Ana sayfa » Kurumsal Tanıtım Filmi
Kurumsal Tanıtım Filmi 2018-05-22T21:25:22+00:00

Kurumsal Tanıtım Filmi Çekimi ile Markanızı ve Firmanızı Daha Etkili Tanıtın!

Kurumsal tanıtım filmi, bir reklam filminin aksine kurumun müşterilerine kendisini açık bir şekilde ifade etmesine yardımcı olur. Doğru çekilen bir tanıtım filmi, verilmek istenen mesajı hedef kitleye daha hızlı ve daha doğru şekilde iletir.

Kurumsal Tanıtım Filmi Neden Gerekli?

Hemen hemen her kurum özellikle kurumsallaşma sürecini tamamladıysa ya da tamamlama yolundaysa bir tanıtım filmine ihtiyaç duyar. Çünkü kurumsal tanıtım filmi, bir reklam filminin aksine kurumun müşterilerine kendisini açık bir şekilde ifade etmesine yardımcı olur. Bu yüzden her kurumun kendisine özel olarak ve detaylı incelemeler ile hazırlanmış bir kurumsal tanıtım filmi sahibi olması gerekir.

Tanıtımda en önemli noktalardan biri kurumun iyi bir şekilde anlaşılmış olmasıdır. Burada kurum kültürü, kurum mirası ve kurum değerleri gibi bazı önemli noktalara bakılır. Tanıtım filmi içeriği ve görüntüleri itibari ile kurumun değerlerinin dışına kesinlikle çıkmamalıdır. Bunun yanı sıra filmde doğru hedef kitleye hitap ettiğinden de emin olmalıdır.

Unutulmamalıdır ki tanıtım filmi bir reklam aracı değildir. Kurumsal tanıtım filmi hazırlanırken tüm düşünce yalnızca kurumun kendisini eksiksiz ve yeterli bir şekilde anlatıyor olması olmalıdır. Eğer kurum tam olarak anlaşılmadan ya da kurumun ihtiyaçları ve eksiklikleri gözetilmeden bir kurumsal tanıtım filmi hazırlanırsa bu çalışma pek çok açıdan eksik kalır.

Tanıtım filmi hazırlanırken kurumun önemli detaylarının açık bir şekilde aktarılması gerekir. Bu noktada eksik bilgiler olmaması gerektiği gibi aynı zamanda fazla ve gereksiz bilgiden de uzak durulması gerekir. Tanıtım filmi de bir ihtiyaca yönelik ortaya çıkar ki bu ihtiyaç her kurumun kurumsallaşma sürecinin en önemli ayaklarından birini oluşturmaktadır.

Piktora Yapım Kurumsal Tanıtım Filmi Çalışmaları

Ürününüz, markanız ve hizmetleriniz için bir prodüksiyon firması mı arıyorsunuz!

İhtiyaçlarınızı bile iletin, sizi arayalım

HIZLI TALEP!

BİZİ TAKİP EDİN

Verdiğimiz hizmetler, ekipman kiralama, yürütebileceğimiz ortak projeler hakkında sohbet etmek, aynı kamera arkasından bakmak ve bize doğru zoomlayarak bizi daha yakından tanımak için takipte kalın.