artık sadece blogunuzda iyi şeyler yazmanız yeterli değil. Şaşırtıcı ve ilgi çekici içeriklerinizi oluştururken sınırları biraz daha zorlamanız gerekecek.

Neden mi? Çünkü rakipleriniz pazarlama kampanyalarında tanıtım videoları ve kurumsal videolar ile öne çıkmaya başladı bile.

Tanıtım videoları kendinizi ve yazdıklarınızı hedef kitleniz ile buluşturabileceğiniz en önemli ve canlı mecralardan biri.

Söz konusu kurumsal tanırım videoları olduğunda, izleyeceğiniz sağlam stratejiyi tüm ayrıntıları ile ele almalısınız. Sizi başarıya götüren basamaklardan birinin mesajınızı farklı şekillerde ve mecralarda yaymak olduğunu unutmamalısınız!

Gelin daha derinden bakalım ve pazarlama kampanyalarınızda neden dikkat çeken videolara yer vermeniz gerektiğinden bahsedelim!

Öncelike Herkesin Bilgiyi Farklı Şekilde Tüketmek İstediğini Hatırlayın!

Dünyada yüzlerce bilgi alma yöntemi var, konu içerik olduğunda ise asıl amaç eğitmek!

Mevcut ya da potansiyel müşterilerinize sunmanız gereken bilgilerin başında neler mi geliyor? Buyrun bakalım

Müşterileriniz hizmetlerinize neden ihtiyaç duyuyor?
Ürünlerinizi nasıl kullanacaklar?
Sizinle ilgili daha detaylı bilgiye nasıl ulaşabilirler?
Aldıkları bilgileri yaşamlarının neresinde ve en etkili biçimde nasıl uygulayabilecekler?

Evet, ister bilgi, ister hizmet isterseniz de ürün satın, temel içerik oluşturma konusunda izleyeceğiniz amaç, kendinizi anlatmanızdan ve hedef kitlenizin de sizi öğrenmesinden ibaret.

Blogunuza yazılarınızı eklediğinizde, sadece okuyarak ve yazarak öğrenen kişilerin ihtiyaçlarını karşılamış olursunuz. Kurumsal video içerikleriniz sayesinde ise hem görsel hem de dinleme yolu ile yakalarsınız müşterilerinizi.

Videolarınızda takipçilerinizin kolaylıkla takip edebileceği yönlendirmeler varsa, işte o zaman uygulamalı eğitim yaklaşımını benimseyen kişilere de hitap etmiş olursunuz.

Google Videoları Sever

2006 yılında YouTube’u kullanmaya başladığınızdan bu yana Google’ın videolara bayıldığını bilmemek mümkün mü?

Bu yine de sizin için inandırıcı değil ise arama sonuçlarına bir göz atmanız yeterli olacaktır. Google’ın arama sonuçlarında sadece link değil aynı zamanda video sonuçları da yer almakta. Örneğin, araba lastiği satan ve lastiklerin nasıl değiştirildiğini faydalı bir video ile gösteren bir şirketin adı bu sayede 3 ya da 4. Sırada çıkabiliyor.

İnternet kullanıcılarının sizin videonuzu izledikten sonra bunu bizzat yapabileceklerini görmelerini ve ardından sizin şirketinizden yeni bir lastik seti almalarını ister misiniz?

YouTube ve web sitenizdeki videoların, arama motoru sıralamasını nasıl etkileyebileceğini görmek için daha fazla beklemeyin! Kurumsal videolarınızla içerik üretmeye başlayın!

Video Paylaşmak Kolaydır

YouTube ve Vimeo gibi sitelerde video linki ya da sitenin verdiği embed kodunu kullanarak video paylaşımı yapmak kolaylaştırıldı. Bu da kullanıcıların bloglarında, Facebook ya da diğer sosyal medya hesaplarında yer alan o harika kurumsal videolarınızı paylaşma ihtimalini attırıyor demek.

Peki siz nasıl faydalanacaksınız? 

Doğru içeriğiniz, etkili mesajınız ile videonuz hazır ve sosyal medya hesaplarında yayılmaya başladı bile. Sırada ne mi var? O paylaşımların giderek artması ve videonuzu paylaşanlar sayesinde tanıtımızınız sizin adınıza yapılması var. E neden daha fazla bekliyorsunuz o zaman?

Hedef kitlenize ulaşmaya başlamak için kurumsal videonuzu web sitenize, blog yazılarına, Facebook sayfalarına ya da Google+ sayfanıza ekleyin!

Bir video ne kadar paylaşılır ve beğenilir ise ya da YouTube gibi mecralarda bu video ne kadar çok yorum alırsa, arama sonuçlarında yer alma ve internet üzerinden popülerlik kazanma ihtimaliniz de o kadar yüksek olur unutmayın!

2016-01-28T21:53:49+00:00 0 Comments

Leave A Comment