Ana sayfa » Portfolio » Arpaş Kuyumculuk Kurumsal Tanıtım Filmi
Arpaş Kuyumculuk Kurumsal Tanıtım Filmi 2017-04-11T22:16:42+00:00

Project Description

Türkiye’de ilk altın takı ihracatını gerçekleştiren markalardan biri olan Arpaş, 1982 yılından bu yana kuyumculuk sektöründe faaliyet gösteriyor. Altın takı ihracatında fabrikalaşan ilk firma olan Arpaş, sektöründe yüksek teknoloji ürünlerini kullanarak  ve teknoloji yatırımlarını artırarak çalışmalarını sürdürüyor.
Kuyumculuk sektöründe insan kaynakları yapısında önemli değişiklikler sunan Arpaş, kadrosunda istihdam ettiği üretim mühendisleri ile üretim kalitesini artırmak için çalışıyor. Arpaş, üretimden sorumlu mühendisler ile birlikte, klasik takı üretim süreçlerini bilim ve teknolojik olanaklar ile birleştirerek, yüksek kalitede çevreye dostu bir üretim yapıyor.
1993 yılına kadar sadece dünya pazarlarına ihracat yapan Arpaş, 1993′ten bu yana Türk kuyum tüketicilerine de ürünlerini sunuyor. Arpaş’ın ürünleri günümüzde 70′ten fazla ülkede seçkin mağazalarda yer alıyor. Günümüzde 500 bine yakın modelden oluşan geniş bir takı koleksiyonuna sahip olan Arpaş, altın, gümüş ve altın-gümüş üretim yapabiliyor.
2013 yılı itibari ile İstanbul Esenyurt’taki yeni binasında faaliyetini sürdüren Arpaş, 28 bin metrekare kapalı alan üzerine kurulu olan yeni fabrika binası, gerek genişleyen kadrosu, gerekse içinde barındırdığı teknolojik imkânlarıyla Avrupa’da birinci sırada yer alıyor.
1000′i aşkın çalışanıyla Arpaş, kuyumculuk sektöründe profesyonel kadrolaşmada en ileri marka olarak biliniyor. Üretim süreçlerinin tümü mühendisler tarafından yönetilen Arpaş’ın bünyesinde ‘Kalite, Garanti, Lojistik, Tasarım ve Ürün Geliştirme’ birimleri ile birlikte Dünya pazarlarında uzmanlaşmış ‘Pazarlama’ birimleri de bulunuyor.
Aile kimliği ile yoğurulmuş bir kurumsallaşma anlayışını benimseyen Arpaş, değerli taş ve madenleri çevreye ve kişiye saygılı bir şekilde mücevher haline getirmek için çalışmalarını sürdürüyor.
Türk kuyumculuk sektörünün öncü markalarından biri olan ve sektöre farklı bakış açıları kazandıran Arpaş’ın kurumsal tanıtım filmi çekimi Piktora Yapım tarafından yapıldı. Üst düzey film ekipmanlarının kullanıldığı tanıtım filminin çekimleri 1 hafta sürdü.
Arpaş Tanıtım Filmi 15 kişinin yer aldığı bir ekip çalışması kapsamında 3 haftada tamamlandı. 5 dakika süren tanıtım filminin hem Türkçe hem de İngizlizce olarak profesyonel seslendirmesi yapıldı. Arpaş ailesi tarafından da beğenilen tanıtım filminde Arpaş’ın üretim aşamalarından, kurumsal yapısından etkileyici görüntüler yer alıyor.