Ana sayfa » Piktora Yapım Blog » Genel » Kiralık Film Ekipmanları Ile Maliyetlerinizi Düşürün

Kiralık Film Ekipmanları Ile Maliyetlerinizi Düşürün

Yapım ve prodüksiyon işlerinin hızla arttığı günümüzde film çekimlerinde kullanılan ekipmanların satın alma maliyeti ekstra bir yük oluşturduğu için kiralık film ekipmanları kullanmak daha mantıklı bir seçim olarak öne çıkıyor.

Film çekimlerde sıkça kullanılan ekipmanların kaliteli ve son teknoloji ürünü cihazlar olması yapım ve prodüksiyon işlerinin verimli bir şekilde gerçekleşmesi açısından büyük önem taşıyor.

Film ekipmanlarının tek tek satın alınması finansal açıdan ekstra bir gider oluşturacağı gibi küçük ve orta ölçekli yapım şirketlerinin mali yapısını da sıkıntıya sokabilir. Bu tür sıkıntılar yerine kiralık film ekipmanları ile yola çıkmak ve son teknoloji ekipmanları uygun fiyat seçenekleri ile kiralamak daha mantıklı bir çözüm yolu olacaktır.

Kiralık film ekipmanları kullanarak;

-Satın alma maliyetinden kurtulmuş olursunuz. Film çekimlerinde kullanılan ekipmanların çoğunun fiyatı son derece yüksektir. Bunların her birini tek tek satın almak şirketiniz için ciddi bir gider oluşturacaktır. Bu yüzden kiralama yoluna giderek maliyetlerinizi azaltmanız sizin için daha mantıklı bir seçim olacaktır.

-Son teknoloji film ekipmanları ile çalışma şansınız olur. Film ekipmanları sektörü her geçen gün kendini yeniliyor. Binlerce lira vererek satın alacağınız ekipmanların bir süre sonra beklentilerinizi karşılamadığını görerek yeni ekipmanlar alma yoluna gidersiniz. Bu da sizin için yeniden bir masraf kalemi demektir. Kiralama yoluna gidersiniz hem son teknoloji ürünlerini işlerinizde kullanırsınız hem de cebinizden ekstra para çıkmamış olur.

-Film ekipmanların tamir ve bakım giderleri ile uğraşmazsınız. Satın aldığınız ekipmanların olası bir arıza ya da bakım masraflarını da cebinizden karşılamak durumunda kalırsınız. Bu durum işlerinizin yarıda kalmasına neden olabilir. Oysa film ekipmanları kiralama hizmeti ile ihtiyacınız olan ekipmanları kiralar, tamir ve bakım masrafları ile uğraşmazsınız. Kiraladığınız ekipman arıza yaparsa yenisi ile değiştirme şansınız olur.

-Ekipmanları istediğiniz süre boyunca kiralayabilirsiniz. Satın aldığınız film ekipmanları ihtiyacınız olmadığı zamanlarda bir kenarda duracaktır. Bunun yerine kiralama yaparsanız ihtiyacınız olan süre boyunca kullanmış olursunuz ve boşa yatırım yapmamış olursunuz.

-Ekipman satın alarak harcayacağınız parayı başka alanlarda değerlendirerek şirketinizin büyümesini sağlayabilirsiniz. Ekipmanlara binlerce lira para yatırmak yerine bu parayı şirketinizin başka alanlarda güçlenmesini sağlamak için değerlendirebilirsiniz.

İhtiyacınız olan film ekipmanları kiralama hizmetleri hakkında bilgi almak için bizimle her zaman iletişime geçebilirsiniz. Bünyemizdeki son teknoloji ekipmanlar ile sizlere özel çözümler sunabiliriz.

 

2015-10-20T19:29:52+00:00 0 Comments

Leave A Comment