Ana sayfa » Piktora Yapım Blog » Bilgilendirme » Havadan Çekim Yapmanın Özellikleri

Havadan Çekim Yapmanın Özellikleri

  • Havadan Çekim Hizmeti

Fotoğraf ve videolar bir an’ın belgesidir. Yani neredeyse herkes fotoğraf ve ya video çekmeyi bunu hatırlamak istediği bir anı olarak saklamayı sever. Geçmişte saklamanın memnun ettiği eylem günümüzde paylaşarak mutlu olma isteğini doğurmuştur. Hatta artık normal çekimlerin dışında havadan video ve havadan fotoğraf çekimleri oldukça tercih edilmektedir.

Öyle ki çağımız artık teknoloji çağıdır ve bugünün insanı artık teknolojiye daha sıcak bakmaktadır. Bu sebeple sanırım evde bile eski fotoğraf makineleri ancak antika olarak saklanıyordur. Çünkü eski şip şak makinelerin yerini çoktan akıllı telefonlar aldı bile… Tabi bu örnek işin sadece amatör kısmı…

Selfie çubukları her ne kadar dijital dünyanın askerleri gibi olsa da… Havadan selfi çekmeyi düşünmeseniz iyi olur. Ancak bu imkânsız demiyoruz elbette. Çünkü fotoğraf ve video çekimleri artık evlerle sınırlı değil hatta günümüzde hiçbir zaman olmadığı kadar önem taşımaya başladı diyebiliriz. Ayrıca iş dünyasının pazarlama üzerine kurulduğunu düşünürsek reklam ve tanıtımın değeri burada açığa çıkıyor diyebiliriz.

Artık hemen hemen her firma, iyi bir satışın ve pazarlamanın iyi bir tanıtımla yapılabildiği gerçeğini kabul etmiş durumda. Bu sebeple gelişen dünya ve artan teknoloji, fotoğraflama ve video çekimleri konusunda da yenilikleri kullanabilme imkânı sağlıyor. Havadan çekim son zamanların en çok tercih edilen ve en sık kullanılan tanıtım araçlarından bir tanesi. Genellikle turizm odaklı şirketler, oteller, organizasyon firmaları ve ya büyük bir alana sahip fabrikaların kullandığı havadan video ve fotoğraf çekimi, geniş kapsamlı bir çalışma gerçekleştirildiği için tanıtım ve reklam açısından oldukça etkili olmaktadır.

Havadan Çekimleri Nasıl Yapıyoruz?

Öncelikle uzman ekibimiz, istekleriniz doğrultusunda fotoğraflamak veya videosunu çekmek istediğiniz alanı inceler. Tanıtımın ne yönde yapılacağı ve nasıl etkili olacağı araştırması yapılarak bilginize sunulur. Uygun hava koşulları seçilerek Multikopter, Helicopter, Flycam, Aircam gibi son derece etkili ve teknolojik aletler deneyimli kadromuz tarafından kullanılarak çekim gerçekleştirilir. Çekilen video ve ya fotoğraflar sonrasında size izlettirilip onayınız alınarak kurgu aşamasına geçilir. Gerekli renk düzenlemeleri yapılan ve en çarpıcı görsellerle hazırlanan fotoğraf ve ya videolar artık müşterisiyle buluşmaya hazırdır.

Artık fotoğraflama da 3D, video çekimlerinde ise 3600 panoromik görüntülerin önem kazandığı dijital dünya, tek tip gerçekleştirilen çekimlerin çok ilerisinde yer almaktadır. Zamana uyarak havadan çekim yöntemini tercih eden firmalar kazanmaya devam ediyor. Havadan çekim çözümlerimiz için bizimle iletişime geçin. Unutmayın iyi bir satış iyi bir reklamdan geçer…

2016-06-17T22:41:38+00:00 0 Comments

Leave A Comment