Ana sayfa » Piktora Yapım Blog » Genel » Kiralık Kamera Ile Maliyetlerinizi Azaltın

Kiralık Kamera Ile Maliyetlerinizi Azaltın

Teknolojinin son yıllarda baş döndürücü bir hızla gelişmesinden en çok etkilenen sektörlerden biri de yapım-prodüksiyon sektörü oldu. Gelişen kamera teknolojileri ile birlikte artık birçok yapımı profesyonel çekim teknikleri ve net bir görüntü ile izleyicilere sunmak mümkün hale geldi.
Yapım sektöründeki teknolojik değişimler, yapılan işlerin kalitesini üst seviyeye taşıdığı gibi çekim ekiplerinin işini kolaylaştırmak ve çekim aşamalarından daha çok keyif almak açısından da önemli avantajları beraberinde getirdi.

Son yıllarda ekranlarda gördüğümüz birçok yapımda son teknoloji ürünü kameralar, film ekipmanları kullanılıyor. Kullanılan ekipmanların üst seviyede olması ortaya çıkan ürünün izleyiciler açısından da değer görmesine önemli ölçüde katkı sağlıyor. Profesyonel çekim teknikleri ile hazırlanan tüm yapımlar ilgiyle izleniyor ve internet ortamında da paylaşılıyor. Video tüketicisinin her geçen gün arttığı günümüzde internetteki video paylaşım sitelerinin yüksek çözünürlüklü içerikleri desteklemesi, izleyicilerin görsel kalite beklentisini de yükseltti. Bundan dolayı yapılacak tüm prodüksiyonlarda profesyonel ekipmanlar kullanmak artık kaçınılmaz oldu.

Bir video tüketicisi olarak yüksek çözünürlüklü görüntü sunan yapımları (film, klip, tanıtım filmi, belgesel) mı tercih edersiniz yoksa standart görüntüye sahip yayınları mı? Artık birçok görüntüleme cihazı (telefon, tablet, bilgisayar, televizyon vb.) yüksek çözünürlük desteği sunuyor. Bu cihazların ekranları son derece net olduğundan dolayı izleyicilere keyif veriyor.
İşte bunun farkında olan yapım sektörü, son gelişmeleri takip etmeye ve yaptıkları işlerde kullanmaya özen gösteriyor.

Çok büyük prodüksiyon şirketlerinin kendi ekipmanları olsa da her şirket için bu durum geçerli olmuyor. Daha düşük bütçeli hizmet sunan şirketler alternatif yöntemleri arıyor.
Son teknoloji profesyonel film ekipmanlarının satın alınması ciddi bir maliyet getirdiği için günümüzde birçok prodüksiyon şirketi ya da bireysel yapımcılar maliyetleri azaltmanın yollarını arıyor. Maliyetleri azaltma noktasında kiralık kamera, kiralık film ekipmanları kullanmak, sıkça başvurulan bir yöntem olarak öne çıkıyor.

Kiralık kamera yapımcılara ne gibi avantajlar sağlar?

  • Kamera kiralama ile birlikte satın alma maliyetinden kurtulabilirsiniz.
  • Kamera satın alırken ödediğiniz fiyatı başka yatırımlar için kullanabilirsiniz.
  • Son teknoloji ürünü kameraları uygun fiyatlara kiralayabilirsiniz.
  • Çekim teknolojilerini yakından takip etme fırsatı bularak yaptığınız işlerdeki kaliteyi sürekli üst seviyeye taşıma imkânına sahip olursunuz.
  • Kiralık kamera hizmeti ile ihtiyacınız olan kameraları ihtiyacınız olan süre boyunca kullanabilirsiniz. Bu da cihazın kullanılmayan zamanlarda atıl bir şekilde bir durmasını engeller.
  • Kiralık kamera hizmeti alarak bakım, onarım vb. maliyetlerden de kurtulabilirsiniz.
2016-01-28T21:49:50+00:00 0 Comments

Leave A Comment